Цялостен синтез на амфетаминова свободна база (А-масло) от P2P (мащаб 10L)

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Добавих 2 начина на хидролиза на N-формиламфетамин и както винаги е МОЯТ начин и работи за МЕН, не означава, че е единственият и официален начин.

N-формиламфетамин
1. Поставете 10 л P2P в реактора, добавете 15 л формамид и 7 л мравчена киселина, бавно разбъркване с рефлукс в продължение на 5 часа при 140/150 С.
2. Спрете нагряването и охладете до температура, при която можете да добавите Н2О без голямо изпарение, добавете 13,33L Н2О и оставете слоевете да се разделят.
3. Запазете горния слой (масления слой)
4. Долният слой (воден слой) се екстрахира с DCM, оставете слоевете да се отделят напълно, добавете долния слой (DCM слой) към слоя, запазен в точка 3, смесете ги, изсушете го с безводен Na2SO4 или MgSO4, филтрирайте го и изпарете DCM (по избор).
5. Трябва да получите около 11 литра N-формиламфетамин.

Хидролиза на N-формиламфетамин по пътя на HCL

1. Поставете 11L N-формиламфетамин в реактора, добавете бавно 11L (1:1) HCL 37%, бавно разбърквайте с рефлукс в продължение на 2 часа при 80/90C.
2. Спрете нагряването и го охладете до 25С, добавете 10L DCM и оставете слоевете да се разделят.
3. Запазете горния слой, долния слой (слоят DCM се изхвърля)
4. Добавете студения горен слой към предишния студен разтвор на 1,66 kg NaOH+ 2,66 l H20, оставете го да се охлади при RT 12 часа.
5. Отделят се 2 слоя, запазва се горният слой (масленият слой)
6. Долният слой (воден слой) се екстрахира с DCM, оставете слоевете да се отделят напълно, добавете долния слой (DCM слой) към слоя, запазен в точка 5, смесете ги и изпарете DCM (по избор).
7. Сместа се дестилира с пара при 140-145С, за да се получи прозрачно масло, при 100С маслото започва да изтича в охладителя, при 130С включете парата и не я загрявайте повече от 150С, в такъв случай ще получите жълто масло.
8. Оставете напълно да се отделят двата слоя на вашата дестилационна колба, запазете горния слой (слой масло).
9. Долният слой (воден слой) се екстрахира с DCM, оставете слоевете да се отделят напълно, добавете долния слой (DCM слой) към слоя, запазен в точка 8, смесете ги, изсушете ги с безводен Na2SO4 или MgSO4, филтрирайте ги и изпарете DCM (по избор).
10. Получава се 8,3 l амфетамин свободна база.

Хидролиза на N-формиламфетамин чрез NaOH
1. Поставете 11L N-формиламфетамин в реактора, добавете 13L предишен студен 65% разтвор на NaOH при бавно разбъркване с обратен поток в продължение на 2-3 часа при 110С.
2. Спрете нагряването и го охладете при RT
3. Запазете горния слой (маслен слой)
4. Долният слой (воден слой) се екстрахира с DCM, оставете слоевете да се отделят напълно, добавете долния слой (DCM слой) към слоя, съхраняван в точка 3, смесете ги и изпарете DCM (по избор).
5. Сместа се дестилира с пара при 140-145С, за да се получи прозрачно масло, при 100С маслото започва да изтича в охладителя, при 130С включете парата и не я загрявайте повече от 150С, в такъв случай ще получите жълто масло.
6. Оставете напълно да се отделят двата слоя на вашата дестилационна колба, запазете горния слой (слой масло).
7. Долният слой (воден слой) се екстрахира с DCM, оставете слоевете да се отделят напълно, добавете долния слой (DCM слой) към слоя, запазен в точка 6, смесете ги, изсушете ги с безводен Na2SO4 или MgSO4, филтрирайте ги и изпарете DCM (по избор).
8. Получават се 8,5 л амфетамин свободна база.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Забравих да добавя, че трябва да се внимава с миризмата на амоняк и изпаренията по пътя на NaOH ;-)
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Това е добър добив, колко време ви отнема да дестилирате с водна пара 8,5 л фребаза?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Много часове, но зависи и от оборудването, в моя случай трябва да чакам 1 час само за да има парата необходимата температура, това е най-лошата част от процеса честно казано, но всички имат същия "проблем", когато трябва да дестилират масло с вода, дори и с пара.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Добре, добре, хванахте ме, не съм го направил, невъзможно е да се измамят толкова интелигентни хора като вас sankharaKokosDreams, tweaker2... не знам как не сте ме открили преди!
Благодаря ви, че споделяте ценното си време във форума, защото вашите детективски умения те са на нивото на задачата на ФБР, DEA,EUROPOL...

Сега, след като ме разкрихте, ще ви обясня истината:

Аз съм просто един скучен тийнейджър без работа, без приятели и се страхува да излезе навън. Единственият ми контакт със света е компютърът ми.
Трябваше да напусна гимназията, защото се гавреха с мен,присмиваха ми се...

Гледах Breaking Bad в Netflix, а по-късно намерих този форум и си помислих, че може да е забавно да публикувам фалшива информация, синтез, снимки... и да си представям лицата на хората, след като направят напълно измислен синтез. Не знаете какво ми дойде да се смея представяйки си тези лица хахахах колко са тъпи

Сега след като ме изловихте не знам какво ще правя през целия ден този форум ми беше основното забавление, не знам дали ще мога да го преодолея и ме е страх да не направя нещо безумно срещу себе си. Ако това се случи, то ще падне върху съвестта ви и трябва да живеете с него.

ПД: За тези, които не разбират това послание, го обобщавам:

Няма да публикувам нищо друго, нито ще помагам на някого чрез ЛС или по някакъв друг начин това е, което сте постигнали, като се отнасяте по този начин с алтруистични хора, без какъвто и да е икономически или личен интерес, само с насърчението да споделят опит. Би могло да бъде възможна ситуация, която да бъде разгледана от администраторите на форума, за да се опитат да избегнат бъдещи такива, ако сметнат за подходящо. Така или иначе ще живеете без мен не се притеснявайте всичко ще бъде наред.
Успех и благодаря.
 
Last edited:

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Размер на реактора? 50L ?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Използвам 100 л, но при по-големи количества 50 л са повече от достатъчни за публикувания синтез.
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
Здравейте,

благодаря за усилията ви.
H2O се смесва с какво? не разбирам това
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Добавете h20 към реакцията. Прочетете го, как не го разбирате. Нейната много добра писменост.
И най-добрият добив, който съм виждал да се съобщава за Leuckart
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
сега разбирам, той има предвид смесете това. аз разбрах преди h20 смесете. защото запетая
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Мравчена киселина 85% работа?

@btcboss2022
 
View previous replies…

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Възможно ли е също така да се замени фомамид с нещо друго

/Благодарим
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Възможно е с карбонатен амоняк, но процесът е различен, като предишните стъпки.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Съмнявам се, че можете да намерите мравчена киселина с концентрация по-висока от 85% ;-)
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Използвате мравчена киселина върху амониев карбонат, за да получите амониев мравчен апарат, който след това можете да използвате в реакцията за получаване на формамид на място
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
@btcboss2022 когато казвате да включим парата при 130С, това означава, че сместа, която дестилираме, е с тази температура и след това към нея добавяме пара от друг източник(която е нормална пара с температура 100С, нали)?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Парата може да бъде с различна температура в зависимост от изходящото налягане, по-голямо налягане по-голяма температура.
Използвам източник на отопление, а не само парата, ако имате достатъчно налягане и температура в парата евентуално би работила и без източник на отопление, но никога не съм я тествал.
Мисля, че е по-лесно да се намери източник на отопление, отколкото оборудване с необходимото налягане и температура за парата, поне в голям мащаб.
 

tweaker2

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
18
Reaction score
20
Points
3
Този препис е боклук.Първо, температурата с формамида е твърде ниска 140-150 звучи правилно, ако използвате амониев формат, но формамидът се нуждае от по-висока температура, ако си спомням правилно, и второ, N-формиламфетаминът е твърда маса, а не течност, и защо ще се опитвате да го извлечете от реакционната смес напълно безполезна стъпка, която само вреди на добивите ви трето, хидролизата ви е погрешна, използвате 11 литра Hcl, което е безумно, дори ако имахте 11 килограма N-формиламфетамин, количеството щеше да е близо 2,5 литра Hcl, а не 11 литра, а 1:1 по моларна маса, а не по обем.Защо толкова усложнявате всичко Leuckart е проста рефлуксна хидролиза и след това базификация и след това парна дестилация - всичко това в един и същи съд, така че не са необходими никакви екстракции или разтворители Силно се съмнявам, че някога сте правили тази реакция, а ако сте я правили, добивът ви е близък до нулата, ако я правите, както казвате.Добре, весела Коледа на всички, отивам да спя, пиян съм като дявол
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Първото изречение от публикацията ми:
"МОЯТ начин и той работи за МЕН не означава, че е единственият и официален начин"
Както и да е, ако имате големи съмнения дали съм го направил или не, сте поканени да го проверите Аз винаги съм отворен да се уча ;-) бихме могли да намерим начин, по който да дойдете при мен.
И честно казано, във всички тествани синтезатори никога не съм имал твърд N-формиламфетамин може да бъде интересен. Благодаря.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Ако пуснете лейкард при 140 150 с амонячен формат, той така или иначе ще се разпадне само на формамид
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Напълно съм съгласен. Някои руски химици правят Льокарт с амониев формат дори при ниска температура
като 120 С. Аз правя моите 140-150 С с амониев формат. С формамид температурата е около 155-165 С. Дори ако форматът спира до формамид, при тези два реактива има различна температура и механизъм.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Различен е синтезът с формат, ако не искате той да се превърне във формамид "in-situ".
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
n-формиламфетаминът е леко жълта мазна течност
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Отиде на боклука. Не знам какво, по дяволите, не е наред с моя Льокарт. Време за реакция 20 часа, температура: 150-160 С (формамид) и всички реагенти бяха в правилните количества. Дали магнитната ми бъркалка е счупена и не я разбърквам по-често, или какво. Моят N-формил амин е винаги черен. Трябва ли да го изгоря? И когато правя хидролиза на база, не се образува много, ако изобщо се образува, амонячен газ, така че моят N-формил "амин" изобщо не е амин?! Може ли някой да ми помогне. Моят P2P беше 8 грама + други реактиви.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
ДОБРЕ. Какво не беше наред, това беше моето така наречено "P2P", вещицата не беше P2P.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
И там няма нищо нередно в количеството киселина за хидролиза . Правили ли сте този синтез преди това tweaker?
 

tweaker2

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
18
Reaction score
20
Points
3
нищо лошо в хидролизата? да, има почти всичко. да, аз съм правил този синтез с моя приятел преди много време.
 
View previous replies…

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Звучи ми като златен добив. Използвате ли катализатор във вашите лекуващи устройства?
 
Top