Синтез на ДЕТ (и аналози на ДМТ, ДИПТ, МИПТ) от индол чрез ЛИАХ. Видео ръководство.

Novator

Resident
Joined
Oct 30, 2021
Messages
39
Reaction score
800
Points
83

OSvGa10cUY

✅Техниката е подходяща за синтез на популярни триптамини от ТИХКАЛ. Например, като замените диетиламин на диметиламин (3:20), ще получите ДМТ.

⚠️Температурата на въздуха в лабораторията не трябва да превишава 10°C.
☣️Изпускателна вентилация, защита на дихателните пътища и очите.

⚙️
  • Чаши 1000, 500, 250 и 50 ml
  • Филтърна колба 2000ml
  • Колба с плоско дъно 29/32 2000ml
  • Кондензатор за обратен поток 29/32
  • Капкова фуния 500 и 60ml
  • Стъклена фуния 100 mm
  • Фуния на Шот 60 mm
  • Фуния на Бюхнер 100 mm
  • Лабораторен термометър с дълга сонда
  • Магнитна бъркалка
  • Лабораторна стойка
  • Ротационен изпарител
  • Гореща плоча с контрол на температурата
  • Едностепенна вакуумна помпа
  • Филтърна хартия
  • Морта и пестик
  • Генератор на водороден газ (сух водороден хлорид HCl)
  • Лабораторна лъжица шпатула (от неръждаема стомана)
  • Стъклена пръчка за разбъркване
  • Съдове за кристализация 60-200 mm
  • Лакмусова хартия (pH 0-12)
  • Спринцовки 20ml (x4)
🛢️
  • Индол 20g
  • Оксалил хлорид 22g
  • Диетиламин 40ml
  • МТБЕ 1800ml
  • Метанол 750мл
  • LiAH 19g
  • Безводен диоксан 1200ml
  • Мокър диоксан ~10-20ml
  • Безводен MgSO4 20g
  • Сух водороден хлорид HCl (газ)
  • Бензол 250ml
  • Диетил етер 300ml
📑

Етап 1/4

Приготвяне на 3-индолеглиоксилил хлорид

20 g индол + 240 ml МТБЕ
22g оксалилхлорид + 240ml МТБЕ

Етап 2/4

Приготвяне на N,N-диетилиндол-3-илглиоксиламид

3-индолглиоксилилхлорид + 1200ml МТБЕ
Rm + 40ml диетиламин

Етап 3/4

Редукционно аминиране на N,N-диетилиндол-3-илглиоксиламид до N,N-диетилтриптамин чрез LiAH

19 g LiAH + 350 ml безводен диоксиан
19g N,N-диетилиндол-3-илглиоксиламид + 350ml безводен диоксан

След 26 часа се използват 10-20ml мокър диоксан

Филтратът се изсушава над 20g безводен MgSO4

Етап 4/4

Кристализация на N ,N-диетилтриптамин хидрохлорид (DET)

Масло (Freebase) + 100ml диетилов етер
Bxj4qsT1HX

ЕТАП 1/4

(0:53-1:10) - 20 g смлян индол (1) се разтваря в 240 ml МТБЕ
(1:11-1:20) - 22 g оксалилхлорид ( 2) се разтварят в 240 ml МТБЕ
(1:25-1:50) - Разтворът на оксалилхлорид се поставя в капкова фуния и при интензивно разбъркване, на капки, в рамките на 30 минути, се добавя към разтвора на индол. В бехеровата чаша се появява жълт прах (3-индолеглиоксилил хлорид) ( 3 ).
В края на добавянето на целия оксалилхлорид Rm се разбърква в продължение на още 10-15 минути.
(1:59-2:13) - Прахът е нестабилен. Ако сместа се оцвети в червено, продуктът не е подходящ за по-нататъшна употреба. В този случай процесът трябва да се повтори, като се намали времето на реакцията
(2:16-2:49) - 3-индолеглиоксилил хлорид (3) се филтрира и се промива два пъти с 50 ml МТБЕ.
(2:50-2:57) - ⚠️ Полученият продукт не е бил съхраняван и контактът му с въздуха трябва да бъде сведен до минимум.

ЕТАП 2/4

(3:11-3:40) - 3-индолеглиоксилил хлорид (3 ) се суспендира в 1200ml МТБЕ при интензивно разбъркване и охлаждане. След това към суспензията се добавят 40 ml диетиламин на капки в рамките на 20 минути. ⚠️ Температурата на сместа трябва да бъде под 5°С. При температури над 5 градуса количеството на произведения продукт значително намалява.
(3:40-4:02) - N,N-диетилиндол-3-илглиоксиламид (4) , който се е образувал в процеса, се филтрира и се промива с 50ml МТБЕ.
(4:02-4:37) - N,N-диетилиндол-3-илглиоксиламид (4) се рекристализира от кипящ метанол (25 части метанол на 1 част амид). ⚠️ Сместа се поддържа при -15°С. Ако кристализацията не започне, Rm се разрежда с три обема етер и се оставя отново за охлаждане.
N,N-диетилиндол-3-илглиоксиламид (4) се филтрира, промива се с етер, за да се получи след изсушаване на въздуха 38,8 g. След това във видеото се използва половината от получения прах (19 g).

YDIeKXrxjk

ЕТАП 3/4

⚠️ Бъдете внимателни, когато работите с LiAH. Всички прибори трябва да са напълно сухи. Една капка вода може да предизвика пожар! ⚠️
(4:52-5:03) - 19 g LiAH се суспендират в 350 ml безводен диоксан.
(5:04-5:14) - В колбата бавно се добавя суспензия от 19 g N,N-диетилиндол-3-илглиоксиламид (4 ) в 350 ml безводен диоксан.
(5:19-5:28) - Rm се рефлуксира в продължение на 16-26 часа.
(5:35-5:40) - Rm се премества в чаша и се охлажда в ледена вода.
(5:41-5:57) - Излишният хидрид се разгражда чрез капково добавяне на мокър диоксан (10-20 ml). Сместа остава до приключване на реакцията.
(6:01-6:08) - Сега утайката се филтрира на фунията на Шот.
(6:09-6:31) - Утайката се промива с горещ диоксан (400 ml). Отново се филтрира.
(6:36-6:50) - Филтратът се изсушава над безводен MgSO4 в продължение на 15-20 минути.
(6:53-7:07) - След 15-20 минути Rm се филтрира от сулфата.
(7:20-7:40) - Разтворителят се дестилира до сухост в ротационен изпарител.

ЕТАП 4/4

(7:55-8:13) - Полученото масло се разрежда с диетилов етер. Последвано от насищане със сух хлороводород HCl(сух газ) до 6pH.
💎 Полученият прах (5) се рекристализира от смес от кипящ бензол и метанол, филтрира се, промива се с диетилов етер и се изсушава до постоянно тегло.
Крайният добив е 14,5 g (75 %) от N, N-диетилтитриптамин хидрохлорид (DET) (5).
⚙️ Можете да научите повече за газовия генератор тук.
 
Last edited by a moderator:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Страхотно видео! Струва ми се, че разпознавам стойността на продукцията и стила от някъде ;).
Както и да е, реагентът МТБЕ е малко труден за получаване, възможно ли е да се замени с нещо по-малко неясно? Или имате някакъв съвет за добър извънборсов източник на този реагент?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Lovelyville :)

Нейната като NileBad lol
Благодаря ти
 
Last edited:

blackchip

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2022
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Това е невероятно видео! надявам се да видя още :)
 

Novator

Resident
Joined
Oct 30, 2021
Messages
39
Reaction score
800
Points
83
Et₂O (диетилов етер ) - е еквивалентен заместител на МТБЕ.

Пропорции:


Когато е възможно, правим видео за най-популярните химични реакции. Нови видеоклипове ще се появят скоро 🎬
 
Last edited:

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Приятно ми е да се запозная с вас 1. Здравейте, бих искал да попитам, трябва ли да се нагрява претопяването за 16-26 часа? Каква е температурата на нагряване? Благодаря Ви. Моля, отговорете и ви благодаря. 2 В нишката за получаване на 5-мео-дипт, може ли да се използва метил-терт-бутилов етер като разтворител? Винаги ще очаквам с нетърпение отговора ви, иначе няма да мога да заспя. Моля, отговорете, за да мога да спя спокойно. Благодаря ви много. човек, който се нуждае от помощ
 

Sony2xl

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Страхотно видео страхотно!
 

nob0dy

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 20, 2022
Messages
14
Reaction score
3
Points
1
Уроци като тези биха били невероятни, ако има много
 

Hank Shrader

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 25, 2022
Messages
45
Reaction score
9
Points
8
Значи, ако в гаража ми няма температура под 10°, не мога да започна синтез?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Необходимо е да използвате А/К. Правилната температура е значително важна за работата с някои вещества.
 
View previous replies…

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Здравейте, експерт. Мога ли да попитам какви разтворители се използват вместо етер за промиване в крайния етап? Благодаря ви. Надявам се, че ще можете да ми отговорите.
 

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Може ли да се използва метил-терц-бутилов етер вместо него за последния етап на измиване?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Не знам със сигурност дали вместо него може да се използва диоксан или петролен етер.
 

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Видях, че сте публикували нов учебник, но все още се интересувам от това. Здравейте, мога ли да задам още един въпрос? Възможно ли е да се използва метил-терц-бутилов етер като разтворител при направата на 5-мео-дипт по тази тема? 2. Приблизително до каква температура трябва да се нагрява претопяването в продължение на 16 до 26 часа?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте отново. Благодаря за любезните думи. Както казах, не мога да кажа със сигурност относно метил-терц-бутил етера като разтворител, предполагам, че няма да е толкова добра идея. Можете да проведете експеримент в малък мащаб.
Що се отнася до температурата, това е температурата, при която сместа се вари (зависи най-вече от температурата на кипене на използвания разтворител).
 

Whatnowtodowhen

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Знае ли някой за прилични акации в Тасмания, които си заслужава да бъдат събрани?
 

Blacky

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 15, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Здравейте. В интернет намерих много синтези от триптофан до триптамин и от триптамин до по принцип всичко. За превръщането на триптамина в дмт е необходим натриев цианобродрид, който е скъп. Има ли някакъв начин да се направи това с по-евтин редуктор? И ако да, как?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте. видяхте ли това видео и прочетохте ли темата? Можете да направите ако от индола.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
красив във всеки смисъл, тъй като ме насърчава да не се страхувам от бисиндоловия страничен продукт, който мислех, че ще се образува по погрешка... ако да речем желаният от мен краен продукт е MIPT, аминът е доста скъп... дали маршрутът, започващ от триптамин и след това ацетон имин/редукция, последван от формалдехид метилимин и още една редукция, би бил по-рентабилен? (DIPT е нежелателен)
 

efanefan

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 1, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Мога ли да заменя индола в този процес с 4-ако индол, за да направя 4-ако дмт?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Предположението ви е абсолютно правилно и отговорът е "да". Фактът, че се наложи да попитате, издава, че най-вероятно ще се окажете с гнусотии първите 2-3 опита, така че дръжте всичко надолу по скалата нищо над 0,1 g. Подготовката е свързана с някои трудности, така че се нуждаете от практически опит или от някаква разработка, която мога да осигуря, и след това правете каквото ви кажа. Аз самият нямам късмета да разполагам с 4AcO-индол. Осигуряването на оксалилхлорид в ЕС знам как да направя, както и LAH. Обърнете внимание, че оксалилхлоридът е диацилхлорид, следователно има два бизнес края, които могат да реагират с индол (само това би трябвало да ви даде добра представа защо не е препоръчително да сте недостатъчно подготвени). Наздраве!
 

Mya

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Ще може ли да се използва 5-мео-индол вместо индол за получаване на 5-мео варианти?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Несъмнено, просто проверете TIHKAL.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Трябва да разберете стехиометрията на реактивите и поведението им спрямо разтворители и физични фактори като нагряване, охлаждане, разтворимост и т.н. Всичко това в рамките на времето.
 
Top