4MMC свободна база с HCl/ацетон не реагира

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
И не разбирам защо имам толкова много 4MMC, докато съм използвал само 20 г 2b4m https://ibb.co/Dbrvm0Z
може би защото оставих свободната база в бутилка, докато 5 часа?
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Какъв разтворител сте използвали?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Обикновено добавянето на киселината се извършва с водния слой по няколко причини.

Първата причина, за да не се загуби продуктът, той отива целият във водния слой. ацетонът и киселината дават примеси, ацетонът разтваря мефедрона доста добре, а още повече в присъствието на вода от киселината.

Втората причина, ако ph-то ви е спаднало дори до 1, при изпаряването на водата цялата киселина ще отлети с водните пари.

Цветът на продукта, както си спомняте, често се дължи на примесването на 4-метилпропиофенон в бк4 (2б4м). Беше забелязано, че когато ph спадне под 6, примесите започват да изпадат

И качествено измийте разтворителя от метиламина, тогава няма да има излишно тегло и няма да изгори носа.
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Водният слой, имате предвид горния слой с метиламин/вода?

Не знам защо, рН се променя от 6-7 на 1-2 с няколко капки. Купих си pH метър, така че ще проверя точно pH!

Измих с ацетон и прахът ми е такъв: https: //ibb.co/Yhk2LKT Да, бял е, но виждам малки зелени релефи.

Но мисля, че ще рекристализирам с IPA
 
View previous replies…

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Значи трябва да сложа вода преди или след HCl, за да извлека възможно най-много от 4MMC?

Не, вероятно не знам по-добре, но за мен бялото мляко беше добър резултат, ако трябва да подкиселя с вода, ще го направя
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
за разтваряне на праха ви е необходима само вода преди HCl, така че ще вземете максимума (ако допълнително измиете слоя dсm с малка част вода). След това трябва внимателно да изпарите водата (можете например във вакуум или пясъчна вана, най-важното е да не се прегрява над 110 градуса). Обикновено промивам водния слой с органичен разтворител за почистване, след което частично изпарявам водния слой и го поставям на кристализация (преди това публикувах снимки на кристали с диаметър 20 mm, те са направени по подобна технология)
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Ето една снимка https://ibb.co/ZWcfSyy
Този прах е получен от отпадъците от матерната течност след множество кристализации. реших да не изхвърлям остатъчната оранжева течност, почистих я и получих прах. На лявата снимка е началото на кристализацията в разтвор.
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Така че, ако разбирам, след метилирането имате 2 слоя, в горния имате метиламин/вода, а в долния 4ММК свободна база, подкиселявате преди да отстраните горния слой или след това? (Съжалявам, че съм французин, а не англичанин, дори и с google translate имам някои трудности да разбера смисъла..) И след това измивате свободната база 4MMC с вакуум или пясъчна баня. Имам MgSO4 за отстраняване на цялата вода, но не знам как да го използвам, слагам MgSO4 в свободната база 4MMC, слагам малко количество вода, разбърквам и отстранявам цялата вода?

Много съм зле, съжалявам. :confused:
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
1. Да се разгради (изхвърли) слой вода с метиламин
2. Изплакнете обилно слоя dcm с вода (аз правя равен обем, т.е. ако имаме 1 литър dcm, изплаквам 4-5 пъти с един литър вода, общо 4-5 литра вода)
3. Добавям вода към промития слой dcm (за всеки грам оригинален bk4 вземам 4 ml вода)
4. Бавно добавям солната киселина, като разбърквам внимателно на порции, между добавянията на киселината, като разбърквам още 3 до 5 минути. Добавям киселината при ph 6, като последните порции киселина са много по-малки от първите порции.
5. Отделям водния слой (оставям го), промивам слоя dcm с чиста вода (на базата на 1 грам bk4 първоначално 0,5 ml вода) и разбърквам внимателно, може да го промиете два пъти.
6. Свързваме водните слоеве (водата от стъпки 3 до 5) и изпаряваме при температура, която не надвишава 110 градуса. След изпаряването самата смес кристализира, охлажда се и се тритира с ацетон.
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
U хвърляте киселина HCl и по-късно вода 2 или 3х и вода u нагрявате и u получавате mmc водата излиза на прах u получавате Просто.
Но в голям мащаб много работа
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Нямам пясъчна вана или вакуум :(((( Имам 13g 4MMC за 20g 2B4M, така че иелф от 65%, аз се изравнявам ахах ! :))))

Значи загряваш водата и и получаваш 4MMC на прах, а след това? И си 4MMC масло? Какво ще направиш?
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
Здравейте, брато, бихте ли ми помогнали... Исках да кристализирам тази свободна основа... след като подкиселя свободната основа с киселина... нагрявам свободната основа до 110° и я хвърлям в студения ацетон И така нататък? или ще трябва да смеся свободната основа с някакъв разтворител преди нагряването?
 

Attachments

  • vLUZ5sBX18.jpg
    vLUZ5sBX18.jpg
    391.6 KB · Views: 306

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Ацетон Алкохол на IPA или етилов ацетат
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
Трябва ли да смеся нагрятата подкиселена фрибаза с ацетон или да нагря фрибазата и след това да я хвърля в ацетона?
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
нормално ли е бавното образуване на кристали на мдма след изливане на студен ацетон във фрибаза
 

Attachments

  • ip0vtVew1G.mp4
    4.3 MB · Views: 0

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Пясъчната баня е метален контейнер с пясък, а нагревателят е обикновена електрическа печка.
Изпарете водата, в която е мефедронът, с киселина, получете прах, промийте го с ацетон до побеляване (промивките с ацетон също трябва накрая да станат безцветни). Ацетоновите промивки във фризера, част от брашното ще изпадне от тях (да, това е по-мръсен продукт).
Кристали могат да се получат от водка, това е най-лесният начин.
Когато добавите киселина към свободна основа, свободната основа образува сол (няма свободна основа за масла).
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Изпарете водата до 110 градуса, охладете остатъка и едва след това напълнете с ацетон, филтрирайте добре. Повторете промиването с ацетон, ако прахът не е бял или ако промивките с ацетон са силно оцветени.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
алкохолът силно разтваря мефедрона. подходящ само за отглеждане на кристали с условието да получим обратно остатъците от праха от майчината течност.
Етилацетатът отмива лошите примеси в мефедрона, освен това е много химически активен и обикновено съдържа оцетна киселина.
Само сухият ацетон отстранява добре примесите или дихлорметанът/дихлоретанът (след тях все пак трябва да се изплакне с ацетон, хлорорганична отрова)
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
За да получите отговор, трябва да напишете какво точно сте направили.
Пс. темата е за мефедрон, а не за 3,4-метилендиокси метамфетамин
създаване на тема най-добър вариант
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Направени mmc не се нуждаят от лабораторно оборудване, за да се направят в голям мащаб също така, ако сте Smart u не се нуждаете.
На dcm е твърде много работа и се нуждаят от ту много оборудване.
 

Attachments

  • 9iNWBTZ5VR.jpg
    9iNWBTZ5VR.jpg
    4 MB · Views: 330
  • TrXk6Fd378.jpg
    TrXk6Fd378.jpg
    4.1 MB · Views: 308
  • NGnAy3JOPQ.jpg
    NGnAy3JOPQ.jpg
    4.7 MB · Views: 318

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Необходимо е само бельо за филтриране. даун шифтър и да се гордеете с него)))
но сериозно, лабораторните стандарти са измислени от идиоти, ако ви слушам. EtOAc lol
Етилацетатът подлежи на хидролиза на алкохол и киселина, а вие му давате и алкална)))
 
Last edited:

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Ако mmc е законна u може да си играе с лабораторно оборудване.
Но ако искате да направите 500 кг на ден, имате стъклен реактор 1000 л
Само 100л и е скъп. в Полша използват пластмасов реактор 1000л и смесват хвърлят ацетон киселина и завършват нелигитимна лаборатория не си играят с хубава лаборатория, направена бързо продават бързо и купуват.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
500 кг си реактор 8000 л нужда, ако на един работи до.
Кой използва 1000л стъкло))) Само стомана или с покритие от PTFE. Някои хора използват полиетилен, но пластификаторите ще попаднат в праха.
Доброто оборудване и правилният производствен цикъл ускоряват процеса и подобряват качеството.
Не е за теб да ме учиш, твоята скала е далеч от 500 кг наведнъж или на ден, ти приготвяш няколко кг и се опитваш да оправдаеш гадното си готвене, много по-лесно е да не се опитваш да се гордееш с гадости и още повече да не ги публикуваш. Сега се опитваш да се прикриеш по някаква причина, това е нелепо)))
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8

Трябваше ли да загрявате отново свободната основа или просто хвърлихте в нея студен ацетон? Или просто трябва да смеся студения ацетон със свободната база при стайна температура?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
:D:D:unsure::unsure::unsure: Изстрели на лош английски език! Вземане на покривалото на вашите нозе!
 
Top