Въпроси за ДМТ и други триптаминови синтезаториһттр://....моля, помогнете...

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
По отношение на този синтез, като се има предвид, че парчета от продукта стават червени, няма ли да е разумно вместо да се премине направо към добавяне на разтвор на KOH към него, да се добави към 5-7% разтвор на оцетна киселина - да се протонира ДМТ, след това да се обезводни с, ами с каквото работи, евентуално с ксилол (хексанът не ми свърши работа) и след това да се изземе това и ТОГАВА да се премине към основата и да се извлече с DCM?
След това направете повторна екстракция от хептан? След това във фризера накрая, като се има предвид, че не мога да работя с отрицателно налягане дълго време, защото е шумно!

Маслото, което се получава СЛЕД повторното разбъркване, е наистина досадно и представлява по-голямата част от продукта.

Или горепосоченото - ИЛИ предполагам, че бих могъл да направя повторна обработка с нещо друго, например алкохол? Не знам, просто ми се струва, че не се прави много при "обработката", за да се отърва от някоя от гадостите, които превръщат ДМТ в червено в продължение на дни и отнемат шибани векове, за да се втвърди една каша, която не иска да се "втвърди" - трябва да има по-лесен начин lol

Сега не съм експерт химик, но имам някои прости принципи lol

Също така имам много триптамин, който трябва да изгоря или да успея, но няма повече по-големи експерименти, докато не мога да го уредя в малък мащаб сега. Безсмислено е... Трябва да разбера колко точно хептан казват хората, когато казват МНОГО. Аз използвам вероятно 20-40 пъти повече хептан, отколкото има масло, от което да се рексикира.

Освен това не съм наясно дали загрявам маслото с хептана от студено или хвърлям врящия хептан върху маслото и след това започвам да загрявам и разбърквам в отделна чаша?
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Какво представлява дефакто? Няма мазнини, тъй като не е растителна екстракция. Или правите реакцията в мръсна тенджера, в която е останало малко готварско масло?

Казвате, че се зачервява, това е нормално, ако го оставите на открито.

Екстрахирате с DCM, след което изпарявате DCM, доколкото е възможно. След това добавяте към същата колба доста нафта/хептан, всичко се прави с разбъркване, както изпаряването на DCM, така и добавянето на разтворителя за рекристализация.

Сега в горещата нафта има някаква слуз, която не иска да се разтвори, или филтрирате тази гадост, или внимателно изливате нафтата, за да не излеете тази слуз заедно с течността.

След като сте извлекли тази материя и сте я поставили в чаша, след това сте замразили цялото вещество, а на дъното има някакво жълто или бяло масло, можете да използвате хак. Изсипете използваната нафта в чиста бутилка. Вземете вашата чиния, без нафта сега, и я оставете да изсъхне малко. Остържете го и преместете всичко в нова чаша, загрейте тази чаша, като разбърквате, докато започнете да усещате миризма на дмт, по-голямата част от останалия разтворител ще се изпари за това малко време. Тази гореща течност от ДМТ можете да излеете в още един стъклен съд, като се охлади, тя ще се превърне в бял до леко жълт восък, който можете да остържете, след като изстине, и да направите от него фин прах с помощта на остро ножче.

Опаковайте праха в херметически затворен плик, за да не почервенее.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Добре, да, всичко това има смисъл.
Искам да кажа, че съм чувал, че говорят за обезмасляване при обработката от тази реакция - помислих си, че е странно, но в същото време Хамилтън по принцип знае за какво говори - както и гостите му.
Странно е - може би той (самоукият химик, който е бил интервюиран) не е имал предвид дефатиране и е сбъркал термина (това беше самоук химик, но погледнах синтезите, за които говори, и той не беше глупак).

Така или иначе, това е доста гениален хак, за който не бих се сетил! И така, това прозрачно масло, което ми остана на дъното, просто ли е ДМТ със следи от хептан, които не мога да изкарам от него?

Също така, осъзнах - защо, по дяволите, правя това в такъв масивно преоразмерен РБ с много оставено пространство за въздух?... не е идеално, осъзнавам.

Също така НЕ разбрах, че трябва да се разбърква постоянно почти от момента на извличане на жълтата "каша" с DCM - това може да е повлияло на нещата.

И само още нещо - много се радвам, че казахте нафта/хептан, тъй като хептанът е доста скъп в тази страна (не знам дали е заради това, че мога да намеря само n-хептан, или това няма значение), но има много прясна, изсушена нафта. Разбирам, че това не е едно и също нещо - не ме бъркайте, но все пак е успокояващо да знам, че в даден момент все още мога да използвам това.

Добре, значи има върху какво да работя! Благодаря за съветите, сериозно.

Синтезът на MiPT беше неуспешен - е, по-добре казано, разработката беше неуспешна, но аз глупаво се опитах да го направя късно през нощта, докато не мислех ясно, но в същото време знаех, че днес ще дойде водопроводчик хаха
Предполагам, че трябва да се придържаме към едно нещо в даден момент!

Някой друг сблъсква ли се с подобни глупави сценарии? Вероятно това съм само аз и моето лошо планиране и прецакано управление на животаһттр://....
Не ме разбирайте погрешно, НИКОГА не бих позволила на НИКОГО да види стъкленица или нещо, което не мога да сложа при нещата си за рисуване, просто постоянно изнасям, прибирам, изнасям и т.н. и т.н. - скоро ще се преместя на по-голямо място, така че може би дори ще има място за постоянна лаборатория!
Както и да е, само един поглед към глупостта на моя живот! Ето защо се нуждая от ДМТ и други психеделици, защото всеки път, когато съм ги свалял от масата с бензодиазепините и опиатите, които вече са свалени от масата, просто не ми се получава.

Преживял съм някои от най-жестоките абстиненции при спирането на тези бензини и частта от това пътуване, в която съм използвал психеделици, спрямо частта, в която не съм го правил, е драстично различна. Става дума по-скоро за чувството, че сякаш по някакъв начин рестартира мозъка ми - особено при по-дългите пътувания, те сякаш имат много по-дълъг послевкус, но има нещо в ДМТ и световете, в които ме отвежда...

Сигурно са ми останали около 450 г триптамин и ще работя в много по-малък мащаб, докато не успея да го разбера по-добре... така че има много време за подобрение! lol

Всъщност исках да ви попитам нещо за това кога консумирате n,n-DMT. Някой ми каза, о, не намирам пушенето му за толкова голямо и описа как седи с отворени очи.
Винаги, когато пуша ДМТ, лошите пътувания са били, когато съм забравил да затворя очи и просто не виждам или ми се струва, че виждам ръцете си да се превръщат в корени и това е дълбоко обезпокоително, но откривам, че веднага щом затворя очи, е много по-малко объркващо и страшно - за да нямам по-добра дума. Просто се интересувах от опита на всички вас!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Току-що осъзнах, че трябваше да кажа, че не знам на какво мирише ДМТ ха
🤥
Всъщност това беше нещо, което забелязах първо за триптамина - подобна миризма на пластмаса.
Дали 5-мео-т или 5-мео-ДМТ също мирише и има вкус на гадост? Iv пушех 5-МЕО-ДМТ още когато ми беше първият в живота ми продавач на RC (който по принцип продаваше само продукти на Шулгин) от Канада, но това беше вероятно през 2005 г. или нещо подобно? Не мога да си го спомня - не си спомням, че беше безумно визуално като ДМТ, което е 100% сигурно. Това беше преди да знам, че можеш просто да го извлечеш. lol.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
О, още нещо, съжалявам, момчета...

ако се опитам да осоля свободния ДМТ, който имам, като използвам ацетон и фумарова киселина, ще повлече ли примеса със себе си? Със сигурност не, нали?

Наистина искам да пробвам вероятно по-бавното начало на подкожната инжекция или дори разликата между нея и интравенозната инжекция, но преди това ОБАЧЕ трябва да е бял и пречистен много...
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Мой човек, не правете това, просто вземете хармала или някакъв друг маои и яжте, ако искате по-бавно настъпващ, по-мек трип. Или яжте хармалас и след това вземайте малки токове дмт, разтворен в течност за изпаряване, направо от вейпа.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Защо не? Лични предразсъдъци срещу инжектирането?
Не искам да се обвързвам с фармахуаска, защото е Луд, но исторически съм свикнал с инжектирането на далеч по-малко чисти наркотици - а и далеч по-опасни и пристрастяващи.
Това е РОА, което изглежда наистина интересноһттр://Не сте ли чели докладите на Шулгин? Или други, стига да мога да го получа достатъчно чист... това би било основното ми притеснение, но отново казвам, че iv изстреля (в мускулите) някои ужасни улични хероин в моето време!
Не казвам, че някой друг го прави или го оправдава, но това е моят предпочитан ROA.
Освен това няма добавяне на допълнителна молекула - което в крайна сметка би променило усещането.
Всъщност си купих сирийски екстракт от ръж в eBay и го взех преди пушене, но честно казано? Не направи нищо... а доколкото ми е известно, екстракцията от нея е много досадна. Очевидно много мазнини (този път са мазнини!)
Бих казал, че оралната РОА е най-малко любимата ми.
Ето защо искам да намеря начин за синтезиране на ДЕТ от триптамин чрез редукционно аминиранеһттр://....изглежда като фантастично лекарство!
В един момент ще опитам отново с MiPT....

Също така най-вероятно няма да опитам да го осоля направо, но ще осоля някои от червените глупости с надеждата да ги отърва от цвета
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Не е ли валидна мисълта ми, че извлеченият от растенията ДМТ никога не е променял цвета си, когато е бил поставен в абсолютно същата вана. Добре, не е най-добрият вариант за съхранение, освен ако не е напълно опакована, но все пак, със сигурност, ако тази става червена, а извлечената никога не е, трябва да има някакъв примес там?
Или синтезираният ДМТ просто реагира по различен начин, ЗАЩОТО е по-чист и следователно може би по-малко защитен и свързан с неща като мазнини, както е при извлечените неща?
просто ми се струва странно, това е всичко...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Затова се опитвам да го направя отновоһттр://....

Започнах го вчера вечерта с 10 г триптамин. В крайна сметка го оставих във водната баня, но не включен, а след това го запуших и сложих кърпа върху него (с намерение да го гася тази сутрин).

Така че си легнах, започнах да се унасям и "WEEE WEEE WEEE WEEE WEEE!!!!! - шибаната противопожарна аларма продължи да се включва!!

Предполагам, че е трябвало да я изгася веднага, защото когато отидох да гася тази сутрин, нищо не се случи?
Не съм съвсем сигурен защоһттр://....ако някой може да ме осветли, ще бъде полезно.
Последния път противопожарната аларма се включи, когато се закаляваше при 35 С - тъй като това е детектор за топлина и CO, не съм напълно сигурен защо се образува водород (макар и опасен, ако е затворен - което никога не е така), защо това би задействало противопожарната ми аларма ИЛИ е просто съвпадение и противопожарната ми аларма трябва да се смени?
Последният път, когато се задейства, беше при гасене на водна баня, докато аз бях в друга стая и изпарявах ДМТ - така че, честно казано, не съм сигурен дали това са пластмасови пари от ДМТ от детектора за дим в хола ИЛИ дали генерирането на водород е задействало кухненския. Много странно и вече няколко пъти ме плаши до смърт!!

Второ - току-що направих цялото базифициране, добавяне на DCM и екстракция и открих, че след базифицирането и добавянето в сепарева фуния, добавих малко DCM и след като обърнах с главата надолу и изпуснах въздуха, капките DCM (сега с жълт цвят) потънаха на дъното, показвайки два слоя. В същото време в другия слой имаше някакви бели парченца, които приличаха на малки кристалчета или емулсия.
Така че продължих да добавям DCM и накрая се стигна до момент, в който изглеждаше, че се обръща с главата надолу - никога не бях виждал това преди, DCM (който сега изобщо не беше жълт и изглеждаше като съдържащ емулсия) остана на горния слой.
Никога не съм виждал това да се случва преди и това ме обърка - източих оригиналния РМ, който беше останал, в "контейнер за боклук" и след това източих странния вид мазен на вид DCM в празна бутилка, за да дестилирам и използвам отново.

Нямам никаква представа какво е бялото вещество, което плуваше в сместа, когато за първи път добавих основата - не бях сигурен дали не е KOH, който частично се е разпаднал, и затова не исках да има такова в крайния DCM, който в момента се редуцира при разбъркване и съвсем малко топлина.

Също така, защо DCM започна да потъва на дъното на сепариращата фуния, а накрая беше отгоре?
Възможно ли е вдигането на ДМТ заедно с всички боклуци, от които се отърваваме в хептана, да му придава "тежест" и затова да потъва.
Може би след като добавих 3 пъти по 25 мл, нямаше как да извадя ДМТ от РМ и затова той просто седеше отгоре?

Това е наистина първият път, в който обръщам голямо внимание и пиша бележки за всичко, за да бъда честенһттр://....

Мисля, че добивът ми досега е около 1% хахаха

Ще стигна до там!

Все още намирам за шибано странно, че DCM започна да бъде най-долният слой и след това просто спря да потъва и седна отгоре!!

Така или иначе, изглежда, че DCM е приключил с изпаряването (с помощта на вентилатор и разбъркване), така че ще отида да се изпари отново
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Добре, така че съм чел някои мои приятелиһттр://....
Някой каза, какви мазнини ще има там, защо се прави стъпка за обезмасляване след подкиселяването?
Ето какво намерих...


При реакция на редукционно аминиране, включваща триптамин, формалдехид и натриев борохидрид, често се извършва стъпка на дефатиране, за да се отстранят неполярните примеси, които могат да попречат на реакцията или да замърсят крайния продукт. Ето подробно описание на причините, поради които е необходима тази стъпка, и видовете "мазнини" (неполярни съединения), които могат да присъстват:

### Защо да се извършва стъпката за обезмасляване:

1. **Отстраняване на неполярни примеси:**
- По време на синтеза могат да се появят неполярни примеси като нереагирал триптамин, всякакви органични странични продукти или остатъци от предишни стъпки. Тези примеси могат да повлияят на чистотата и добива на крайния продукт.

2. **Повишаване на чистотата на продукта:**
- Премахването на тези неполярни вещества гарантира, че желаният продукт се получава в по-чиста форма. Това е особено важно за аналитичното охарактеризиране и последващите приложения, при които високата чистота е от решаващо значение.

3. **Подобряване на ефективността на реакцията:**
- Чрез отстраняване на веществата, които могат да попречат на реакцията, можете да подобрите ефективността и селективността на процеса на редукционно аминиране. Неполярните примеси понякога могат да действат като инхибитори или да реагират с междинни продукти, което води до странични реакции.

### Какви "мазнини" могат да присъстват:

1. **Нереагирал триптамин:**
- Самият триптамин е относително неполярен и може да не реагира напълно с формалдехида. Всеки останал триптамин ще се счита за неполярен примес.

2. **Органични странични продукти:**
- По време на редукционното аминиране при страничните реакции могат да се получат различни органични странични продукти. Тези странични продукти могат да бъдат неполярни по природа и трябва да бъдат отстранени, за да се пречисти целевият амин.

3. **Остатъчни разтворители:**
- Ако органичните разтворители (като тези, използвани за разтваряне на триптамина или за улесняване на реакцията) не се отстранят напълно, те могат да допринесат за неполярното съдържание в сместа.

4. **Междинни съединения:**
- Междинните съединения, образувани по време на реакцията, които не се превръщат в желания краен продукт, също могат да бъдат неполярни. Например междинните съединения, образувани при частични редукционни или кондензационни етапи, могат да бъдат неполярни и трябва да се екстрахират.

### Типична процедура за дефазиране:

- Етапът на дефатиране обикновено включва промиване на реакционната смес с неполярен разтворител, като хексан, петролен етер или подобен разтворител.
- Неполярният разтворител селективно разтваря и извлича неполярните примеси от реакционната смес, като оставя по-полярния продукт във водната или полярната органична фаза.
- След разделянето неполярният слой (съдържащ примесите) се изхвърля, а полярният слой (съдържащ продукта) се запазва за по-нататъшна обработка и пречистване.

В обобщение, извършването на дефатационна стъпка при редукционното аминиране на триптамин с формалдехид и натриев борохидрид е от решаващо значение за отстраняване на неполярните примеси, като по този начин се повишава чистотата и добивът на желания продукт. Неполярните "мазнини" в този контекст включват предимно нереагирали изходни материали, органични странични продукти, остатъчни разтворители и междинни съединения, образувани по време на реакцията.

Добре, няма да лъжа... попитах chatGPT и когато за пръв път изплю отговора, си помислих, че говори глупости, защото говореше за мазнините, които пречат на редукционното аминиране, но когато продължих да чета - имаше някои забележки... които бяха валидни.
Това е нещо, което бих искал да опитам, би било полезно да не съм единственият човек на света с червен ДМТ! Хаха, Въпросът е, че все още е по-силен от всеки екстрахиран ДМТ, който някога е бил екстрахиран. Изглежда много по-мощен, но все пак - защо става червен, когато това не е нещо, което обикновено се съобщава.
Имам повече в движение, така че може би просто е бил този първи rxn, но все пак chatGPT направи някои точки...

Също така го чух в интервюто, което Хамилтън направи, т.е.! Ha
 
Top