Окисляване на мефедрон (4-MMC) как да го направите?

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Здравейте.

Интересува ме какъв път следвате в етапа на подкиселяване след промиването на свободната база.

След проучване и експериментиране, начинът, който използвам в момента, е добавяне на ацетон в обем 1:1 към основата с разтвор на HCl 1:5 към ацетона.

По този начин е най-лесно да се контролира температурата. И на мен ми се е случвало 2 пъти свободната основа да стане червена. Предполагам, че това се дължи на твърде много нереагирала БК и забелязах, че се случва по-често, когато свободната основа е по-концентрирана. Въпреки това аз предпочитам съотношение 1:5 на bk към разтворителя, докато други използват 1:3. Винаги можете да добавите разтворител, след като реакцията е настъпила, но това добавя допълнителна стъпка.

Прочетох и за подкиселяването под вода. Това също е добър начин, защото 4-MMC ще се разтвори във водата и така е по-лесно да се съхранява/пренася от мястото на готвене. Това също така прави стъпката за замразяване не сама по себе си необходима, защото повечето продукти няма да останат в органичния слой.

Кой начин предпочитате и защо?
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Също така се чудех, когато подкиселявате с вода, може ли тази течност да се използва отново при подкиселяването за следващата партида? (Добавете HCl към водата и подкиселете следващата партида?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28

Искате ли да кажете, че например имате 100 ml основа, към която добавяте 100 ml ацетон и подкислявате с разтвор на hcl/ацетон в съотношение 1:5 или добавяте 100 ml ацетон, а след това HCl 20ml?
 
Top