4MMC свободна база с HCl/ацетон не реагира

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Направих си 4MMC фребаза, но трябваше да отида на работа, така че оставих фребазата в бутилка за 5 часа и когато се върнах вкъщи, видях жълто масло, но много много жълто, така че взех 10ml (за 20g 2b4m) и сложих капка по капка HCl и капнах много и имах червен цвят, когато тествах pH, така че беше 1-2 мисля, след това сложих 50мл ацетон и рН беше около 4-5, така че беше добре, но нямаше бяло мляко, все още беше оранжево масло, така че реших да сложа маслото в пирексова чиния и да изчакам утре, тази сутрин видях кристали на чинията, ще видя тази вечер дали има промяна, знаете ли какво стана? Защо, дори и да нямаше бяло мляко, разтворът направи кристали от 4MMC?
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
И не разбирам защо имам толкова много 4MMC, докато съм използвал само 20 г 2b4m https://ibb.co/Dbrvm0Z
може би защото оставих свободната база в бутилка, докато 5 часа?
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Трябва да знаете, че сте химик
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Какъв разтворител сте използвали?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Обикновено добавянето на киселината се извършва с водния слой по няколко причини.

Първата причина, за да не се загуби продуктът, той отива целият във водния слой. ацетонът и киселината дават примеси, ацетонът разтваря мефедрона доста добре, а още повече в присъствието на вода от киселината.

Втората причина, ако ph-то ви е спаднало дори до 1, при изпаряването на водата цялата киселина ще отлети с водните пари.

Цветът на продукта, както си спомняте, често се дължи на примесването на 4-метилпропиофенон в бк4 (2б4м). Беше забелязано, че когато ph спадне под 6, примесите започват да изпадат

И качествено измийте разтворителя от метиламина, тогава няма да има излишно тегло и няма да изгори носа.
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
когато видя как правите мефедрон, не бих го искал дори безплатно. купища глупости пишете масово.
Купих от същия вектор кетон и имам чист бял прах и висока ефективност. просто не знаете как да го направите добре и това е синтезът и това е проблемът.
Това са основите на химията, а ти правиш от нея египетски гатанки. xD
 

Attachments

  • df6oqVPJue.jpg
    df6oqVPJue.jpg
    4.5 MB · Views: 329
  • x1HETGvrdO.jpeg
    x1HETGvrdO.jpeg
    5.1 MB · Views: 584
  • mWQS7FngXu.jpg
    mWQS7FngXu.jpg
    4 MB · Views: 323
  • 0wPI2iVtkL.jpg
    0wPI2iVtkL.jpg
    3.8 MB · Views: 321

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
това ми каза човек, който приготвя мефедрон в стъклени буркани в кухнята, използва бельо вместо филтър. Не ме интересува какво мислите вие, какво е нивото ви на познания, което демонстрира вашата кухненска лаборатория. )))
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Водният слой, имате предвид горния слой с метиламин/вода?

Не знам защо, рН се променя от 6-7 на 1-2 с няколко капки. Купих си pH метър, така че ще проверя точно pH!

Измих с ацетон и прахът ми е такъв: https: //ibb.co/Yhk2LKT Да, бял е, но виждам малки зелени релефи.

Но мисля, че ще рекристализирам с IPA
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Трябва да отделите горния слой вода с метиламин след реакцията (ако използвате дихлорметан). дихлорметановият слой трябва да се изплакне добре от метиламина (общо правило повече промивки, но с малко количество вода).

При добавяне на киселина към дихлорметан трябва предварително да се добави вода, като изчислението е 5 ml вода на грам мефедрон. След като неутрализирате свободната основа с киселина, отделете водата (препоръчвам да промиете няколко пъти обилно с вода дихлорометановия слой и да изпарите тази вода, в нея все още ще има прах) и изпарете, така че да получите максимален добив на прах. След това промийте праха с леденостуден ацетон.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Пластмасовите ph метри не обичат органични разтворители , по-добре е да използвате добри универсални тест ленти. Харесва ми чехословашкият, много е точен.
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Наистина не разбирам, така че ми казвате да сложа вода в 4-mmc свободна основа и да сложа киселина след това? моята HCl киселина е 36-38%, така че вътре има вода...

Това е резултатът ми от предишния път, когато направих 4-mmc : https://ibb.co/4mJFQLj

рН не беше 1-2, а 6-7 (цветът на рН теста беше зелен) и след като сложих HCl до 6-7, сложих ацетон и видях бяло мляко с 4mmc скала, не е ли добър метод? Защото аз направих същия метод за този синтез, просто сложих HCl до много..

Има толкова много синтези, че не знам кой е най-добрият. 😅
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Можете ли да наречете добър метод, при който се губи много прах поради смесването на ацетон и вода?

да, по-лесно е да подкиселите всичко във вода, в солната киселина няма достатъчно вода, за да извлечете напълно праха във вода.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
въпреки че правете както знаете, вероятно знаете по-добре))) по-малка конкуренция на пазара)))
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
алкохолът силно разтваря мефедрона. подходящ само за отглеждане на кристали с условието да получим обратно остатъците от праха от майчината течност.
Етилацетатът отмива лошите примеси в мефедрона, освен това е много химически активен и обикновено съдържа оцетна киселина.
Само сухият ацетон отстранява добре примесите или дихлорметанът/дихлоретанът (след тях все пак трябва да се изплакне с ацетон, хлорорганична отрова)
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
За да получите отговор, трябва да напишете какво точно сте направили.
Пс. темата е за мефедрон, а не за 3,4-метилендиокси метамфетамин
създаване на тема най-добър вариант
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Направени mmc не се нуждаят от лабораторно оборудване, за да се направят в голям мащаб също така, ако сте Smart u не се нуждаете.
На dcm е твърде много работа и се нуждаят от ту много оборудване.
 

Attachments

  • 9iNWBTZ5VR.jpg
    9iNWBTZ5VR.jpg
    4 MB · Views: 330
  • TrXk6Fd378.jpg
    TrXk6Fd378.jpg
    4.1 MB · Views: 308
  • NGnAy3JOPQ.jpg
    NGnAy3JOPQ.jpg
    4.7 MB · Views: 318

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Необходимо е само бельо за филтриране. даун шифтър и да се гордеете с него)))
но сериозно, лабораторните стандарти са измислени от идиоти, ако ви слушам. EtOAc lol
Етилацетатът подлежи на хидролиза на алкохол и киселина, а вие му давате и алкална)))
 
Last edited:

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Ако mmc е законна u може да си играе с лабораторно оборудване.
Но ако искате да направите 500 кг на ден, имате стъклен реактор 1000 л
Само 100л и е скъп. в Полша използват пластмасов реактор 1000л и смесват хвърлят ацетон киселина и завършват нелигитимна лаборатория не си играят с хубава лаборатория, направена бързо продават бързо и купуват.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
500 кг си реактор 8000 л нужда, ако на един работи до.
Кой използва 1000л стъкло))) Само стомана или с покритие от PTFE. Някои хора използват полиетилен, но пластификаторите ще попаднат в праха.
Доброто оборудване и правилният производствен цикъл ускоряват процеса и подобряват качеството.
Не е за теб да ме учиш, твоята скала е далеч от 500 кг наведнъж или на ден, ти приготвяш няколко кг и се опитваш да оправдаеш гадното си готвене, много по-лесно е да не се опитваш да се гордееш с гадости и още повече да не ги публикуваш. Сега се опитваш да се прикриеш по някаква причина, това е нелепо)))
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Чиста свободна база.
 

Attachments

  • s8MfEw1RQj.jpeg
    s8MfEw1RQj.jpeg
    5.6 MB · Views: 551
  • m4pYgCuWSt.jpeg
    m4pYgCuWSt.jpeg
    4.7 MB · Views: 315

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Получи се този цвят, когато оставих разтвора в бутилка, докато 5 ч.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
чиста свободна база безцветна течност lol
 
Top