Търся да направя редукция на Хенри на 3,4,5-триметоксибза...

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Здравейте, момчета,
Искам да направя малко мескалин, имам всичко под контрол по отношение на придобиването на химикали, освен циклохексиламина.
Преди имах проблеми с n-бутиламина, поради което изобщо не съм използвал нитроетана си за амфетамин.
Опасни първични амини...

Може ли изобщо да се замени? Или може да се отдели лесно?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Мога лесно да си набавя циклохексиламин хидробромид, това ще свърши ли работа?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Бихте могли да депротонирате циклохексиламин хбр с основа easy peasy или да го направите от аналин, но сигурни ли сте, че това е, което ви трябва, а не фениламин?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Искам да кажа, че в синтеза, който разглеждах тук, се казваше циклохексалимин - аз също имам голяма бутилка циклохексанон.
Мислех да направя rxn с амоняк, но синтезът, който чета, използва Zn на прах - мога ли да използвам нещо друго? Предполагам, че всичко, което правим тук, е редукционно аминиране? Казвам всичко...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Това е рксн за амоняк, който четях. Погледнете. Също така ще публикувам линк към този за мескалина, но той е първият, на който попадате, когато разглеждате раздела за фенетиламин/амохета във форума...
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Реакцията на Хенри може да бъде катализирана от още по-силни основи като NaOH, тази процедура може да бъде намерена на orgsyn about the synthesis of betanitrostyrene. Успешно приложих това за 2,5-диметокси-бетанитростирен и доколкото си спомням, proton nmr каза, че е добре.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
О, хубаво. 👍 добре
Това са няколко RXN-та, до които работя. Искам да съм сигурен, че имам всичко, преди да похарча парите за 500 грама+ от 3,4,5-алдехида, това е всичко.
Честно казано, най-трудното нещо за намиране досега бяха нитроетанът и нитрометанът. За щастие и двете могат да се дестилират в различни количества от продуктите. Досадно е, че нитроетанът се дестилира малко по-лесно и с по-малко усилия - губиш толкова много от азеотропа, че накрая получаваш много метанол/9 % нитрометан, но накрая се получава и нитроетан - или поне при мен беше така. Миризмата със сигурност е по-различна, но по-силна от тази на сместа метанол/нитрометан, а теглото е такова, каквото трябва да бъде за милилитър.
Просто е неприятно да се прави дестилация за 5 литра. Имайте предвид, че така се сдобих с етанол, предполагам.
Да, изглежда, че амониевият ацетат се третира, както и по-силните основи като KOH или дори NaOH, дявол знае дали ще работи.
Просто изглежда, че е логично да се започне с мескалин и 3,4,5-TMA
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Казва, че е напълно наясно, че ще опита отново редукционното аминиране на ДМТ от триптамин с помощта на сух лед, а също и че няма да се прецака и ще използва грешния шибан разтворител, за да ре-ксира калта (маслото), с която бях останал, с. Има ли изобщо смисъл от това?🤔
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Амониевият ацетат е идеален за работа с някои ГАА, тъй като кристализацията на нитростирена с разтворител е толкова лесна с лед, или етиламинът или метиламин ацетатът работят още по- добре
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Лед? Получавам останалото, не че наистина мога да ги ПОЛУЧА - е, вероятно бих могъл в големи количества, от които не се нуждая, от Китай. Но имам всичко необходимо, за да опитам поне реакцията за получаване на циклохексиламин - ако Шулгин я е използвал, И това ми спестява малко нитрометан, и двете неща са много добри!
Като казах това, ДА, поръчах и малко амониев ацетат.
Просто трябва да си проправя път през останалите 3,5 л гориво, съдържащо нитрометан! Ха
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Мисля, че той има предвид амониев ацетат с GAA .
или можете да синтезирате циклохексиламин
циклохексанон → циклохексанон оксим → циклохексиламин
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Да, и двете са в по-широк планһттр://....
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Да, но аз вече имам ГПЗ! 😉
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Да, моят план е просто да опитам и двата метода tbf.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Мога ли да попитам дали амониевият ацетат / GAA ще работи за производството на малко количество p2Np от бензалдехид и нитроетан?
Не мога да намеря н-бутиламин, който изглежда е стартовото средство на повечето хора. Това не е нещо, от което се интересувам толкова, колкото от психеделичните фенетиламини, но се чувствам така, сякаш може да е по-лесно да направя собствените си амфетаминови лекарства за adhd, като виждам, че гадната NHS "не приема повече пациенти" rediculous, но хей хо. В малки количества? Някакви идеи? Имам бензалдехида, сега имам това, което мислех, че е трудната част, а именно нитроетанът, след това погледнах отново синтеза и разбрах, че съм забравил катализатора. Баһһттр://Не като овца... като онзи коледен пич!
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/p2np-syntheses-ammonium-acetate-catalysis.8786/post-42351
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
ТОВА, приятелю, е статията/постът, който търсех от известно време. Надявам се, че поне ще мога да компенсирам ADHD и липсата на мотивация/енергия, за да подхраня по-нататъшни по-психеделични проекти, използвайки малки количества амфетамин.
Това със сигурност би било по-полезно от бутилката бензалдехид или някоя от другите изброени химикали!

Малко се притеснявам за х'стализацията, но това вероятно е свързано с неравностите, които остават след опита ми да добавя NaBH4 твърде бързо (всъщност предполагам това - или това, или е почти невъзможно да се реекспресира от хептан - ще опитам последно да добавя и малко етер), преди просто да рестартирам цялото нещо и този път наистина да добавям реагентите си бавно!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Искам да кажа, че имаме известен успех в това, че успях да получа някои наистина чисто изглеждащи кристали, които наистина миришат на ДМТ - проблемът е, че има около 500 мг от него! Това вероятно също е доста щедро!

Причината, поради която имам чувството - ами, знам, че на моменти стигаше до 5-10c, но причината, поради която мисля, че може да съм създал някакъв страничен продукт на бета-карболин, е, че метанолът RM, който е останал, свети доста силно под UV светлина.
Не знам, трябваше да правя TLC върху него, за да бъда честен, както по отношение на тестването, но и да му отделя повече внимание и време при добавянето на редуциращия агент! Ха
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Не бих компрометирал синтеза със съмнителни нитроалкани, особено ако са на базата на ЕС.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Да, хората продължават да го казват, но аз изнесох целия си нитрометан от ЕС и го дестилирах от смес 40%w/w нитрометан;DCM, работи чудесно за производството на b-2,5-DMONS.

Проблемът за мен е да намеря всеки подходящ катализатор за всеки алдехид, върху който искам да извърша реакцията на Хенриһттр://....

Мислех да опитам редукционното аминиране на циклохексиламин от циклохекс, като използвам, според мен, амоняк, цинк и CaCl2...

Ще видим - резервният ми вариант е да си купя бутилка, но в момента пичовете ми са далеч...
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Катализаторите, с които съм работил или за които често съм чувал, са n-бутиламин, циклохексиламин, етилен диамин и дори моноетаноламин. Етиламинът също работи, въпреки че е 70% разтвор във вода.
 
Top