Може ли STAB да замени NaBh4? cas:56553-60-7

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Доколкото знам, STAB е далеч по-скъп, а NaBH4 е доста добър за вашата цел
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Китай го има на същата цена, не съм сигурен с кого говорите, но той няма да редуцира нитро, а само кетони.
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Да, актуализирах всички за състоянието на това. моите констатации са, че не може да редуцира нитро до амино, но за безводните начини на иминообразуване е добър и много мек.
В литературата има съобщения за него, че редуцира нитро до амино, но в присъствието на оцетна киселина, което не съм опитвал.
 

ZRG

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 1, 2022
Messages
28
Reaction score
1
Points
3
Не познавам много добре химията, така или иначе, схемата, използваща p2np, STAB и меден хидрид, се възстановява без швейцарски мозък, нали?
 

ZRG

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 1, 2022
Messages
28
Reaction score
1
Points
3
Възможно е да има нещо нередно в превода ми, имам предвид, че p2np не може да се редуцира до амфетамин с помощта на STAB, нали?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Не, не може при нормални условия от моите открития. има литература, в която се казва, че може в присъствие на ГАА, но не съм опитвал.
 

ZRG

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 1, 2022
Messages
28
Reaction score
1
Points
3
Е, все още не мога да намеря отговора, който търся, защото никой не се е опитал
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Мислиш ли, че ти се отнасям от сън? Опитах и не се получи, вероятно с ацетонова киселина ще се получи до известна степен, но не е задоволително.
Кратък отговор: Не.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
За ваше сведение, ако някой се нуждае от STAB, той може да бъде приготвен доста лесно с Toluene (или THF) , NaBH4 и GAA в стехиометрични количества. Ето едно кратко описание:

Приготвяне на натриев триацетоксиборохидрид (STAB)

Към суспензията на 37,83 g (1 mol) натриев борхидрид в 500 ml сух толуол се прибавя 180,12 g ( 3 mol) GAA на капки по време на интензивно разбъркване. Температурата се поддържа под 30°С с външно охлаждане, когато е необходимо. Когато отделянето на газ спре, около 20 минути, суспендираният натриев триацетоксиборохидрид (STAB) се изолира чрез вакуумна филтрация и се промива веднъж със сух EtOAc. Филтърният кек се изсушава до постоянно тегло във вакуум.

Добив: Близък до количествения, ако се използват сухи реактиви и реактивите се измерват точно.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Съществуват и други източници на боран. Може би декаборан? Тетрахидроксидиборон? Може би аминодиборанати, които могат да се синтезират донякъде лесно от амонячен боран. Вижте страница 306 https://core.ac.uk/download/4824361.pdf. Не съм химик, така че не знам колко добре работят те върху нитросъединения.

STAB / NaBH4 сравнения: https://www.organic-chemistry.org/synthesis/C1N/amines/reductive-amination-guide.pdf
Интересни подробности за STAB, като например начини за значително съкращаване на времето за реакция, защо се използва GAA: https://www.researchgate.net/publication/286303639_Boron_reagents_for_reductive_amination
 
Top