Лаборатория за домашна употреба: Направи си сам бъркалка с гореща плоча

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Ето и боклука, за който говорих онзи ден. Вевор продава разновидност на тези
 

Attachments

  • AdDE6Z5NJ9.jpg
    10.3 MB · Views: 786

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Моята магнитна бъркалка Vevor 5L 500w, спря да работи през първия ден на употреба. Направих пясъчна баня за загряване на вода като тест и тя спря да работи за минути. Потърсих в Google какъв може да е проблемът и открих, че винаги е необходимо да има течност, която да работи като радиатор за котлона, така че не мога да правя пясъци за вана.
Тъй като котлонът беше счупен, го отворих и установих, че работи, ако изключа вътрешната температурна сонда, завинтена в керамичния котлон. Сега той отново работи! Без контрол на температурата от котлона, но има външна температурна сонда.
 

cake

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 7, 2023
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Изграждане на "Направи си сам" гореща/студена баня с разбъркване този уикенд...

Публикувам тук, за да не забравя да отговоря с резултатите.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Възнамерявате ли да използвате охлаждане/нагряване на Пелтие? Забавно е, че можете да сложите ултразвук към него, както и магнитно разбъркване и допълнителен резистор за ефективно нагряване. Ако използвате алуминиев или не магнитен съд (за бъркалката).
 
View previous replies…

cake

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 7, 2023
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Рециркулационен охладител/нагревател за термолиза + 12qt кофа + 2 сферични клапана = студена/гореща баня ¯\_(ツ)_/¯

Използвам горна бъркалка.

Увери се, че имаш много гърла на колбата и няколко клайзена наоколо, защото ще се сетиш за глупости, които искаш да добавиш по-късно.

Следващият понеделник ще публикувам тема, наречена "Направи си сам 5000-литров реактор", в която ще документирам изграждането си.
 

cake

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 7, 2023
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Ако не ми беше необходимо реакцията ми да е -30С, можех да си взема нагревател за 150 долара вместо охладител за 800 долара и щеше да е много по-евтино.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Когато за първи път помислих за това, имах предвид нещо много по-малко... не миниатюрно, но способно на паралелен синтез като за разработка/оптимизация. Имахте предвид подготвителна партида, за да не кажа пилотен до партиден реактор с мащаб 5 л. Мисля, че този мащаб е най-продуктивен за много от моите минали и бъдещи препарати, само когато методът е самовалидиран и до голяма степен оптимизиран.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Аз промених един от тях. Направих публикация за него. Тя НЕ беше одобрена от UL. Не, изобщо не
 
Top