4mmc - аминиране в DCM. Някои въпроси

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
Виждам, че правите с отворен съд по време на аминирането и тогава има много голяма миризма по време на целия процес такъв метод води до бързо втурване на полицията и затваряне на лабо. най-разумният метод е колбата на реактора да се държи затворена и тогава фребът не се нагрява толкова бързо, а само до максимум 36 градуса за известно време.
 

Prima4mmc

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
Мога ли да добавя ацетон вместо етилов ацетат?

Това означава, че няма нужда да се придържате към тези -6/-8 градуса

Перфектно обяснено, похвала за това


Значи е възможно да затворите плътно колбата, без да се притеснявате, и само периодично да изпускате излишното налягане през скрубера, като се отървете от миризмата? Това няма да повлияе на реакцията, добива или чистотата на реакцията?
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
Направете така, както е в колбата с бензол видео, бъркалка и обратен хладник. фребът няма да се нагрее повече от 36 °С
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
Хубаво е най-накрая да видим обсъждане на по-чист начин за изработване на mmc в прогрес
Продължавайте в същия дух, момчета!
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Просто поставете балон върху кондензатора , той ще поддържа същото налягане в RV
 

Didi

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2022
Messages
31
Reaction score
18
Points
8
Зелен цвят freebase защо е ??
 

Attachments

  • wVAhsP0UMz.jpg
    wVAhsP0UMz.jpg
    132.1 KB · Views: 139

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
Мога да предположа, че сте оставили свободната основа след метиламинирането за 15-20 часа. не можете да направите това. веднага след метиламинирането трябва да се извърши подкиселяване. Свободната база 4-mmc е доста крехка и има кратък период на полуразпад. зелен цвят - резултат от разпадане и изомеризация
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
Цветът трябва да е златистожълт, като на лимон, светъл
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Зелен цвят = твърде много bk4 не е влязло в реакция, син цвят = твърде много метиламин не е влязъл в реакция или не е бил достатъчно отмит от фребазата
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Не са ли те свързани? Искам да кажа, че твърде много нереагирал bk4 би означавало и твърде много нереагирал амин и обратно.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
След реакцията, трябва ли фрибазата да се промие 2 пъти с нормална вода, а след това 1 път с10% разтвор на натриев бикарбонат или 1 път с 10% разтвор на натриев хидроксид?
Кое ще направи фребазата по-чиста? Как вие го правите, така че повечето нереагирали bk4, метиламин, примеси да бъдат изчистени?
След всички промивки се добавя щипка готварска сол, за да се избута последната вода, така че да се отдели напълно, нали?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Просто направете равномерно количество 10% воден разтвор на натриев бикарбонат (бакпулвер).

След това измийте с четно количество вода. Разклатете, повторете. Докато свободната основа не стане бистра, а не мътна, и/или водният слой не стане бистър, така че да можете да го изпиете. Тази чиста .
 

caesare.robot

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
плуване стратирано с 4mpph. бромиране чрез h2o2. аминиране с m40 в dcm. след вакуумна дестилация 80% фребаза от изходния материал.
 
Top