Най-големият проблем на mmc! Син продукт

Rush-Benzo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
22
Reaction score
2
Points
3
Има ли начин да се почисти след това такъв прах с различни цветове (син, червен)? Изплакването със студена вода или варенето в горещ ацетон няма да помогнат.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Установих, че етанолът работи перфектно за премахване на зеленото/синьото
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Излишъкът на метиламин може да даде такъв цвят. Трябва да сте сигурни, че сте се отървали от метиламина след реакцията преди подкиселяването.
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Знаете ли защо при метиламина могат да се получат цветни примеси? Виждал съм много проби от бял мефедрон, примесен с метиламин, без намек за оцветяване.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Вероятно това е комбинация от няколко фактора. Не мога да кажа със сигурност.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Ще се опитам по някакъв начин специално да направя двойка за отделяне на аминокетонова сол от разтвор с примес на метиламин. Свързаха се с мен 5 души, като във всички случаи виновникът беше бромкетон.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
След като имам няколко килограма мръсно брашно, как да се опитам да се отърва от този метиламин?
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Опитвали ли сте се да прекристализирате ваш продукт?
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Да. но когато такъв оцветен прах се разтвори в различни комбинации от вода и ацетон, се получава масло или такава овесена каша, която при филтрирането отново се оцветява.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
опитайте се да използвате изопропилов алкохол (IPA) или етанол
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Примесът на метиламин не придаде цвят на разтвора и праха, когато беше добавена киселина. Проверих сместа от дихлорметан, свободна основа + примес от метиламин, сместа след аминиране, водният слой от метиламин беше изхвърлен, дихлорметановият слой, нарочно, не беше промит с вода. Добавянето на солна киселина към дихлорометан не даде цвят, прахът изпадна веднага и беше почти бял (с лек жълтеникав оттенък). Ако е необходимо, мога да предоставя по-подробна информация за опита със снимки.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Благодарим ви за вашите изследвания! То е ценна информация. Бихте ли могли да добавите няколко снимки тук?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
лява снимка след добавяне на киселина към дихлорметан със свободна основа и примес от метиламин (специално). дясна снимка край на метиламинирането, преди отделяне на водния слой от метиламин
 

Attachments

  • hQwcv8Bb3Y.png
    hQwcv8Bb3Y.png
    846.3 KB · Views: 268

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Whis какво трябва да получите, когато хвърляте киселина HCl
 

Attachments

  • MOfH76UJ0n.jpeg
    MOfH76UJ0n.jpeg
    5 MB · Views: 222
  • aHvyTeMkgV.jpeg
    aHvyTeMkgV.jpeg
    5.1 MB · Views: 476

zbro

Don't buy from me
Member
Joined
Nov 4, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Ако замърсителят е кондензационен продукт на аминокетон и 4-метилпропиофенон, то това са хетероциклични съединения на пиразина (те не са кетони). Аминокетонът може да се пречисти с помощта на бисулфитен адукт, при условие че в сместа няма друг кетон, т.е. 4-метилпропиофенон. Цикличните кетони се добавят към натриев бисулфит, като се получава сол на а-хидроксисулфонова киселина, която е неразтворима в органични разтворители, но повече или по-малко разтворима във вода. Пиразините не реагират с натриев бисулфит. Добавянето на разтвор на натриев бисулфит към замърсената смес ще доведе до образуването на адукт, който е твърдо вещество, този адукт може да се филтрира и след това да се разгради под действието на киселини или основи, като се възстанови изходният кетон. Реакциите с натриев бисулфит се използват за пречистване на BMK от смеси с други органични съединения.
 
Top