Максимална температура за рекристализация на кокаин с етанол

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Здравейте, експерти по химия,

след измиване на кокаина с 96,5% (190) етанол ускорявам процеса на сушене чрез нагрята плоча (легло на 3D принтер) и нормален вентилатор за домакинството. Обикновено в учебниците се препоръчва процес на сушене от 24 до 48 часа, но с нагряване до 50-60 °C това е въпрос на няколко часа. Дегенерира ли кокаинът ми с тази топлина?
Прочетох, че точката на топене на HCL е около 165-195 °C, но някой заяви, че връзката с HCL може да се разкъса и в някакъв момент преди това и да направи продукта ми безполезен. Вярно ли е това?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Продуктите наистина могат да се "омаслят", но не мога да кажа точно защо се случва това, може би някой може да се намеси тук, може да е свързано с pH idk
Така или иначе, теоретично би трябвало да е добре, както сте го описали
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Добре, сега направих много експирименти и мога да кажа, че ако загреете кокаина си над 70 °C, ще го счупите. Но ако останете на температура под 60 °C, можете да ускорите много скоростта на сушене. Например мога да направя промивка с ацетон за няколко минути. Резултатът ще бъде удобен за консумация. Важната част е, че трябва да поставите все още мокрия ацетонов конкаин от изсушения филтър в прекъсвач върху нагревателна плоча. Продължавайте да направлявате и да раздробявате крите, докато нищо не може да се задържи върху бекера.
Опитах да промивам с етанол при 70 °С и получих почти неактивен прах. Така че две теории. Изглежда, че кокаинът и етанолът реагират при температури над 70 °С помежду си и изграждат нещо, което не е приятно, или частта от hcl се разрушава. Някой знае защо ? Може ли моят продукт да бъде нарязан със захар?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ако искате да ускорите сушенето, използвайте вакуум. Вашият кокаин ще бъде 100% безопасен и здрав =) Етанолът и ацетонът разтварят много добре кокаиновия хидрохлорид.
Те не са. Предполагам, че отмивате чистия си кокаин HCl и оставяте някои примеси върху филтъра.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Доста съм си играл с кокаина и усещането ми е, че тук водата е ваш приятел, защото водата е H+ и OH-, целият този H+ поставя водата в pH зоната на киселината, което предпазва частично дисоциирания C+HCl. Друг фактор е, че след като една течност достигне точката си на кипене, тя няма да се нагрее повече. Тя просто ще ври по-силно, докато не се отдели от тенджерата. Това се случва при 100°C( малко по-малко обикновено, освен ако не сте под морското равнище.
Мисля, че етанолът наистина реагира с кокаина. Това е доказано in vivo. Организмът ви превръща кокаина и етанола в етилбензоилекгонин, известен още като кокаетин.
Извличането с ледено студена вода е мястото, където е необходимо, imo. Около 4 мл ледено студена вода на грам, оставете да се утаи и прелейте. Кокаинът е МНОГО разтворим във вода (1 г/1 мл), така че затова се използва ледено студена вода, много от фалшификатите няма да се разтворят в нея. След това е необходимо
секунди, за да се изпарят 3 мл
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Съществува свободна база на кокаин (in vivo), а не сол на HCl.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Вдясно. И кокаиновата киселина не е киселина на Луис, както и р нейната кокаинова база и етанол. А" трансестерификация", при която се взема метиловият естер и се заменя с етилов естер. Това е разликата
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Що се отнася до " омасляване", представям си, че това означава просто дисоцииране. Във вода например кокаиновият HCL се дисоциира на 50%, което означава, че половината от молекулите се разпадат и се превръщат в кокаин 1+ и Cl-. Кокаин 1+ е нещо, за което можете да прочетете по пътя. Той не е основен кокаин и не е киселинната сол. Той е конюгирана основа на Луисова киселина
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Следващият път ще опитам начина с може вода. Благодаря :)

I'noticed something. Всъщност не е необходимо да чакам за пълна кристализация. Можете да започнете да стържете веднага щом етанолът се изпари. Аз използвам 55 °C за това. Отначало всичко ще е като каша, но за нула време ще започне да изгражда кристали и прах. Тъй като етанолът се произвежда за човешка консумация, не е толкова лошо, ако в продукта остане малко етанол.

За повече информация вижте тази тема: https: //drugs-forum.com/threads/coc...llization-alternative-to-acetone-wash.169203/
За да се върнем към темата. Днес използвах гореща вода с температура 85 °C, за да върна разтворения HCL. След това продуктът все още имаше нещо активно в него. Така че все още нямам представа за взаимовръзката между температурата и дегенерацията на кокаина.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Веднъж бях глупав и използвах гореща вода за извличането му, вместо ледено студена вода. В горещата вода се разтвори и нещо друго. Някакъв разрез. Изглеждаше, че е захар или бебешка формула, но когато я изпарих, се превърна в утайка, почти като карамел или разтопен смукач. Нямах никакъв късмет, опитвайки се да извадя кокаина от нея, и загубих един грам кокаин. Използвайте студена вода
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Същото се случи и с мен. Ако след известно време се получи кафява слуз, трябва да намажете това с ацетон. За целта използвам кухненската си стъргалка и зъболекарска клечка. Ацетонът ще направи слузта отново твърда и с кристален вид почти мигновено. Намачкайте твърдото блокче, докато е вътре в ацетона, за да стане всичко фино и прахообразно. Това ще прилича на пясък или дървени стърготини в бехеровата чаша. Филтрирайте остатъците и оставете ацетона да се изпари. Отново смачкайте всичко, което е на твърдо вещество. Ще забележите, че цветът ще се промени към по-ярък, но все още не е снежнобял. Изхвърленият от вас ацетон ще прилича на кехлибар.
Сега ви остава прах, който може да бъде промит отново с ацетон или рекристализиран с алкохол, но най-важното е, че не е загубен. Аз реших да го рекристализирам с алкохол. Крайният ми резултат не беше чисто бял, но все пак съдържаше кокаин. Сигурен съм, че ако шапката повторя с още и още ацетон или направя вашето нещо с водата, имах шанс отново да получа бяла сила.

Все още мисля, че това беше някаква форма на захар, която просто образува карамел чрез топлина.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Кокаинът е слабо разтворим в ацетон, така че всеки път губите по малко. В крайна сметка губите повече, отколкото спестявате. През годините съм губил 1000 долара кокаин, опитвайки се по различни начини да го пречистя или да изчистя гадостите. Имах и много успехи, но когато не знаеш какво има в него, е лесно да избереш грешен разтворител. Веднъж дори с ледено студена вода имах едно твърдо вещество, което потъваше, а друго плуваше, затова използвах спринцовка и изсмуках водата от средата. Това беше преди да разполагам с малка фуния за фрита Бухнер и вакуумна помпа. Това нещо ще изуми приятелите ви 😂 хората носят гадостите си и ги споделят с мен в замяна на това, че ги прекарвам през бухнера. Ледено студена вода за кокаин и врящ изопропил за метамфетамин. След това мога да изсипя глупостите на плота и можеш да видиш точно какво е количеството и консистенцията. Преди няколко месеца един човек донесе своите 5 г метамфетамин и аз филтрирах ou 1,5 г готварска сол. Той направи няколко гневни телефонни обаждания
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Неотдавна си купих фритюрник Бухнер. Пречистването на нещата реално отвежда хората в купуването на стъклени изделия :D
Ако ви разбирам правилно, не ми трябват други техники като промиване с ацетон, А/В екстракции и др. ? Трябва само да овладея пречистването със студена вода?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
А/Б екстракция, сега това е сериозна работа. 😂 да можеш да направиш такава е като да си завържеш обувките, задължително е, но аз избягвам да го правя. Миналия месец направих А)Б на някакъв метамфетамин и го утаих чрез hcl, капнат в сярна киселина, а разтворителят беше нафта. Направих го на 5 г вече изпушено кафяво вещество, което всеки път изсипвам от тръбата. Беше просто домашна работа за обгазяването, което никога не съм правил преди. При това положение мога да изкарам всичко от кокаин без А/Б. Едно тройно промиване с хлороформ метиленхлорид, дори премахва левамизола от hcl, без да е необходимо да го неутрализира
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Този документ изглежда е изтрит от интернет. Може би не е преминал през партньорска проверка. Жалко. В негово отсъствие ще ви представя този документ , който е документът, който всички цитират от "списание Микрограм", когато говорят за разделянето на левамизол/кокаин. Таблица 1
QQYxT13ELB

След това ще ви представя този документ от Journal of Analytic toxicology, в който се казва, че 79% от пробите от незаконен кокаин, съдържащи PTHIT (левамизол/декстрамизол), съдържат 30% или по-малко w/w, а 93% съдържат 40% или по-малко PTHIT спрямо кокаин hcl.
IgcPwL5AB6

Така че 79 % от пробите биха съдържали 4,1 % или по-малко PTHIT, а 93 % от пробите биха съдържали вероятно по-малко от 8 % PTHIT, след като са започнали от 30-40 % след само едно промиване на HCL с хлороформ. Тази точка от данни е получена чрез изчисляване на медианните стойности между точките от данни 30 % и 50 %, за да се направи оценка за точката от 40 %.
Сравнявайки данните за 5 промивания с хексан в същия документ, може да се направи обосновано заключение, че последващите промивания с хлороформ биха подобрили тези стойности още повече.
Затова поддържам позицията си, че промиването с хлороформ и вода на hcl солта на кокаина е подходящ метод за извличане на левамизол от нея.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Работата е там, че прочетох 5 синтеза на -кокаин и според това, което прочетох, псевдоекгонинът е с по-ниска енергия на мотивите от екгонина, така че иска да се пренареди, но е стерилно възпрепятстван. НО ако добавиш достатъчно енергия, той ще промени конфигурацията си, което означава, че е прецакан. Всичко това се базира на малко образование по химия, но уроците по химия за кокаин са скъпи като ебане. Миналата година изпарявах малко (2 грама), което пуснах през бушона и бях напушен. Като шибан идиот свалих пирексовия си съд за пай от горелката и отидох до мивката и пуснах малко студена вода върху него, за да го охладя. Довиждане за 200 долара. Избухна, удари ме в пишката и не се възстанових 1/4 гр.
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Тъжна история :(
Мисля да проектирам някои части, които могат да се печатат на 3D принтер, за да се улесни А/Б. Изглежда, че вече сте направили някои от експериментите, които правя в момента. Какви текове за пречистване на кокаин можете да препоръчате ?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Наистина единственото, за което казвам, че трябва да е задължително, е разтварянето в ледено студена (за предпочитане дестилирана) вода. Само няколко или 3ml/g. Намачкайте го (аз харесвам дълбокопробивен контакт или батерия АА), разклатете го малко и го разточете (в пликче)сложете водата в него, разбъркайте добре. Оставете я да се утаи за минута и обеднете водата в пирексова чиния, като оставите утайката и я изпарите на котлона. Това е евтино и лесно, не е свързана с никаква химия. Отнема само около 5 минути. Същото нещо работи чудесно и за метамфетамин. И двете вещества са силно разтворими във вода (над 1 g/ml), поради което леденостудената вода все още ги разтваря. Много неща, които се разтварят във вода, все още не се разтварят добре в ледена вода. Ако трябва, можете да използвате спринцовка или пипета, за да получите всяка капка. Опитайте. Претеглете преди и след това. Обикновено губя 30 %, а това е много разфасовка, която може да се извади без химия.
Ако исках да се справя по-добре от това, щях да взема водата от стъпка 1, да я неутрализирам със сода за хляб (направете пукнатина), да я натроша, да я промия със студена вода във филтър, да я разтворя в неполярна и да я газирам с H2SO4 и hcl+h20, за да се утаи hcl
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Имам въпрос, който може би вие можете да ми разясните тук с вашия опит. Веднъж имах малко кокс със сериозно изключително качество. Сигурно беше по-добър от рибена люспа, но това може би е субективно. Знам, че идваше от източник в Карибския басейн. Беше бледожълта на цвят. Беше суха, но консистенцията ѝ изглеждаше някак влажна, като мек сняг, можеше да се притисне на бучки. Имаше бучки с консистенция на изсъхнала глина. Беше прахообразна/зърнеста, но и като масло - съжалявам, че просто е трудно да се опише, не съм виждал нищо подобно отново. В гадинката имаше дори малки прашинки мръсотия и жилав материал от растителни стъбла - говорим за "суровост." Сега не казвам, че не може да е фалшифицирана, но сериозно се съмнявам в това.

Затова си поиграх с него, като любопитна котка, каквато съм. Реших да хвърля малко с малко вода в една лъжица и да сготвя камък. Без сода за хляб. Гадината се омаза равномерно и светкавично се превърна в скала още по-бързо, дори нямах време да си помисля да се опитам да я групирам със стотинка или да я шокирам с нещо студено. Както и да е, малко съм объркан от това, което казвате за разбиването на молекулата/"омасляването" с излишна топлина. Това ли се е случило и част от него е останала като сол на HCl във водата? Защото не съм добавила никаква основа към нея? Това винаги ме е обърквало. Оценявам ви, момчета, благодаря ви.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Фактът, че се е превърнал в масло и се е отделил от водата, е ясно доказателство, че е бил базов кокаин. Мръсотията и растителният материал означават, че по принцип е трябвало да бъде този продукт. Чие е името, зависи от това къде се намирате.https://en.m.wikipedia.org/wiki/Cocaine_paste
 
View previous replies…

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Това беше кокс HCl, загрях го в малко H2O без сода и ето какво се случи. Това не беше сурова паста, сигурен съм в това до голяма степен. Ако това е, което имате предвид.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Със сигурност обаче е бил на база или смесен с база, 10% или по-добре, което е теглото на hcl в сравнение с кокаина. Ами изгубих се. ТЕ е трябвало да го приготвят, но ти не си го направил. Но вие казахте, че сте го приготвили, без база, така че... Човек би трябвало да го загрее, за да го пуши. НО! Когато го пушиш, първото нещо, което се случва, е да го загрееш 🤔
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
" Ами аз съм изгубен. ТЕ трябваше да го сготвят, но ти не го направи. Но ти каза, че си го сготвил, без основа, така че... Човек би трябвало да го загрее, за да го опуши. НО! Когато го пушиш, първото нещо, което се случва, е да го загрееш 🤔 " WOT?

За мен това също има приблизително толкова смисъл. Както казах, то се разтваря във вода. Можеш да го смъркаш или да го стреляш. Аз го разтворих във вода, загрех го и то излезе и се разкачи за миг, без да добавям база.
Не можеш да го пушиш, без да го приготвиш, това искам да кажа. Аз не се занимавах с пушене, но хората, които познавам и които пушеха, трябваше да го приготвят като всеки друг прах, като обикновено добавяха малко сода към него. Може би е била смесена с основа и аз не съм знаел - какво ще кажете за сулфатна форма?
 
Top