Question Безопасно ли е да се даде адрес на професионален доставчик?

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Да предположим, че купувате няколко грама химикал на добре оценен професионален доставчик в рамките на вашата страна, където не е възможна мъртва точка.
Да пренебрегнем риска, че едно малко, скрито писмо може да бъде конфискувано, ако няма митница.

Все пак има един проблем, това е само за купувача (продавачът е без никакъв риск заради криптоплащането):

Купувачът трябва да даде адрес на продавача, за да получи химикала.
Предполагам, че това е риск, който зависи само от начина, по който продавачът обработва информацията.

Най-добре би било, след като получите адреса, процесът да е бърз и всички данни за адреса/името да бъдат изтрити директно след изпращането.
Някой знае ли как се обработва това? Може ли да се има доверие на професионалните доставчици? Има ли случаи, в които адреси/имена са изтекли от доставчиците?

Много ви благодаря за вашите мнения и опит.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Разказвайки от повечето припадъци, предположението, че доставчиците изтриват адреси, е хопиум. Аз се продавам, но честно казано, винаги има адреси, които се пазят по-дълго, отколкото бих искал. Забавяне на поръчки, изгубени пакети или задържане на пакет на митницата могат да бъдат фактори, поради които вашият адрес седи на някой компютър дори повече от месец. И сега си представете, колко вероятно е продавачът да съхранява тези данни в криптиран формат? Shiny Flakes ги е криптирал, но паролата е била написана на лист хартия в спалнята му, точно както в примера.

Като цяло даването на адрес винаги е изтичане на информация, без значение как е обработено.
Ако се подлагате на процедурата за доброволно изтичане на информация за себе си, дори да е само страната ви на произход, уверете се, че тя не е пряко свързана с вас.

Използвайте пощенски кутии, фалшиви имена, фалшиви адреси или мъртви пощенски кутии, ако е възможно. Ако ще трябва да използвате домашния си адрес и собственото си име, не правете покупката
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Много ви благодаря за уточнението, Гордън Рамзи,

Всъщност доставчикът би могъл да сведе до минимум риска с разумни действия като криптиране или по-добро съхраняване на информацията само за мимимум време (тя би могла да се предоставя повторно само при нужда)
Как мислите, колко процента от купувачите използват адрес, който може да бъде проследен до тях? Дори да използват истинското си име и адрес?

Не е толкова лесно да се намери мъртва пощенска кутия и т.н.
Да се сдобиеш с фалшив документ за самоличност? Наистина, за покупка от 20 долара? Самият фалшив документ за самоличност представлява голям риск.

Човек може да използва ретранслатор, който предоставя анонимен адрес, но все пак този ретранслатор се нуждае от адрес, на който да изпрати пощата. Не съм сигурен дали това допринася за някаква сигурност.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Няма да давам никакви екзактни числа, но много повече, отколкото си мислите, използвайте действителния им адрес, евентуално и името :D
. Имал съм хора, при които бях почти 100% сигурен, че на профилните им снимки в даркнет има дори самите те, части от тялото им или животни.

Всъщност можете просто да изградите мъртва пощенска кутия, така че да не се налага да я намирате. Просто намерете изоставен адрес и създайте пощенска кутия там.
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Частите на тялото им... лол, не искам да виждам това.

Може да е добра идея с изоставен адрес, но в много градове/страни няма да намерите изоставени места в радиус от 200 мили.
Имах идея преди да инсталирам или да "злоупотребя" с пощенска кутия в къща с голям брой апартаменти. Но всички те имат домоуправител, който ще премахне всяка некоректна пощенска кутия в рамките на няколко минути.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Ръцете са това, което имам предвид :D
Но наскоро видях една тема, в която човекът, който има приятелка с най-грозното дупе, щеше да получи 500 евро... няма да повярвате колко много хора публикуваха приятелките си с етикет за доказателство, написан на дупето им :D :D

Вижте какво току-що написа Фрит Бюхнер :)
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Трябва да има някои доставчици, на които може да се има доверие, че поне криптират информацията по сигурен начин, нали?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Разбира се, но аз# все пак просто не бих използвал пълните си реални данни.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Изпратете го на вашия адрес името на последния обитател? Това поне ще ви даде едно ниво на отричане. Аз получавам поща от последните 5 наематели. Позицията на органа е, че трябва да напиша върху нея "Връщане до подателя", ако искам да я вземат обратно, а ако лицето не е оставило адрес за препращане, те трябва да я доставят, дори и да знаят, че това лице вече не е тук
 
  • Like
Reactions: vis
Top