Лаборатория за домашна употреба: Направи си сам бъркалка с гореща плоча

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Не виждам защо трябва да плащам около 1000 долара за гореща плоча/магнитна бъркалка, ако технологията е толкова проста.

Възможно ли е просто да хвърля гореща плоча върху плоча за разбъркване (ако плочата за разбъркване е достатъчно силна, за да продължи да се върти, напр. на разстояние 5 см). Не съм сигурен дали магнитното поле не пречи по някакъв начин на котлона.

Видях в youtube видеоклипове "Направи си сам" как някои хора използват вентилатори за компютри със залепени магнити, за да предизвикат разбъркване. Възможно ли е тези вентилатори да се използват отстрани, а не отдолу?
.



Има ли някакви други начини да се предизвика раздвижване на разтвора?

Вдъхновение:

)
)
)
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Връзките към видеото не работят от TOR
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18

Хм, изглежда, че те работят за мен? Аз също използвам TOR.
 

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18

Dayum son!? Къде търсите за тях? Наистина нямате нужда от одобрена лабораторна гореща плоча/магнитна бъркалка, която изнасилва бюджетите на училищата и болниците.
Вижте също кухненско оборудване за ресторанти. Те имат съвсем същото нещо, без готиния софтуер и кабелите, които идват с лабораторните. Те все пак имат измервателен уред, който ви показва температурата, оборотите на въртене и т.н. Което в крайна сметка е това, от което се нуждаете. След това можете да си купите и различни гранули, основно бъркалката, в различни тегла, размери, разбира се, за различни ситуации. Помислете за химията и готвенето едно и също, но различно. Някои инструменти са достъпни на ниска цена на места, където никога не сте си помисляли, че ще потърсите, защото не са рекламирани за определен пазар същото. Имам един лош задник CorninWare за 100 долара от eBay от всички места. Работи чудесно.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Трябва да разгледате вътрешността на китайския ми котлон с бъркалка, който купих преди време. Там няма нищо, дори и да си мисля, че е масивен по размер и тежък поради това, че е направен от стоманена плоча, всичко е некадърно запоено на ръка и не можеш да избереш температура. Изглежда, че все още се произвеждат варианти на тази плоча, някои от тях с истински цифров контрол на температурата. Мисля, че ще го преоборудвам в нещо по-полезно
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Можете да закупите книгата на Вевор. Те се доставят от ЕС, така че няма митнически разходи и няма да предизвикате подозрения. Доста евтино.
 

senseiFreu

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Всъщност всеки, който има малко познания в областта на електрониката, би могъл да го направи. Изглежда, че е доста просто за изграждане. Може би някой ден ще успея да заснема нещо по-добро от тези боклучави видеоклипове и да го кача тук. Вероятно ще подготвя система, с която да мога да управлявам всичко от един интерфейс и да споделям безплатно кодовете, които пиша. Може би някой ден...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Да, vevor и други правят такива с капацитет 5 л за около 300 щ.д. и за тази цена лесно може да се създаде такъв, който наистина да е мощен.
Парче ламарина, няколко реостата, действителен елемент за горелка на печка в пълен размер... Знаете ли, аз бих купил хубав котлон за около 150 долара, бих добавил още един реостат, двигател за климатик и шина с магнити точно по средата ( или може би 2 ролки и задвижващ ремък. Изпипайте тази ламаринена капачка от средата на елемента и ще имате такъв, който може да разбърка 10 галона диференциална смазка за $309/0
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Ще трябва да си направя отоплителна мантия, защото не мога да си купя анонимно 20-литрова мантия. Когато бях готов да я купя, установих, че теглото е повече от 25 кг, а кутията е 70 см, твърде голяма за шкафове.
Би било перфектно да си направя магнитна бъркалка, която да сложа на дъното на голямата алуминиева тенджера, но мисля, че компютърният вентилатор от урока за правене на домашни работи не е достатъчно силен за това, необходимо е да си купя 12V мотор. Твърде трудно е да го направя. Може би някой някой ден ще направи урок за направата на големи магнитни бъркалки. Със силна магнитна бъркалка не е необходимо да се използва механична бъркалка... би било много по-лесно да се работи в лабораторията.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
12V постояннотокови двигатели са лесни за регулиране с потенциометър. онзи ден построих прототип над главата, само за да видя дали мога, и ще го усъвършенствам в бъдеще. мисля за 3D принтиран корпус, безчетков двигател и други амуниции.
 

Attachments

  • vST8giWFUj.MOV
    9.8 MB · Views: 0
View previous replies…

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
а тази нагревателна мантия също е направена от вас?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Търси се също така и манталитет. Колко струва тази? Може ли да се регулира?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Да, тя се движи от 30 до 100, дамски топител за восък за бръснене. обикновено се нарича форнело.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Ето и боклука, за който говорих онзи ден. Вевор продава разновидност на тези
 

Attachments

  • AdDE6Z5NJ9.jpg
    10.3 MB · Views: 786

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Моята магнитна бъркалка Vevor 5L 500w, спря да работи през първия ден на употреба. Направих пясъчна баня за загряване на вода като тест и тя спря да работи за минути. Потърсих в Google какъв може да е проблемът и открих, че винаги е необходимо да има течност, която да работи като радиатор за котлона, така че не мога да правя пясъци за вана.
Тъй като котлонът беше счупен, го отворих и установих, че работи, ако изключа вътрешната температурна сонда, завинтена в керамичния котлон. Сега той отново работи! Без контрол на температурата от котлона, но има външна температурна сонда.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Този човек прави магнитна бъркалка за домашни условия с по-силен 12V мотор, отколкото малкия мотор от вентилаторите за компютри. Той залепва нещо към мотора, но не мога да разбера какво е то.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Само прескочих видеото, но не виждам нищо друго освен 2х квадратни шайби за пластини, епоксидна замазка и магнит?
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
41Dxflatline О, това квадратно нещо са шайби за плочи, загадката е решена, просто опора за магнита. Благодаря!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Изградих няколко бъркалки от вентилатори за компютри и единственият проблем е, че започват на висока скорост и тя не може да бъде намалена до оптимални обороти
 
Top