4-MMC - Какво не е наред тук.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Така че изглежда, че единственото, което остава, е реакцията да не е достигнала необходимите температури, да не е реагирала достатъчно дълго или да са били недостатъчно/прекалено протонирани от hcl. Аз също се провалих в този синтез. Всъщност два пъти в етилов ацетат. Последния път получих кристали, които изглеждаха правилно, имаха правилната разтворимост в множество разтворители, разтопиха се при правилната температура и 8са идентични с продукта, който правех, с изключение на това, че имаше 0 потенция. Правя си собствен метиламониев хлорид и го рафинирам. Изгубих представа. CH³NH²HCl изглежда различно от амониевия хлорид. Изпуска запалим газ, когато се неутрализира с NaOH+ вода.... Не го разбирам. 2-b-4-mp ти изгаря очите и ти тече носът, докато мирише на портокалов ликьор. Аз също съм изгубен
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Един път опитах и в етилов ацетат и продуктът не беше силен. Не знам, но може би реакцията с етилов ацетат не е добър маршрут?
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
В мазето ми не е топло и е необходимо много време, за да изсъхне. Все още е мокро
 

Attachments

  • xBn1Sq6jCE.jpg
    xBn1Sq6jCE.jpg
    3.7 MB · Views: 133

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Твърдите, че получавате добив над 100% от BK4, нали?
 
View previous replies…

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Беше 146 г. добре.
все още е мокър, но сега е загубил 46 г.
ако е суха, може да се получи 75g направете 60g сух прах
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Какво става с вас? Изпращаш ми снимките си чрез ДМ, а след това отново публикуваш всички снимки тук... И сега? Не разбирам. Въпросът беше дали някой може да ми каже какво се е объркало тук, защото аз направих всичко както обикновено, с изключение на това, че замених бензола с DCM и странно, не се утаи никакъв продукт. Процедурата е същата, както е описана в почти всяка втора тема тук, а също и същата, която ми описахте вие, с изключение на разтворителя.
Имате ли нещо полезно, с което да допринесете, или просто се опитвате да се похвалите, че не сте имали никакви проблеми? Вече обсъждахме едно и също нещо чрез ДМ, но досега не можа да посочиш грешка в моя подход... Така че се чудя какво се опитваш да съобщиш тук.

А сега да се върнем към темата... Отново се замислих и осъзнах, че и разтворителят, и метиламинът ми бяха много студени, идваха направо от хладилника, когато ги смесвах заедно. Не съм сигурна дали това може да е причината, защото загрявах цялото нещо в продължение на 2,5 часа при 38°C с разбъркване и дори по време на опита за разклащане и изпичане в реакцията се генерираше достатъчно топлина. За следващия си опит ще се уверя, че разтворът на 2b4m/DCM и метиламинът са поне на стайна температура, преди да ги смеся.
В противен случай следващия път ще трябва да опитам отново с друг разтворител.
Някой друг има ли някакви идеи? Просто не мога да го разбера... Освен че замених бензола с DCM, не съм направил нищо по-различно от обичайното и нищо по-различно от това, което е описано на много места в този форум.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Много хора популяризират своите методи за синтез в PD и предлагат платени услуги. Те не създават свои собствени теми, а публикуват в теми на други хора.
При трудни ситуации със синтези можете да се свържете с експерти от форума в частни съобщения безплатно. И ние ще се опитаме да помогнем.
Изпратих ви съобщение.

Необходимо е да разберете действията си стъпка по стъпка и да внесете корекции.
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Покажи ми и на други хора снимка и кажи какво правиш стъпка по стъпка. брато, как някой да ти помогне, ако не виждаш работата си?
Да, показвам ви, че е възможно да се получи чист прах, използвам същите стъпки като на видеото с бензен и nmp. Аз не съм правил на dcm, но мисля, че е подобен начин.
Използвам 4-метиленопропиофенон и бром, както и стъпките, които имаш във видеото.
Имате също така видео с етилов ацетат и Nmp.
 
Top