4-MMC - Какво не е наред тук.

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Хей, момчета, искам да направя малко мефедрон, но не ми се получава

Разтворих 100 g 2b4mp в мисля, че 300 mL DCM. След това добавих 150 мл метиламин на 3 етапа.
Продуктите се промиха с вода и се разделиха.
Продуктът беше наситено оранжев.
След това започнах да добавям разтвор на Aceton/HCl, докато pH стане 5,5.
Но след това отбелязах... Не се отделя мефедрон. Защо не?

Последния път направих метода shake and bake с бензол вместо dcm и това се получи.
Но този път... какво пропускам?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Нищо не знам. Изглежда, че е трябвало да използвате 200 ml ( или g?) Метиламин, ако е грам, 232 ml. Това би било стоициеметричното количество. Мисля, че в зависимост от това колко hcl сте използвали, голяма част от него може да се разтвори в тази вода.
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Отново направих нещо с вейла.

Един път използвах 500 ml DCM и разтворих 100 g 2b4mp в RBF. След това дадох 200 mL Метиламин 40% във времето към РМБ и оставих да реагира при разбъркване на 38°C в продължение на 2,5 часа.
След това го промих с dH2O и събрах органичната фаза.
След това прибавих към нея 37% HCl под Sterling до pH = 5,5 и отново нищо... Само тъмнокафяв оранжев разтвор.

Втория опит направих паралелно, като дадох 500 ml DCM в бутилка и разтворих 100 g 2b4mp.
След това му дадох 200 мл метиламин на стъпки по 50 мл и го разклащах 2,5 часа.
След това промих и така нататък, както направих в описанието по-горе. И отново нищо... Защо?

Последния път направих точно същото, но с бензол като разтворител и работи перфектно.
Какво не е наред тук?
 

TheCook

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2024
Messages
17
Reaction score
18
Points
3
Здравейте,

Имате ли предвид, че при използването на DCM органичната фаза с вашия продукт обикновено е долният слой, а водата плува отгоре?

Ако се съобразявате с това, тук така или иначе има сериозни проблеми.
Фритата е на прав път, но сте използвали прекалено много метиламин.
Стехиометричното съотношение на реакцията е 1:1. 1 мол 2-бромо-4'-метилпропиофенон реагира с 1 мол метиламин, за да образува 1 мол 4-MMC свободна база. Количествата, които сте използвали, съответстват на 0,440 мола 2b4mp към 1,931 мола метиламин. Използвали сте приблизително 4,4 пъти повече метиламин от действително необходимото.
При 100 g 2b4mp и стехиометрично съотношение 1:1 са ви необходими 38,12 ml метиламин 40% във вода.
Използването на прекомерни количества метиламин води до сериозни проблеми, с които може би ще трябва да се справите сега:

1. Потенциал за синтетични странични продукти
Увеличава се вероятността от поява на нежелани странични продукти. Примесите могат да окажат огромно влияние върху кристализацията на хидрохлорида.

2. Неспазване на закона за разпределение на Нернст
Измиването 1 път с вода не е достатъчно,, трябва да направите това поне 3 пъти (с прясна вода). В противен случай в свободната база се внасят много примеси. Ако нещо кристализира, трябва да го измиете с ацетон след това. Колкото по-малко са примесите в основата, толкова по-малка е загубата на продукт при измиването с ацетон.

Ако случайно не сте изхвърлили продукта си в тоалетната, сега трябва да се заемете с почистването на бъркотията.
Това е не само досадно, но и ненужна допълнителна работа. Разполагате ли с апарат за дестилация, за да се отървете от разтворителите?

С уважение
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Да, запазих губещата органична фаза.
Не изчислих колко метиламин ми е необходим. Знам, че метиламинът е добавен в излишък и използвах същото съотношение, което е описано в повечето теми тук.
Последния път използвах същото съотношение и се получи добре.
И да, промих го няколко пъти с вода, а не само един път.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Преди няколко месеца казах в една тема, че човекът е използвал 8 пъти стесиметричното количество метиламин, а той отговори, че е следвал инструкциите, така че проверих синтеза на този сайт и е вярно, че те изискват няколко пъти повече от балансираното количество. Проверете ги сами и вижте.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Така че изглежда, че единственото, което остава, е реакцията да не е достигнала необходимите температури, да не е реагирала достатъчно дълго или да са били недостатъчно/прекалено протонирани от hcl. Аз също се провалих в този синтез. Всъщност два пъти в етилов ацетат. Последния път получих кристали, които изглеждаха правилно, имаха правилната разтворимост в множество разтворители, разтопиха се при правилната температура и 8са идентични с продукта, който правех, с изключение на това, че имаше 0 потенция. Правя си собствен метиламониев хлорид и го рафинирам. Изгубих представа. CH³NH²HCl изглежда различно от амониевия хлорид. Изпуска запалим газ, когато се неутрализира с NaOH+ вода.... Не го разбирам. 2-b-4-mp ти изгаря очите и ти тече носът, докато мирише на портокалов ликьор. Аз също съм изгубен
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Един път опитах и в етилов ацетат и продуктът не беше силен. Не знам, но може би реакцията с етилов ацетат не е добър маршрут?
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Братле, нов съм тук, но никога не съм чувал такива глупости. Производството на мефедрон е като производството на сладолед, просто и приятно. Можеш да направиш метиламин, но не и мефедрон xD. Ph няма нищо общо с това, може да имаш ph 1 и пак да получиш 4mmc. метиламина трябва да е 20ml 200nl 2l зависи от количеството 2b4m 10g 100g 1kg. Същото важи и за разтворителя, колкото повече е той, толкова повече е крайният продукт. Има таблица от Русия за това колко време трябва да се вари дмс и колко време трябва да се разклаща дмсо. същото е и с водата+содата, която се почиства няколко пъти от водата и екстракцията на разтворителя Ацетон дори не е необходим само в процеса на кристализация. Това е философията на производство на 4mmc и 3mmc.
 

Attachments

  • NB4PsIAQRi.jpeg
    NB4PsIAQRi.jpeg
    4.8 MB · Views: 176
  • zr9xI5Ogo1.jpeg
    zr9xI5Ogo1.jpeg
    5.1 MB · Views: 288
  • oxbnyTZj3s.jpg
    oxbnyTZj3s.jpg
    4.7 MB · Views: 105
  • KU0cMW4gNR.jpg
    KU0cMW4gNR.jpg
    4.1 MB · Views: 101
  • bhPKSYpnWV.jpg
    bhPKSYpnWV.jpg
    4.2 MB · Views: 154

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Такива глупости като какво? Причината, поради която говоря за Ph, е, че започвам от метиламин HCL ( метиламониев хлорид) и го депротонирам ин-витро ( ами опитвам се да го направя) Метиламинът е недостъпен тук, иска ми се просто да го купя. Да накараш някого да ти го изпрати по пощата е толкова лесно и опасно, колкото да ти изпратят крек или лсд
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Такова досадно отношение, не виждам смисъл да се подигравам на някой, който търси помощ. Ако искате да помогнете, просто кажете какво може да се обърка, вместо да разказвате житейските си истории, сякаш на някого му пука.
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Братко, аз се уча сам от видеото за бензола. Но от това, което написах тук, можеш да го направиш перфектно, както виждаш. В живота си вече съм направил 3 синтеза на 4mmc. Не знам как да ти помогна, ако не си показал как работи синтезът му, за да може някой да му даде съвет.
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Когато хвърля цялата киселина, получавам я. Нещото не е толкова лошо О друг цвят само бяло мляко
 

Attachments

  • 29RTMsPvqI.jpg
    29RTMsPvqI.jpg
    4.1 MB · Views: 107

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Днес опитах 2 пъти и получих същия ефект.
Трябва те като какво правиш и може би някой ще може да ти помогне, брато.
 

Attachments

  • OkfG592cYn.jpg
    OkfG592cYn.jpg
    3.3 MB · Views: 92
  • e142pmyVR5.jpg
    e142pmyVR5.jpg
    2.7 MB · Views: 93

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Получавам ph 4.
Имам нужда от суха течност и утре ще ви кажа колко грама получавам.
 

Attachments

  • PAb4rYHOsJ.jpg
    PAb4rYHOsJ.jpg
    4 MB · Views: 95

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
От 100 г 2б4 м, но трябва да изсъхне утре изпратете u сух прах
 

Attachments

  • RHkoBh1ZGu.jpg
    RHkoBh1ZGu.jpg
    3.5 MB · Views: 147

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
В мазето ми не е топло и е необходимо много време, за да изсъхне. Все още е мокро
 

Attachments

  • xBn1Sq6jCE.jpg
    xBn1Sq6jCE.jpg
    3.7 MB · Views: 133

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Твърдите, че получавате добив над 100% от BK4, нали?
 
View previous replies…

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Защо просто не го раздроби и не направи тънък слой за по-бързо изпаряване на разтворителя?
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Беше 146 г. добре.
все още е мокър, но сега е загубил 46 г.
ако е суха, може да се получи 75g направете 60g сух прах
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Какво става с вас? Изпращаш ми снимките си чрез ДМ, а след това отново публикуваш всички снимки тук... И сега? Не разбирам. Въпросът беше дали някой може да ми каже какво се е объркало тук, защото аз направих всичко както обикновено, с изключение на това, че замених бензола с DCM и странно, не се утаи никакъв продукт. Процедурата е същата, както е описана в почти всяка втора тема тук, а също и същата, която ми описахте вие, с изключение на разтворителя.
Имате ли нещо полезно, с което да допринесете, или просто се опитвате да се похвалите, че не сте имали никакви проблеми? Вече обсъждахме едно и също нещо чрез ДМ, но досега не можа да посочиш грешка в моя подход... Така че се чудя какво се опитваш да съобщиш тук.

А сега да се върнем към темата... Отново се замислих и осъзнах, че и разтворителят, и метиламинът ми бяха много студени, идваха направо от хладилника, когато ги смесвах заедно. Не съм сигурна дали това може да е причината, защото загрявах цялото нещо в продължение на 2,5 часа при 38°C с разбъркване и дори по време на опита за разклащане и изпичане в реакцията се генерираше достатъчно топлина. За следващия си опит ще се уверя, че разтворът на 2b4m/DCM и метиламинът са поне на стайна температура, преди да ги смеся.
В противен случай следващия път ще трябва да опитам отново с друг разтворител.
Някой друг има ли някакви идеи? Просто не мога да го разбера... Освен че замених бензола с DCM, не съм направил нищо по-различно от обичайното и нищо по-различно от това, което е описано на много места в този форум.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Много хора популяризират своите методи за синтез в PD и предлагат платени услуги. Те не създават свои собствени теми, а публикуват в теми на други хора.
При трудни ситуации със синтези можете да се свържете с експерти от форума в частни съобщения безплатно. И ние ще се опитаме да помогнем.
Изпратих ви съобщение.

Необходимо е да разберете действията си стъпка по стъпка и да внесете корекции.
 
Top