Проблем с кристализацията на хидрохлорида - вода, попаднала в капана на кристалите

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Обикновено кристализирам "нещата" в преситен воден разтвор, а кристализацията отнема около 48 часа. Винаги контролирам точното тегло на "нещата", разтвора и водата. Това означава, че когато кристалите са готови, крайното тегло, включително теглото на остатъците от водата, съответства на първоначалното тегло на "нещата" минус 2-4 %.

Но за щастие в много редки случаи се сблъсквам със ситуация, при която водата се задържа в кристалите.

Например преди няколко дни кристализирах малка партида от 100 г MDMA HCL. На пръв поглед всички детайли на процеса са те същите, както обикновено.

Същото място, същият температурен режим, изглежда, че всичко е същото. Но когато хвърлих течността в кристализатора, процесът започна веднага. Проверих кристализатора след 15 минути и видях доста необичайна ситуация, при която дъното на кристализатора е покрито със стотици малки кристални нуклеари: обикновено в същата ситуация виждам много по-малко нуклеари.

След това, когато минаха 24 часа, установих, че кристалите са напълно сухи, а крайното количество кристали е 107 грама спрямо първоначалните 100 грама.
Това означава, че около 7 грама вода (или 7 % от първоначалното тегло) са задържани в кристалите. Освен това размерът на кристалите е много по-малък от обичайния.

Както казах в началото, всички детайли на процеса са същите, както обикновено. Чистотата вероятно ще бъде наред, като се има предвид цветът. Така че не виждам никаква очевидна причина за такава разлика. Може би някой с по-добри познания от мен може да я обясни?
GvhYKtrR94
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Вода, уловена в кристалите? не мисля, че е така.
Във всеки случай можете да го проверите, като ги поставите във фризера.
Предполагам, че друго обяснение ще е подходящо с този случай не мисля, че ще има уловена вода.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Обикновено съхранявам партида прах и я кристализирам при поискване. Имам предвид, че от една и съща партида прах получавам нормални кристали и такива воднисти кристали. Така че не става въпрос за примеси, това е сигурно.
Но това не се случва често, може би 2-3 пъти.
Може би въздухът е бил твърде сух през тези дни, не знам????
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Поставете ги във фризера, за да сте сигурни, че е вода.
 
Top