Question Възможно ли е да се замени химически реактор или колба с кръгло дъно с пластмасова кофа?

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Бих искал да знам дали е възможно да се замени химичен реактор или колба с кръгло дъно с пластмасова кофа или друг материал, устойчив на химични реакции, когато се извършва химичен синтез в малък мащаб.
Благодаря на всички!!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
В изключително широк смисъл това може, В НЯКОИ ОБСТОЯТЕЛСТВА, да е възможно. Бихте могли да го нагрявате с помощта на силиконов колан или електрически елемент бихте могли да го разбърквате с бъркалка за боя. В повечето случаи не бихте могли да рефлуксирате или дестилирате в него. Можете да ги направите в карбуратор или стъклена кана. Стъклото е непроницаемо за повечето химикали, а пластмасата - не.
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
трябва да прочетете TTSII от страйк...
 

Zan444

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2022
Messages
62
Reaction score
19
Points
8
Ако не е включена топлина, да.
 

Latin King

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 24, 2023
Messages
31
Reaction score
16
Points
8
зависи от какви химикали и топлина. епоксидното покритие също е добро
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Използвах кошче за боклук от полипропилен (РР), за да направя мдма фребаза при 20С, получи се, но кошчето за боклук се деформира заради метиленхлорида. Но това не е проблем, пластмасата не се разтопи и не се счупи.
За мефдрон в метиленхлорид, където е необходимо загряване на разтвора до 38С, би било невъзможно в пластмаса.
 
Last edited:

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Произвеждали ли сте някога MDMA?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Горещо препоръчвам полиетилена (PE), по-специално HDPE (висока плътност), в полза на LDPE, но топлината е ограничение, така че никога не използвайте източници на нагряване, а екзотермичните реакции трябва да бъдат укротени (проверете температурата на топене), така че пластмасовите кофички, използвани за боядисване на стени, би трябвало да са достатъчни, стига материалът да е HDPE. Ако става въпрос за топли разтвори, ги наливайте, докато са топли, или ги затопляйте с водна баня, която вече не е включена на нагревател.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Изцяло зависи от реакцията, която извършвате. Много реакции могат да се извършват в пластмаса, а много не могат. Тоест, за да бъда точен, могат, но тя ще се просмуче в пластмасата.

Знаете ли как има като хора, които обсъждат въпроса за микропластмасата в морето/океана и водата като цяло? Тези реакции са като крайната версия на това. Сериозно, човече, не искаш да поглъщаш или да пушиш нищо, което може дори отдалечено да съдържа полимери.

Да, възможно е, но винаги бих препоръчал стъклени съдове или само пластмаса от PTFE вместо нещо като пластмасова кофа. Флаконите са много евтини, ако знаеш къде да търсиш.
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
Погледнете видеото за синтез за mdma с този човек и неговата цветна лабораторна 🥼 перука и апарат за вибрации ... какво използва ?
 
Top