Синтез на декстроамфетамин от P2P чрез (S)-(-)-α-метилбензиламин

mygodson

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2023
Messages
27
Reaction score
4
Points
3

При тази реакция не трябва да се използва никел на Раней, паладиевият въглерод може да се намали до 5-10 %, а може да се използва и хлороетилхлороформат
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
Можете ли да обясните за начинаещи?
Не работите с никел на рани? намален с 5% до 10% ?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Доколкото знам, никелът на Раней може да се използва при дебензилиране, важното в случая е използваният разтворител, той не може да се използва с етанол или метанол поради страничните продукти, но с IPA би трябвало да работи правилно и за количествата, използвани в този синтез, ще се използват около 300-400 грама никел на Раней 50%. На какво точно се основава това твърдение?
Благодаря.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Методът за Crystal Meth:
* 1 mol P2P = 134 грама, 1 mol (S)-(-)-алфа-метилбензиламин = 121 грама (CAS номер: 2627-86-3, по-известен като 1-фенилетиламин бтв.).
Да кажем, че за 100 g P2P са необходими 90 g от фенилетиламина.

Какво се случва? Това е редукционно аминиране (или по-точно алкилиране), но вместо метиламин се използва хирален амин, който принуждава образуваната молекула да се ориентира декстро. Така аминът и кетонът кондензират, отделяйки вода, и образуваният иман се редуцира до амин.
Образуваният амин е свързан с някои неща, които не искаме, и това е бензил, толуол. Дебензилирането е това, което е необходимо, и това е тежката работа, която Pd/C трябва да свърши тук. Отделянето на бензила дава малко толуол и така желания d-Meth.

Това трябва да се изпробва първо в мащаб не повече от 10 g (P2P), докато се получи, тъй като има твърде много променливи, същото важи и за възможността за повторно използване на катализатора: Теоретично да, до пет пъти, но не ме обвинявайте, ако не е така.

80% или по-добър добив. Подобренията са възможни, разбира се, това е работещ лесен метод.
Първо подобрение: Направете CTH хидрогениране, като замените по-голямата част от водорода с донор на водород на място, като мравчена киселина, соли на мравчената киселина, лимонен, тетралин или смеси от тях. Реакцията все пак трябва да бъде прочистена с водород в началото, да се изпомпва водород, да се редуцира предварително катализаторът и да се прикрепи балон, пълен с водород. Не е необходимо налягане. Съвременните катализатори са по-активни, 10 % могат да бъдат заменени с 5 % Pd/C, като количеството се намали до 15 % от теглото на P2P.Вероятно е по-малко, но това все пак е от безопасната страна. Необходими са 2 мола мравчена киселина или нейни соли за един мол P2P - просто, направете мравчената сол на фенилетиламина и ще имате покрит един мол, след това добавете половин мол лимонен или една трета или по-малко тетралин (те дават повече от един водород) и всичко е наред. Дори NaBH4 може да се използва като донор на водород, като дава четири водорода на mol. Провеждането на реакцията при ph 4 предпазва катализатора и значително ускорява процеса. Хидрогенирането е екзотермично! Няма да забележите това при малки серии, но бързо става интересно при по-големи партиди.
След приключване на реакцията оставете я да престои под одеяло от водород с леко разклащане за една нощ - 5 до 10 % по-добри добиви.

И това е хетерогенна реакция, за да влезе катализаторът в контакт, цялото нещо трябва да се разклати. Не като лудо, а така, че катализаторът да е в равномерна суспензия, а не само на дъното. Разбъркването върши работа, но то разпръсква катализатора и той не може да бъде възстановен чрез филтриране с целит, а метановата основа трябва да се дестилира във вакуум, тъй като катализаторът не може да се отстрани по друг начин. ТОВА Е МНОГО ТРУДНО. Не разбърквайте, разклащането е лесно. Потърсете "hydrogenation duck" в Google. Наистина. Не се шегувам.

Проверих и CAS номерът: 2627-86-3 е наличен без проблеми, струва приблизително същото като BMK, така че разходите са наред ИМХО, истинският Crystal Meth е толкова рядък в днешно време, че продажбата му като нещо друго, освен като артикул с висока цена, високо качество и ниски доставки, би била глупава. Никой не иска истински Кристал на ниска цена обратно на улицата, лудост!!!, неприятности!!! Но го пробутвайте за 200 €+ на грам на откачалките и децата ви няма да гладуват скоро.
 
Last edited:

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Внимание! Корекция!
Случайно написах CAS:2627-86-3, (S)-(-)-алфа-метилбензиламин, 1-фенилетиламин някъде, но това е за декстро-амфетамин
правилният за d-Meth е CAS:19131-99-8, (S)-N-Methyl-1- phenylethylamine, и може да има проблеми, че няма да работи, за да стигне до претъпкани.
Но един съд -> d-Amph + формалдехид -> d-meth работи със сигурност.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Съществува голям проблем с CAS 19131-99-8, той е изключително скъп, около 3 хил. щ.д./кг!
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Все още имате възможност с CAS:2627-86-3,, това не е толкова скъпо, а формалдехидът/параформалдехидът е много евтин (ако изобщо се получи).
 

T 3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Някак си да под или маршрут там на използване на фенилметиламин.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Предполагам, че фенилметиламинът не работи, защото няма хирален център
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Все още имате възможност с CAS:2627-86-3,, това не е толкова скъпо, а формалдехидът/параформалдехидът е много евтин (ако изобщо се получи).
 

michuv

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 27, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, бих ли могъл да използвам двойно по-малко количество от всеки реагент, използван в този синтез, за да получа по-нисък добив? Работи ли по този начин?
 
Top