Най-големият проблем на mmc! Син продукт

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Здравейте,
прочетох, че много хора имат проблем, че mmc става синьо след адификация. Защо е така?
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
това се случва, когато вашият бром или йоден кетон не е реагирал напълно, със сигурност някаква корекция в температурата или може би във времето на реакцията ще реши проблема, мога също така да ви посъветвам, когато започнете да капете разтвора на Hcl-ацетон (1:5 ), да ги държите добре изстудени преди употреба, а също така да се опитате да поставите чашата с основата на MMC в кофа с натрошен лед, за да държите основата винаги много студена, тъй като при добавянето на Hcl температурата се повишава драстично и това също може да е един от факторите, които правят котката ви синя.
 

Rush-Benzo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
22
Reaction score
2
Points
3
Има ли начин да се почисти след това такъв прах с различни цветове (син, червен)? Изплакването със студена вода или варенето в горещ ацетон няма да помогнат.
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Само ацетонът помага. И използвайте чист hcl 35%-38% не 30%
 
View previous replies…

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Вече имам мефедронова сол, но тя е синьо-червена и дори огромни количества ацетон отказват да промият цвета до чисто бяло.
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Промяна на киселина hcl следващия път
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Никой кристал не иска да израсне от такъв силно оцветен прах
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Установих, че етанолът работи перфектно за премахване на зеленото/синьото
 

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Да, аз също мисля, че проблемът е в киселинния hcl, трябва да поръчам нов hcl и да опитам отново!
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Вече не е важно какъв е бил проблемът. Имам много оцветен прах 4MMC и не мога да го кристализирам поради тази причина. Затова търся начин да се отърва от примесите.


Дали разтварям такъв оцветен 4ММК хидрохлорид в горещ DCM, като последователно добавям равен обем вода. Обработете това със солна киселина (тук до какво PH е най-добре да се подкисели, така че целият 4MMC да премине във водната фаза, а примесите да останат в DCM. PH 4 или по-ниско?)

Впоследствие разделете слоевете и изпарете водния слой, като трябва да остане бял прах от 4MMC.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Примесът е кондензационен продукт на аминокетон и 4-метилпропиофенон, като проблемът е, че примесът преминава от слой в слой заедно с аминокетона.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
честно казано, трудно е. по-лесно ми е да направя чист бромкетон, отколкото да се занимавам с мръсен амин.
може би многократна рекристализация или прекарване през хроматографска колона, има много възможности.
 

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Мисля, че няма да се получи, защото цветът е като боя и също ще отиде във водния слой
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Така че не мога да направя нищо повече по въпроса, както разбирам, или някой друг има някакви идеи?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Може да се дестилира в много нисък вакуум. по-малко от 10 микрона.
Вторият вариант е да се изберат киселина и органичен разтворител, така че примесната сол да се разтваря добре в разтворителите, но солта на мефедрона да не се разтваря.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
В момента последното нещо, за което се сещам, е да разтворя 1 г мръсен 4ММК в 1 мл гореща вода. Да предположим, че след това разполагаме с 500ml от такъв разтвор. И така, след това добавяме 250ml DCM, разбъркваме енергично, след което водният слой, след като се отдели, отива да кристализира.

Предполагам, че последната надежда в този случай е
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
По-скоро бих опитал да сваря солта в дихлорметан, без вода, може би периодично да сменям дихлорметана с пресен. необходимо е да се контролира оцветяването на дихлорметана, ако цветът не отива в дихлорметана, тогава няма голям смисъл. може да опитате с ацетон. всичко това е извращение
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Излишъкът на метиламин може да даде такъв цвят. Трябва да сте сигурни, че сте се отървали от метиламина след реакцията преди подкиселяването.
 
View previous replies…

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
След като имам няколко килограма мръсно брашно, как да се опитам да се отърва от този метиламин?
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Примесът на метиламин не придаде цвят на разтвора и праха, когато беше добавена киселина. Проверих сместа от дихлорметан, свободна основа + примес от метиламин, сместа след аминиране, водният слой от метиламин беше изхвърлен, дихлорметановият слой, нарочно, не беше промит с вода. Добавянето на солна киселина към дихлорометан не даде цвят, прахът изпадна веднага и беше почти бял (с лек жълтеникав оттенък). Ако е необходимо, мога да предоставя по-подробна информация за опита със снимки.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Благодарим ви за вашите изследвания! То е ценна информация. Бихте ли могли да добавите няколко снимки тук?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
лява снимка след добавяне на киселина към дихлорметан със свободна основа и примес от метиламин (специално). дясна снимка край на метиламинирането, преди отделяне на водния слой от метиламин
 

Attachments

  • hQwcv8Bb3Y.png
    hQwcv8Bb3Y.png
    846.3 KB · Views: 268
Top