Не мога да извлека псевдоефедрин, разтворен във вода

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Опитите да се извлече псевдоефедрин от хапчета само с помощта на вода не работят много добре от около 1990 г. насам. Има около дузина различни химикали, които се добавят към хапчетата, за да направят това невъзможно. Ако направите снимка на списъка със съставките, ще видим кои методи използват в тези конкретни хапчета и ще можем да предложим екстракция. Има и тема в този форум, която предлага няколко метода, които работят в повечето случаи
 

Duart77

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
21
Reaction score
2
Points
3
Това е съставът на таблетките: Трипролидинов хидрохлорид 2,5 mg таблетка + псевдоефедринов хидрохлорид 60 mg Помощни вещества: лактоза монохидрат, нишесте, магнезиев стеарат, повидон и вода.
 

Bmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
10
Reaction score
1
Points
3
D3jXKIZJH0

2,5 mg трипро и 30 mg PSU Моля, помогнете ми да извлека от това хапче, защото съм сигурен, че няма да успеете първи в процеса 🙏
 

Duart77

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
21
Reaction score
2
Points
3
Таблетките ми съдържат: Трипролидин хидрохлорид 2,5 mg
Псевдоефедринов хидрохлорид 60 mg
Помощни вещества: лактоза монохидрат, нишесте, магнезиев стеарат, повидон и вода.

Мога ли да премахна псевдоефедрина само чрез добавяне на етанол, филтриране и изпаряване?
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Разтворете го в алкална вода с рН 12, след което го извлечете с толуол или ксилол
След това промийте толуола с вода веднъж, като внимавате алкалността да не намалее. След това отделете толуола и вкарайте в толуола газообразен хлороводород. Кристалите на псевдоефедриновия хидрохлорид ще паднат. Филтрирайте утайката и я изсушете.
 
View previous replies…

Duart77

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
21
Reaction score
2
Points
3
Газовият хлороводород hcl газ ли е. Съжалявам, че не владея езика.
 

Duart77

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
21
Reaction score
2
Points
3

Какво имате предвид, като промивате толуола с вода? Не разбирам какво имате предвид под това? Не са ли те немиризливи?
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
След като се извърши алкализирането, псевдоефедриновата основа се разтваря в толуол. Отделете толуола от водата, след което добавете чиста дестилирана вода към толуола и го отделете втори път, за да отстраните частиците натрий. След това се подава газ Hcl към толуола. Псевдоефедриновата Hcl сол ще излезе. Филтрирайте.
 

Duart77

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
21
Reaction score
2
Points
3
Много ви благодаря за помощта, приятелю. Знаете ли какъв добив е способен да генерира този процес?
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Какви хапчета сте използвали? Контек ли е?
 
Top