Превръщане на MDP2P в MDMA без метиламин (копирано от интернет)

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
350, опитайте с 400 грама, ще видите колко топло ще стане, грама на 10 л. Спомням си, че трябваше да напълня една торба с алуминиево фолио на около 2/3 беше бяла кофа с обем 25L/30L с капак. Това все пак беше прекалено много фолио, трябва ви по-малко, но трябва да проверите колко по-малко Забравих грамажите. на 200L барабан, можете да използвате и 100 няма да се повиши.
Ако искате да уловите изпаренията на метиламина, бълбукайте в бидон HCL и след това във вода.

10L станаха 12L с ph 12 с BMK (свободен метамфетамин)

Реакцията се побърква само когато използвате алу от супермаркета, вземете алу от магазините на сиша от лабораторните магазини, който е по-дебел.

Псст, заменете живака с галий, лесно се възстановява и можете да дестилирате всички съединения и да ги използвате отново, освен това не е токсичен и много лесно се реактивира с HCL 37 и рекристализация.
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Трябва ли да приготвяте галия в хлорид или може да се използва нитрат? Виждал съм някои статии за редуциране на га/ал. Някой опитвал ли е това? Би било чудесно да не се налага да се занимаваме с такива токсични изпарения и след това с изхвърляне на отпадъци.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Нека галият реагира с HCL (във воден разтвор). Изчезването на галия означава, че той се превръща в хлорид.
И след това го замразете, може би с ацетон за евентуални замърсявания, или го сварете на сухо.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Джордан Белфорт, моля, представете източници, според които галият ще работи. Виждал съм това да се пита онлайн безброй пъти през годините и на всяко място, свързано с химията, се казваше, че не работи с p2p или mdp2p. Той не е толкова "селективен" към редукционното аминиране, колкото е живакът, живакът всъщност играе роля в реакцията, мисля, че не само премахва външния слой на алуминия.

Освен това нитрометановият път е полезен за малки мащаби, но доколкото знам, не е добър за увеличаване на мащаба. Потърсете "baal+55 gallon drum" във vespiary, мисля, че има стара тема, в която един човек прави това мащабиране и не е толкова голям обем за 55 галонен барабан. Той обработва 500 грама кетон I, което по същество е 200 литров реактор... и реакциите тук протичат много по-гъсто
Обсъжда се къде използването на метиламин за образуване на имина, след което редуцирането, е нещо като 5 пъти по-"плътно", т.е. изискващо 5 пъти по-малко стъклена вода.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Ще ви кажа защо, за да редуцирате нитрометана, температурата ви трябва да е гореща и достатъчно Al, защото той също трябва да редуцира нитрометана.

Нитрометанът няма да се редуцира до метиламин и до метанол. Ако не използвате никаква вода и използвате метанол, той ще кипне сам, затова се разбърква и реагира. Аз лично използвах 0,8 л нитрометан на 1 л бмк и завърших с 12 л база при ph 12.

Що се отнася до галиевия хлорид, бях убеден, че работи, докато не прочетох отново, че няма да работи, но аз току-що го поръчах миналата седмица и се очаква да пристигне скоро и тогава ще направя теста сам. Има истории, в които се казва, че ще работи, и истории, в които се казва, че няма да работи.
Галиевият хлорид се създава от алуминиеви наночастици. Тези наночастици изглежда правят реакцията. Ако по някаква причина живакът прави преноса на електрони или каквото съм чел, което галият МОЖЕ да не прави, би трябвало да има подходящ катализатор, който все пак би трябвало да можем да направим много екзотермична реакция с нетоксични материали.

Например реакцията на Гриняр (БЕЗ алкилиращ агент като йод) не би трябвало да може да редуцира нитрометан до метиламин, но все пак го прави, вижте приложението. В малка чаша от 200ML правя 1/4 или 1/5 p2p (не измерваме) и задавам реакцията. Според източниците в интернет, за да се превърне нитрометанът в метиламин, обикновено е необходим по-силен редуктор.
 

Attachments

  • u3RbzgUZwG.mp4
    444.9 KB · Views: 0
  • e67BYsHtnz.mp4
    1.6 MB · Views: 0

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Ще наблюдавам тази тема много внимателно. Много се интересувам за възможността за галий.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Не бих задържал дъха си за галиевото нещо
 
View previous replies…

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Мога да бъда оптимист. 😂 Имам вашия начин на мислене, макар че, ако беше възможно, вероятно вече щеше да е незаконно.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Да, знам, ето защо моят гриняр го редуцира до метиламин, когато не би трябвало да може да го направи, и дори направи магнезиеви хидропероксиди, което също може да е причина реакцията да е енантиоселективна. А ако не е, ще трябва да добавя киселина, за да се освободи хидропероксидът там, където би трябвало да е в състояние да го направи.

Това е от вакуумната бмк.

Нещо друго ?
 

Attachments

  • 4Zt1qNUxmj.jpg
    4Zt1qNUxmj.jpg
    790.4 KB · Views: 93
  • D1QKBgnP2R.mp4
    28.2 MB · Views: 0

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Господине, не ви подлагам на съмнение нито за миг, но може би ще е по-конструктивно да направите нова тема с изложените от вас констатации и записаната точна процедура? Би ми било повече от любопитно.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Братя, налага се да ви разочаровам.
Изглежда, че изисква външно нагряване за разлика от живака, тогава върви много много по-добре
Той генерира метиламин и водород. Така че предполагам, че ще редуцира и алкохолната група, тъй като тази нитро група се редуцира по-трудно от ацетона
Вижте последното видео, сега започва да реагира
 

Attachments

  • jhxsIZmDnu.jpg
    jhxsIZmDnu.jpg
    721.6 KB · Views: 89
  • 8rYBAKGWcN.jpg
    8rYBAKGWcN.jpg
    471.6 KB · Views: 89
  • 5kITEcWqjw.mp4
    9.4 MB · Views: 0
  • wAbl1Hxd8o.mp4
    25.8 MB · Views: 0

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Добре, така че не се създава екзотермична реакция? Не виждам как външното нагряване може да бъде проблем? Продължете.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Добавих малко йодни топчета това кара реакцията да протича по-добре, което се случи в този случай.
Алуминиевото фолио е с дебелина 0,030. Следващият път ще използвам по-тънко, защото искам реакциите ми да кипят, иначе нитрометанът не се разгражда и е за смесване.


Ще направя прясно филмче как работи сега, приложих му слаб ултразвук, за да разградя дебелия мофо алуминий.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Реакцията изглежда е приключила

Оставям го да престои през нощта и утре го изварявам на сухо/изключено.

Също така този галиев хлорид е много кисел, рН е постоянно 1 или 2. Утре го правя 7, когато го нагрявам до 140 градуса по Целзий.
 

Attachments

  • LhrZ2pC1VE.mp4
    47.4 MB · Views: 0

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Галерия не работи. Период.

Снимките са тук:

Просто казвайте, когато щипете неща от добре познати източници на информация и поставяйте линкове към тях, или аз ще го направя и това ще ви накара да изглеждате малко - ама вие знаете как.
 
View previous replies…

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Нитрогрупите се редуцират по-трудно от ацетона, което ще видим по-късно. Предлагам ви да не правите залог
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Погледнете sciencemadness.org за това, че вече е пробвано стотици пъти ивсички са толкова много ентусиазирани в началото, но по-късно реалността потъва и това казва, че не работи.

Намаляване на ацетона? Ху? Имате ли някакъв план какво се случва при този вид реакция? Нитрометанът се редуцира много лесно и това може да се направи с най-често срещаните и много по-необичайни редуктори. Най-простият, напълно извънборсов и много по-евтин от галия би бил цинк и киселина, като оцетна или мравчена киселина. По този начин нитрометанът се редуцира до метиламин с почти 100% добив. SnCl2 - тинхлорид е същото.

Това, което имате предвид с "редуциране на ацетон", вероятно е редуциране на имина, който се образува от кондензацията на метиламин и фенилацетон (или друг кетон или алдехид). Този иман се редуцира до амин и това е продуктът, който искате.

Както и да го правите, казвам ви, че е по-разумно да го направите на две стъпки, да речем, първо да редуцирате нитрометана до метиламин и да филтрирате всички глупости, които се получават, и след това да използвате метиламина заедно с избрания кетон, за да образувате имина и да го редуцирате до амина. Можете да направите това в съдове с 5 пъти по-малък размер и без страх, че реакцията може да избухне до тавана, като освен това получавате като цяло по-добри добиви.

Хубаво е да се види, че някой експериментира, но е болезнено да се знае, че той просто си губи времето.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Има ли и доклади, в които се добавят йодни топчета и малко NaCl ?🍒

Потвърждавам утре
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Нитрото се редуцира до метанол и метиламин броски
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Работи, трябва да проверя какви биха били оптималните съотношения.
Може би реакцията не беше толкова екстротермична, защото нямаше толкова много алкохолна група, с която да се реагира.
Също така трябва да спомена, че за да се получат мехурчетата, които се получават с живак, те се появяваха само РЕАЛНО БАВНО, докато не добавих йодни топчета и не използвах ултразвук за смесване.
Предлагам ви да добавите смесване.

Току-що направих дегустационен тест и получавам предизвикателно високо

Направих повечето на око;
350MLish или 450 мръсни p2p (но беше поставен на рН 7).
Като 100 грама галиев хлорид (реакцията не започваше)
Той директно генерира HCL газ при контакт с метанол.

Добавих около 1L 50/50 азеотроп нитрометан/метанол.
Добавих малко сол. генерираше метиламин, но не бълбукаше, както беше с живака.

С дълъг силен ултразвук и йод (също така добавих достатъчно на окото, беше само тест)

lol Наистина се качвам не мога дори да изляза от думата си изглежда е полустереоселективно трябва да тествам повече.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Бро къде е вашият отговор сега ?

Изглежда, че не си прав, точка.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Реакцията не протичаше както трябва, но беше разтопена бмк, а не вакуумирана виждате ли се

Миризмата вкусът и изпаренията са добри. Но трябва да призная, че се съмнявам дали Реакцията е протекла преди лугата. Но тя използва не вакуум б Не съм сигурен дали лугата прави електронен трансфер.

Едно нещо е сигурно, под температурата на топене на галия той не прави нищо дори с йод. Вземете информацията, както искате
 

Attachments

  • fW6OegodYk.mp4
    5.5 MB · Views: 0
  • ZfQhWNKejy.mp4
    9.8 MB · Views: 0
  • kQoVpn1R20.mp4
    8.7 MB · Views: 0
  • nmI0H9xgUp.jpg
    nmI0H9xgUp.jpg
    791.5 KB · Views: 85

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Реакцията с чиста луга беше добра. Алуминият определено реагира различно от обикновения алуминий.

Опитът за вкус ме накара да се наям отново. Мирише на живачна основа бекоре. Снимката започваше с бмк, която беше тъмна, но ясна.

Реакционната смес беше 50/50 нитро/метанол като 100gr галиев хлорид много, но не започна и достатъчно фолио за разтворителя. Разтворителят беше 0,003, така че може би е по-добре да се използва тънко фолио.
За да започне, трябва да продължавате да разбърквате и да загрявате до 35 градуса по Целзий, след което виждате, че върви бавно.

Добавен е и йод, за да се получи бавно бълбукане. Сега внимавайте, че нямаше много кетон или ацетонна група на бмк, с които да се реагира. Преди това беше 400 GR живак на 10L b, така че отново бъдете внимателни, след като работи по-добре добавете бавно bmk.
 

Attachments

  • Xz95dlPfmV.jpg
    Xz95dlPfmV.jpg
    512 KB · Views: 82
  • 3tyiHY6cwC.jpg
    3tyiHY6cwC.jpg
    1.2 MB · Views: 90
  • QSG4HRzA0k.jpg
    QSG4HRzA0k.jpg
    492.1 KB · Views: 83
Top