Проучване на местния пазар на лекарства

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666

Форумът BB ангажира активни изследователи на търговска основа за извършване на аналитична работа за проучване на местните пазари на лекарства.

Проучването ще се състои от следните елементи:

1.Законодателна рамка на страната (с препратки към източници)
1.1 Списъци на незаконните наркотици;
1.2 Списъци на контролираните химикали (прекурсори на наркотици);
1.3 Наказания за реклама на онлайн магазини, продаващи незаконни наркотици;

2 Характеристика на бизнеса с наркотици във вашата страна
2.1 Съставяне на списък на местните онлайн търговци и трафика на техните уебсайтове;
2.2 Популярни пазари във вашата страна и анализ на техните сайтове/трафик;
2.3 Рекламни кампании, провеждани от търговците на наркотици във вашата страна (поне 3 примера с препратки към медиите);
2.4 Събиране на данни от открити източници на официални уебсайтове за престъпления в областта на трафика на наркотици (брой арести/изземвания през последните 3 години). Посочване на минимални и максимални присъди за продажба, покупка и притежание на незаконни наркотици;
2.5 Незаконни популярни наркотици във вашата страна (кои незаконни наркотици са популярни във вашата страна и къде могат да бъдат закупени онлайн/офлайн)+Цени на едро и дребно за веществата;
2.6 Законни популярни наркотици във вашата страна (кои популярни наркотици са законни във вашата страна и къде могат да бъдат закупени законно онлайн/офлайн)+Цени на едро и дребно за веществата;

3 Характеристика на офлайн търговията с наркотици във вашата страна.Списък на всички известни географски точки на привличане на употребяващите наркотици и обяснение защо те са станали такива.

4. Изчерпателен списък на тематични и близки до тематиката уебсайтове/телеграмни групи или канали/общности в Discord, или други социални мрежи, обхващащи новини, свързани с употребата на наркотици и бизнеса с наркотици във вашата страна.

5. Списък на най-известните анонимни начини за закупуване на криптовалути във вашата страна. Списък на популярните платежни системи, използвани от измамници и наркодилъри. Обща оценка на криптовалутите, които се използват за закупуване на наркотици. Данни за възможността за закупуване на наркотици офлайн от улични дилъри срещу криптовалути?

6. Наличие на незаконни услуги за доставка на наркотици до врата във Вашата страна; Ако да, посочете връзки към такива услуги.

7. Опишете портрет на средностатистически потребител на наркотици и средностатистически дилър на наркотици.
8. Предоставете информация за онлайн и офлайн магазини, които продават оборудване и химикали на физически лица (дори обикновени химикали).
9. Как незаконните синтетични наркотици влизат в страната? Внос на готови продукти от други държави или местно производство.
Предоставете доказателства за заключенията, направени при отговора на този въпрос.


Елементите на проучването не са изчерпателни, но са задължителни. Изпълнителят може да го допълни със собствени раздели. Обърнете специално внимание на факта, че всички данни, посочени в проучването, трябва да бъдат потвърдени от други източници на информация. Например, не можете да напишете, че "В страна А 60% от наркозависимите са пристрастени към наркотиците, защото това е само мое предположение".


Държави, които представляват интерес:
Великобритания и всички страни от ЕС

Възнаграждението за пълно и изчерпателно проучване не може да бъде по-малко от 1000 USD, като на потребителите, чиито проучвания са оценени като най-точни и пълни, може да бъде предложена постоянна работа в екипа на Форум ББ с месечна заплата от 1000 USD. Няколко потребители могат да се обединят, за да напишат проучването. Ако решите да направите това изследване, не забравяйте, че срокът не може да бъде повече от 7 дни. Ако не успеете да спазите този срок, ще ангажираме други изпълнители.

Ако искате да направите това изследване за нас, моля, напишете ми лично съобщение. Плащането за изследването се извършва в рамките на 5 дни след доклада, тъй като ни е необходимо време, за да проверим всички данни. Администрацията на Форума си запазва правото да публикува публично вашето изследване от свое име, ако ще бъде счетено за необходимо.
 
Last edited:

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Държави, за които проучването вече е в ход:

Държави, които представляват интересЗапочнати изследванияОтговорник за изследванетоПубликувано изследване
Обединеното кралство28 март 2024 г.@LazZzZz
Испания27 март 2024 г.@craris100
СловакияВ търсене на изследовател
Румъния28 март 2024 г.@Huey Freeman
Франция28 март 2024 г.@France @MagicshroomПроучване на пазара на наркотици
Полша29 март 2024 г.@mescalito10 Анализ на пазара на лекарства [Полша ]
ГерманияВ търсене на изследовател
България2 април 2024 г.@Dr. X
Литва11 април 2024 г.@magnesium_sulphate [Литва] Проучване на пазара на лекарства
ЛатвияВ търсене на изследовател
ДанияВ търсене на изследовател
УнгарияВ търсене на изследовател
БелгияВ търсене на изследовател
ЕстонияВ търсене на изследовател
Чехия26 април 2024 г.@mescalito10
Финландия13 април 2024 г.@pap.pine
НидерландияВ търсене на изследовател
ИталияВ търсене на изследовател
ГърцияВ търсене на изследовател
ПортугалияВ търсене на изследовател
ШвецияВ търсене на изследовател
СловенияВ търсене на изследовател
ХърватияВ търсене на изследовател
 
Last edited:

hardmann

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 19, 2024
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Deals
2
Трябва да съберете много информация, нека си водя бележки и да се опитам да допринеса колкото е възможно повече
 
  • Like
Reactions: vis

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
С удоволствие бих помогнал, но обхватът е толкова голям, а самите САЩ са толкова големи и разнообразни. Петдесетте щата на практика са 50 държави. Аляска сама по себе си би била 18-ата държава в класацията по големина. КАЛИФОРНИЯ би била 5-та по големина икономика от всички държави сама по себе си! Тексас има по-голяма икономика от тази на Русия, Канада или Франция. Деа е страхът на света там няма абсолютно никаква основна реклама на незаконни наркотици. Дори и така пазарът на нелегални наркотици в САЩ ИМА приблизителна стойност от цели 750 милиарда долара годишно . Кръговете, в които се разпространяват наркотици, често са етнически и също така тесни. Трябва да накарам чернокож мъж да ми купи кокаин. Изпращам мексикански американец да вземе метамфетамин. Не се шегувам. познавам хората, но има абсолютно правило да не се продава на бял човек. Кавказците, които познавам, са дребни картофи. Не мога да разчупя пазара на наркотици и да получа тази информация. Не мога да намеря групи, не мога да накарам никого да коментира. След това умножете това по 50.
 

InnocentBystander23

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 14, 2023
Messages
23
Reaction score
10
Points
3
Не знам,на западното крайбрежие не е толкова много. Искам да кажа, че и преди съм писал тук за това, че различните рег иони определено се различават в културно отношение и имат различни възгледи или позиции по отношение на различни вещества. Твоето описание изглежда много подобно на някои райони на Средния Запад или на източното крайбрежие със сигурност. Западното крайбрежие е по-отворено, по дяволите, щатът Вашингтон декриминализира притежанието на всички наркотици преди няколко години! Има дилъри, които се рекламират и може би не половината, но във всеки случай голяма част от тях, ще приемат криптовалута точно там, на улицата.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Съгласен съм, разбира се. Западното крайбрежие може и да е различна държава от останалата част на САЩ. Политиките на декриминализация и намаляване на вредите са далеч по-приложими на практика. Аз съм в Средния Запад и политиките и тактиките на правоприлагащите органи са направо архаични. Например, ако ви хванат да продавате почти всички активни вещества, ви грози десетилетие затвор, дори и да не продавате незаконни наркотици. Достатъчно е да вярвате, че сте го правили, и сте виновни. За да бъда по-точен, трябва само да ви накарат да кажете, че сте вярвали, че продавате наркотици. Ако сте продавали L-метамфетамин, който не е незаконен, те не са длъжни да ви кажат това. Ще ви пратят в затвора за продажба на лекарства без рецепта, ако не знаете как да се аргументирате
 

donkaz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 27, 2024
Messages
19
Reaction score
20
Points
13
Тогава засега започнете с първото състояние
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Трябва да се започне отнякъде! Мога ли да предложа Източното крайбрежие? Да вземем Щатите!!!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Вие сте на ход! Ако желаете, ще ви изпратя моите 20 страници с изследвания. Колко долара годишно се харчат за лекарства от тъмния пазар в САЩ? Просто отговорете когато и да е. Когато намериш надежден източник 😁. Ще приема дори съмнителен източник, ако можеш да го цитираш и не е оценка с диапазон от 100 милиона долара . Това е толкова близо, колкото DEA иска да предположи. Имайте предвид, че независимо дали ще се провалите, или ще успеете, вероятно няма да получите никаква полза за усилията си.
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Съгласен съм с Фрит, много от спецификите, които изисквате, просто не са подходящи за моята страна. Бях наистина развълнувана от възможността да изследвам и пиша за ВВ, докато не прочетох всички изисквания. В САЩ няма компании за доставка на наркотици, дилърите на наркотици тук не се рекламират, местните дилъри не приемат криптовалути и т.н. Обяснението на Фриц е доста изчерпателно и обяснително.
 

InnocentBystander23

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 14, 2023
Messages
23
Reaction score
10
Points
3
Неуместно ли е да попитам коя област хипотетично описвате (знаете, в измислена история, в която всички имена са променени, за да се предпази гнусното льольо, и не се основава на реални случаи или времена, подлежащи на съдебно преследване). Питам само защото ми е интересно как различните хора в едни и същи райони могат да преживеят нещата също. Вижте коментара ми към горното съобщение на Фрит.
 

HewHiSt

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 19, 2024
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Вече ще е трудно да се дадат всички имена на наркотиците, например във Франция те са повече от 200 и не съм намерил конкретен списък с имената им, в малкото списъци, които намерих, са основните наркотици като метамфетамин, GHB, MDMA,... и техните производни (понякога)
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Как мога да се нарека експерт? да, аз бях на улицата, а бях пристрастен към метамфетамин и бях изпитал много наркотици като хероин морфин 4mmc хапчета с рецепта и много други. Наистина бих искал да помогна, но не знам дали опитът ми може да ви бъде полезен.
 

marekzmarek

See my products
Seller
Language
🇬🇧
Joined
Mar 18, 2024
Messages
45
Reaction score
31
Points
18
Deals
11
@HEISENBERG това би било отличие, за да направите това💪 но има ли някакъв период от време, в който да се опитам да събера цялата тази инфо за моята страна?
 

marekzmarek

See my products
Seller
Language
🇬🇧
Joined
Mar 18, 2024
Messages
45
Reaction score
31
Points
18
Deals
11
7 дни, загубих го, съжалявам
 

myrten0l

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 1, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
hmu за германия
 

netodarkweb6000

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 15, 2024
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Само за Европа? Ако имате нужда от Бразилия, мога да помогна
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Някой в САЩ иска да го развали с мен? Това е тих проект, но може би ще мога да направя някои
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Ще се опитам да го направя. Това е обезкуражаващо количество работа и не мога да гарантирам, че ще го завърша, но шие, тъй като има едноседмичен срок на годност, планирам да се напъна за 1 ден и да видя дали ще успея да завърша 1/7 от него. Ако не, може би ще си сътруднича с вас! И ако не друго, може би и двамата ще допринесем с работата си за окончателния проект на някой друг??? Това е огромно начинание!! Нека да се свържа с вас, след като имам възможност да потъна в това и да придобия по-добра представа дали е нещо, което мога да преглътна изцяло или не. Звучи ли ти добре, приятелю?
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666

@Frit Buchner @PseudoMicroGravity

Ако четете внимателно, изследването обхваща само страните от ЕС и Обединеното кралство. Ние сме наясно с трудностите, които ще възникнат при писането на подобно изследване за САЩ. Ние също ще проведем голямо изследване за САЩ, вероятно за различни щати.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Калифорния наистина функционира като различна държава. Вероятно би било справедливо западното крайбрежие просто да се нарече самостоятелна единица. В Кали Орегон и Вашингтон от десетилетия има декриминализация на тревата и политики за намаляване на вредите от употребата на наркотици, при които просто ви вземат наркотиците и не ви арестуват. Те рутинно не спазват федералния закон. Това може да е друга планета.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Щатите на САЩ наистина се различават значително. Но ние се интересуваме предимно от онези щати, в които международната търговия е силно развита (по-специално търговските пристанища), щати, които са разположени на границите с други държави. Такива щати представляват особен интерес за общността, тъй като през тях би трябвало да е възможно да се внасят необходимите химикали в страната.
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Калифорния
Тексас
Флорида
Това са наистина единствените практически приложими държави, през които може да се премине. Северът в Канада е много труден за На границите, така че трябва да търсите на юг. В Мексико се влиза лесно и в този конкретен момент никой не ги спира наистина да ги внасят. Това е златният век на контрабандата.
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Добре Хайзенберг, при това положение бих искал да дам шанс на САЩ. С разбирането, че в бъдеще ще е необходим по-задълбочен, специфичен за държавата доклад, за да се даде пълна картина, както и с разбирането, че някои от поисканите от вас специфики няма да са приложими за моята държава или няма да бъдат включени в доклада ми. Вярвам, че бих могъл да предложа нещо, което бихте могли да одобрите. Какво мислите? Мога ли да опитам?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
За САЩ може би ще е добре да го направите по региони, може би. Група от 5 може би 6 може би повече от нас би могла да даде обобщение на цялата картина на нацията като цяло. Североизток, югоизток, среден запад/централен район, северозапад, югозапад. В общи линии Бостън/РИ/КТ, също Ню Йорк/Ню Йорк, Флорида/АТЛ, Чикаго/Детриот/област на езерата, границата между Тексас и Мексико, Калифорния/югозапад, щата Вашингтон/Орегон. Голяма част от търговията се осъществява и от Филаделфия/Балтимор/Централен окръг, както и от огромен, ако не и от теб, транспортен център.

Бих желал да се включа в този проект заедно с моите колеги от BBgaters. Изглежда като доста труден проект... или може да бъде. Джентълменът на име @magnesium_sulphate в ЛТ наистина го изкара на показ, свалям му шапка. Ačiū, broliukas.

(Извинявай, Псевдо - не исках да отговарям конкретно на теб.)
 

pap.pine

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 10, 2024
Messages
29
Reaction score
9
Points
8
Разумно ли е да допринеса за това изследване (не заради парите то), ако не всички подробности не могат да бъдат обхванати? Също така atm ние нямаме твърде много онлайн магазини във Финландия също, но вероятно бих могъл да предоставя информация, която е възможно да се получи от..
 

Market Mouse

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 26, 2024
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Здравейте, BB,

Оценявам много това предложение, но изобщо не съм експерт тук. Аз съм просто човек, който наскоро се е увлякъл по метамфетамина.

Оказа се, че Метамфетаминът има силата да събуди скъп за мен човек в живота ми от непрестанно страдание от хиперсомния и сънна парализа.

Това чудо с Мета, на което станах свидетел, ме кара да искам да знам всичко за него сега. Изключително съм благодарен на BB Forums за вашите статии. Тази скорошна статия за "най-простия синтез на метамфетамин от ефедрин или псевдоефедрин" е най-добрата, най-разбираемата информация за човек като мен, без научен опит, която съм намерил, Благодаря ви!!

Искрено благодарен
ММ.
 
Top