Question Най-добър начин за рекристализация на кристали P2NP

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Какъв е най-добрият начин за рекристализация на кристали P2NP за постигане на чистота? Какъв разтворител трябва да се използва?

Има ли някакви други подробности, които трябва да се имат предвид?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
имам проблем да се отърва от всички следи от активен въглен от кристалите P2NP дори с вакуумно филтриране с помощта на ацетон и/или разтворителя, в който е разтворен.

Може ли някой да ми каже как мога да премахна напълно всички следи от активен въглен от кристалите P2NP?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Разтворете отново всички кристали и използвайте малко количество флокулант, филтрирайте горещо или поне топло
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ще опитам. какъв флокулант бихте препоръчали?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Опитах флокуланта. първо разтворих P2NP в метанол, след което добавих флокуланта в количество, равно на количеството P2NP, което имах. разбърквах го в продължение на 1 час при температура около 120С, след което бързо го излях в чаша и го поставих във фризера. след като го извадих на следващия ден, беше бистър тъмнозеленикав разтвор, без нищо, което да кристализира, но на дъното имаше малко черна утайка. (използвах малко количество P2NP от около 100 mg).

Мисля, че ще трябва да пропусна стъпката с въглерода, ако не успея да премахна всички следи от него.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Смисълът на флокуланта е да агломерира частиците, за да можете да ги филтрирате.
Също така се предполага, че трябва да използвате активен въглен на парчета, а не на прах.
Но сте прави, по-добре е да започнете на чисто.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
да, съжалявам, че забравих да кажа, че филтрирах разтвора, след като го излях от кипящата колба, и преди да го сложа във фризера.

Не знаех, че активният въглен трябва да е на парчета.
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Съжалявам за невежеството си, но защо искате да прекристализирате кристалите на P2NP. толкова ниска чистота имат вашите? Разговарях с китайски доставчик от Alibaba, който предлага 99% чистота.
Мисля, че сами сте извършили химическия синтез на P2NP.
Благодаря ви!!
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
не, просто е препоръчително да се направи, ако ще правите синтез на амфетамин с него, защото добивът на амфетамин очевидно силно зависи от чистотата на кристалите на P2NP, така че се препоръчва повторна кристализация.
 

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
59
Reaction score
33
Points
18
АКТИВЕН ВЪГЛЕН В П2НП??? Аз правя моите с Nitro Benz GAA и Cyclo как се получава активен въглерод от това? Съжалявам, просто съм любопитен.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
той се използва само за почистване на П2НП, а не при синтезирането му.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
също така някой може ли да препоръча как да се отърва от петната от активен въглен от вътрешната страна на фунията на Бюхнер? опитах с натриев хидроксид и с почистващия разтвор, който намерих в BB и който е направен от натриев хидроксид и етилов алкохол, но нищо не помага
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Разполагате ли с такива малки метални топчета, около 50 броя, които се използват и за карафи за вино? Така постигате механично почистване чрез триене, ако четката не е достатъчна.
И вземете 35% HCL плюс етанол, съотношение 1:3 и дайте на цялото време да действа, досега имам всичко разтворено.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
да, но петната са по стените между филтърната плоча и долния адаптер на маркуча, така че няма как да ги достигна физически. не съм използвала разтвора на hcl преди, така че благодаря за това. ще го пробвам и ще видя.
 
Top