Синтез на алпразолам (Xanax). Малък мащаб.

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Ще ми е интересно да чуя и за доклад
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Само чакам да пристигне хлорацетилхлоридът и ще имам всичко, от което се нуждая. Ще напиша малък доклад за това, като искам да увелича мащаба на това до х100, така че ще си поиграя и с това след синтеза в малък мащаб. Имам достъп до голямо количество 2-амино-5-хлоро бензофенон и съм готов да споделя , както и може би да направя видео за този синтез.

Вярвам, че това е много важно за хората да научат, може би след като алпрозоламът е толкова евтин за производство, това ще доведе до по-малко барове Xanax, подплатени с фентанил. Само човек може да се надява. Важно е да се отбележи, че основният прекурсор, 2-амино-5-хлоробензофенон, НЕ Е прекурсор, включен в списъка на наркотичните вещества!
@madmoney69
@Hedgie
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
Има "планирано" и има "наблюдавано". Дълъг, дълъг списък с наблюдавани химикали. Дори ацетонът и 40% водороден пероксид се наблюдават (в зависимост от част от обема на покупката). Наблюдава се почти всичко безводно. "Защо така и така се нуждаят от 4 литра безводен хидразин, изпратени до техния *апартамент?" Те не пекат бисквити; това е сигурно...
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Добре, направих първата част от синтеза на алпразолам, която включваше процедура "без разтворител". В продължение на 30 минути накапвах хлорацетилхлорид в съединението бензофенон. След това добавих калиев карбонат и амониев ацетат и оставих да се разбърква в продължение на 2,5 часа. Филтрирах и промих с вода. Получих около 75% добив на нордиазепам. Потвърдено с MP и TLC.

Сега ще превърна нордиазепама (след дегустационен тест ;)) в 1-ацетил-7-хлоро-1H-бензо 1,4 диазепин. След това ще го превърна в алпразолам, като използвам хидразин монохидрат. Ще направя тази стъпка навън lol.

Ще направя тази стъпка отново, но ще увелича мащаба й с 10 пъти. Ще публикувам снимки.

UkF8JTreqX
 
Last edited by a moderator:

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Здравейте :) Преди няколко месеца се свързахме тук, в раздела за коментари.
Профилът ти е затворен за DM, можеш ли да се свържеш с мен? Имам някои неща за обсъждане!
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
@G.Patton

Нова актуализация:

Част I от III, партида 003 (превръщане в нордиазепам)

Използвана процедура:

"Към енергично разбъркан 2-амино-5-хлоробензофенон (6,93 g, 1 mmol) се добавя хлорацетилхлорид (35,8 ml, 2 mmol) на капки при стайна температура в условия без разтворител в продължение на 30 min и протичането на реакцията се следи чрез TLC. След завършване на реакцията към сместа се добавят NH4OAc (6,85 g, 3 mmol) и K2CO3 (12,5 g, 3 mmol) при стайна температура в условия без разтворители и се разбърква в продължение на 2,5 h. Когато реакцията е завършена, както се вижда от TLC, се добавя вода (300 mL) и продуктът се fiлтрира, промива се с още вода (2x 500 mL) и се изсушава. Продуктът е получен с висок добив и чистота (94 % добив)"


Интересно е, че колкото повече увеличавам мащаба, толкова по-жълтеникав е нордиазепамът.

Както и да е, използвах останалата част от моя хлорацетилхлорид (500 ml се пренасят през нощта), за да получа нордиазепам. Случи се нещо странно... обикновено разтворът е бледожълт, но този път разтворът беше с червено-оранжев цвят. Разтворът се втвърди! Може би целият хлорацетилхлорид е бил изразходван? Въпреки това продължих с промиването. В крайна сметка получих жълтеникав кристален прах, който все още има подходяща температура на топене. Чакам да пристигне спреят с реагент на Dragendorffs, който ще улесни много TLC анализа. В крайна сметка имам 20 г нордиазепам от гореспоменатата партида (003) и общо 15,3 г от партида 01-003

Част II от III, партида 002 (ацетилиране на нордиазепам)

Процедура, използвана за партида 002:

"Към енергично разбъркана смес от нордиазепам (1) (2,7 g, 1 mmol) се добавя прахообразна смес от K2CO3 (5,5 g, 4 mmol)/KOH (2,2 g, 4 mmol) и оцетния анхидрид (излишък 40 mL, 2 mmol). Протичането на реакцията се следи чрез TLC. След завършване на реакцията (3 h) се добавя вода (3x100 mL) и 1-ацетил-7-хлор-5-фенил-1H-бензо[e][1,4]диазепин-2(3H)-он (2) се изолира лесно чрез проста fiлтрация, с промиване с 3x20omL вода в повече от 80 % добив с висока чистота. Продуктът беше използван в следващата стъпка без никакво пречистване."



Партида 001 за част II беше 1/10 от мащаба на партида 002, това е проста процедура. Моят лаборант забрави да постави филтърната хартия върху фризираната фуния и част от продукта премина през нея. Върнахме водата обратно във филтъра. Не съм много доволен от партида 001, виждам чужд материал в съединението и добивът беше много нисък (40 %).

Партида 002: Оставям я да работи през нощта.

Заключение: След като събера 20 g от ацетилирания нордиазепам, ще започна да го превръщам в алпрозолам. Пълният доклад с видео инструкциите ще се появи скоро

*Двете добавени снимки са сравнението между част I, партиди 002 и 003. Партида 002 беше жълта и остана в разтвор, докато партида 003 беше с тъмнооранжев цвят и се втвърди.
 

Attachments

  • GxLp3jcTH4.jpg
    GxLp3jcTH4.jpg
    4.2 MB · Views: 549

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Забравих да добавя снимката за част I, партида 003, само за да сравня цветовете.
 

Attachments

  • qbBA9SDfVY.jpg
    qbBA9SDfVY.jpg
    3.6 MB · Views: 532

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Браво за това, наистина отлична работа.

Не мога да премина първата стъпка от този синтез, все свършвам с мръснобял прах MP 118 до 121, който приемам, че е 2-(хлорацетамидо)-5-хлорбензофенон.

Имате ли някакви насоки за това къде мога да сбъркам, моля?

Ще ви бъда много признателен за помощта.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Бих направил първата стъпка на ацилиране в циклохексан.
Като смесвам 2-амино-5-хлорбензофенон в циклохексан и бавно пускам хлорацетилхлорид.


В метода сте написали
хлороацетилхлорид (1,2 ml, 2 mmol)
1,2 ml хлороацетихлорид е 1,7016 g, което не е 2 mmol.
Моларната маса на хлороацетихлорида е 112,94.
Идеалното съотношение за ацилиране на 1 mol хлорамин е не повече от 1,26 mol хлороацетоксид в присъствието на разтворител.
Наличието на разтворител позволява да се контролира температурата и да се получи добър добив благодарение на температурната стабилност и липсата на гумиране.

Бих извършил етапа на циклизация в сух метанол с утропин.
 

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Колко мл метанол на грам бензофенон бихте добавили да речем 5 мл на грам?
И колко хексамин?

Опитвал съм се да изпълня първата част на този синтез доста пъти с едни и същи резултати - бял прах с м.п. от 118 до 121.

Бях се отказал от този синтез, но след като се върнах към тази тема и видях отличния напредък, който agilent1100DAD направи, ще опитам още веднъж.

Намерих "гумирането" на сместа без разтворител за много трудно за работа, надявам се, че малко алкохол ще помогне.

Така че само за уточнение след добавянето на хлорид към бензофенона се добавят метанол, калиев карбонат, амониев ацетат и хексамин?
 

Marc-BenzoScam

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 1, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Е, аз например имам въпрос, ако производството на алпразолам е толкова лесно и рентабилно, защо има такъв недостиг от него?
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Аз съм производител на всички видове бензини
 

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Колко сух е амониевият ацетат и каква е неговата чистота?
 

ging6910

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 30, 2022
Messages
13
Reaction score
4
Points
3
Можете ли да ми изпратите съобщение, моля
 

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Опитах първата част на този синтез няколко пъти без успех, все получавам мръснобял прах mp 118 g 121.

В част 1 на този синтез следите от вода в регентите ще повлияят ли на успеха? Колко важно е всички регенти да са напълно безводни?

Амониевият ацетат, с който разполагам, е 97 %, това ли е проблемът?
Изсушавам го в ексикатор с топчета силикагел при температура от 35 до 40 градуса.
Този амониев ацетат добре ли е, или според вас ми трябва амониев ацетат, който да е 99%+ ?

Имах проблеми с това, че сместа "без разтворители" се разбърква, трудно се разбърква (нямам бъркалка за разбъркване над главата), може ли това също да е проблем?
 

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Съжалявам, знам, че отговарям на собствения си въпрос, но регентите, които не са били напълно безводни, не би трябвало да имат ефект върху този синтез, тъй като всякакви следи от вода в контакт с хлорацетилхлорида бързо ще се хидролизират в HCL газ, което ги прави безводни.

След като се използва излишък от хлороактилхлорид, малко вода не би трябвало да има значение, нали?
 

LazZzZz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 24, 2022
Messages
26
Reaction score
14
Points
3
Може ли ацетилхлорид да бъде подходящ заместител, когато става въпрос за ацетилиране на 2-ри амин до ацетил третичен амин?
Също така, няма ли да е необходимо при първата стъпка да се използва хлорид на 2-аминооцетната киселина за образуването на имина?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Колко високо може реално да бъде мащабиран този синтез?
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Здравейте, вече опитах първата стъпка от синтеза без разтворител.
БЕЗ УСПЕХ, Много е трудно да се смесят първите два реактива без никакви разтворители.
Стана много лепкава маса, която не можеше да се разбърква повече.
След известно време продължих с тази първа стъпка. Резултатът ми изглеждаше добър, но от лабораторията, в която го изпратих, ми казаха, че
резултатът е само 2-амино-5-хлоробензофенон.

Така че свърших много работа само за да променя оптичния вид на 2-амино-5-хлоробензофенона....

Може би някой е имал по-добър опит с него от мен.

Или може би някой има друг път за синтез на алпразолам.

С най-добри пожелания
 

riderofapocalypse

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 29, 2024
Messages
16
Reaction score
3
Points
3

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Много ви благодаря за тази информация. Имате ли опит в производството на алпразолам?
 

riderofapocalypse

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 29, 2024
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Опит - да, но това е болка в задника (азотен газ, уротропин и т.н.) и е по-добре да се намерят суровини (което е трудно, Китай deathrow/Индия big fines). Просто задавайте въпросите си и аз ще се опитам да ви разясня.
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Проявявам голям интерес към производството на алпразолам. Но когато казвате, че този маршрут на синтез няма да доведе до получаване на алпразолам, отколкото се интересувам да получа добър работен маршрут.
Планът ми е да произвеждам алпразолам в големи мащаби. Имате ли някакъв опит и любим маршрут за синтез за тази цел?
Благодаря ви много досега. :)
 

riderofapocalypse

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 29, 2024
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
да, придържайте се към китайския патент на Google, предоставен от мен в тази тема, просто трябва да добавите 20% време за реакция към тези числа :).

Индийският синтез е глупост, той няма да осигури нордиазепам.
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Бихте ли могли да изпратите патента отново, не го намерих.
Благодаря ви много досега. :)
 

wrinkledmost

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 18, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Китайският патент: https://patents.google.com/patent/CN104130201B/en

Не произвежда алпразолам, в заглавието на патента се казва, че е за "междинни бензодиазепинови тиокетони на алпразолам"

Ако следвате стъпки 1 и 2 от примерите в китайския патент, ще получите 7-хлоро-5-фенил-1H бензо[е][1,4]диазепин-2(3H)-он (нордиазепам)

Стъпка 3, която изисква защита с азот, просто превръща кетона на нордиазепама в тион, така че при стъпка 3 се получава:

7-chloro-5-phenyl-1H benzo[e][1,4]diazepin-2(3H)-thione

Не съм 100% сигурен в това, така че ме поправете, ако греша.

@experimentsci Ако имате проблеми със създаването на nordiazepam без разтворител, използвайте китайския патент, който посочих, и направете стъпки 1 и 2 от въплъщението
 
Top