Синтез на мефедрон (4-MMC) в разтворител NMP. В голям мащаб.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Схема на реакцията:
UeWf0vGO6N

Реагенти:
  • 2-бромо-4'-метилпропиофенон (cas 1451-82-7) - 5 kg;
  • n-метил-2-пиролидон (NMP; cas 872-50-4) - 20 L;
  • Метил амин 40% воден разтвор (cas 74-89-5) - 8 L;
  • Бензол - 20 L;
  • ацетон - 30 L;
  • Контрастен воден разтвор на солна киселина (HCl 36%) ~ 1,5 L;
  • Дестилирана вода - 20 L;
  • Магнезиев сулфат (MgSO4);

Оборудване и стъклария:

Процедури за синтез
1. 2-Бром-4'-метилпропиофенон 5 kg се изсипва в реактор Batch или друго сурово количество 2-Бром-4'-метилпропиофенон след реакциите на халогениране.
2. n-метил-2-пиролидон 20 L се изсипва в реактора. Включва се горната бъркалка и реакционната смес се нагрява до 40 °С.
3. Когато температурата достигне 40 °С, в реакционната смес се изливат 8 L 40% разтвор на метиламин и се разбърква в продължение на 20 min.
4. След това в реакционната смес се налива дестилирана студена вода 20 L и се разбърква в продължение на няколко минути.
5. В реактора се изливат 15-20 L бензол или друг подходящ разтворител, сместа се разбърква в продължение на няколко минути.
6. След това бъркалката се спира, сместа се разделя на два слоя.
7. Долният воден слой се източва през долния клапан на реактора. Горният слой се източва в кофа и се изсушава над MgSO4. След това сухият разтвор се излива в друга кофа.
8. Към реакционната смес се добавя леден ацетон 20 l и солна киселина (HCl 36 %) се добавя на капки при постоянно разбъркване, за да се достигне pH 5,5-6.
9. Сместа се поставя във фризера за 12 часа.
10. Кристализиралият мефедронов хидрохлорид се филтрира върху филтър на Нутше и се изсушава на въздух. Добивът е 58 %.


Забележка
NMP може да се замени с DMSO, DMF, Sulfolane.
 
Last edited by a moderator:

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
44
Points
18
Как се прави синтез в DСM ?
 

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
Уау, изглежда толкова лесно.. Ако само бих искал meph бих играл с тази формула ;)
 

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 23, 2022
Messages
35
Reaction score
15
Points
8
Някой опитвал ли е вече тази рецепта? има ли коментари или съвети? излизат ли 50% от продукта?
 

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 23, 2022
Messages
35
Reaction score
15
Points
8
Благодарение . Имам достъп до 2b3ch, но в течно състояние. разбирам, че той вече е в някакъв разтворител, нали?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
по-скоро не, това е течност в чист вид
 

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 23, 2022
Messages
35
Reaction score
15
Points
8
Добре, разбирам. така че трябва ли да го смесвам едно към едно с dsmo?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Количество NMP 4:1 мин. Ако имате голям варел, можете да добавите пропорции, това е по-добре за реакцията.
Добре
 
Last edited by a moderator:

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 23, 2022
Messages
35
Reaction score
15
Points
8
По някакъв начин затворете горния вход и оставете метиламина да изтече, за да не се спука резервоарът, или е по-добре да го оставите отворен, да инсталирате само термометъра и бъркалката.
 

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 23, 2022
Messages
35
Reaction score
15
Points
8
в тази рецепта не е ли дадена грешна стойност на метиламина? не трябва да има повече от 8 л за горещ синтез? Трябва ли този излишък на метиламин да е по-малък по време на синтеза в нмп?
 

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
16
Points
8
Колко краен продукт получавате с този Синтез приблизително с тази рецепта. За колко излиза на пазара ненарязан/чист мефедрон на килограм? Колко е маржът на печалбата при мефедрон. Не е задължително да е дребна точно, но приблизително.

Нямам никакви познания в областта на пазара на мефедрон в голям мащаб. Чел съм, че и той е доста търсен? Нямам предвид за потребители, а за хора, които купуват това по свои собствени причини в по-големи количества.
 

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 23, 2022
Messages
35
Reaction score
15
Points
8
Един въпрос относно количеството метиламин, използвано в тази реакция. Достатъчни ли са 8 л за 5 кг bk4? изчисленията ми показват, че са необходими 14,8 л.

Процес на пресмятане: за 1mol bk4 са необходими 5mol метиламин. 5 kg bk = 5000 g. 5000g / 227g = 22mol bk4. 22 mol x 5 = 110 mol methylamine. 110mol = 3416,6g ... Направих 33% пъти, защото 40% воден разтвор никога няма толкова много проценти. От 10353 g или 14790 ml воден разтвор на метиламин излиза ...

тези 8l метиламин са около три пъти повече от bk4. изчисленията ми са с петкратен излишък ... трикратният е достатъчен?
 
Last edited:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
160
Points
43
Въпрос на noob;
трябва да запазим долния слой или този над него ? :x
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Търсенето и цените зависят от обема на покупките на едро на суровини и от вашия регион. Този синтез е подходящ за производство в големи количества (тон на месец и повече)
 

Marocamora

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 4, 2022
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Господин Уилям, моля, мефедронът много прилича на кокаина и има ли същите ефекти? И ако се постави в езика, той предизвиква усещане за кокаин? благодаря ви.
 
View previous replies…

deploy

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 11, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Deals
2
Това е стимулант, а не анестетик
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
не, ако се смеси с ликодаин или бензокаин, тогава ще получи ефект като при кокаина
 

GaDjo

Don't buy from me
New Member
Joined
May 15, 2022
Messages
5
Reaction score
4
Points
3
Здравейте
Аз съм начинаещ и искам да започна с този синтез. Съветвате ли ме да синтезирам сам прекурсорите или да ги купя (например на фишеци)? Искам малко производство, максимум 20 г.
 

GaDjo

Don't buy from me
New Member
Joined
May 15, 2022
Messages
5
Reaction score
4
Points
3
За кристализацията ви е необходима последна стъпка. Поставете ви мефедрон на прах върху 70% етанол/30% H2O (1 г мефедрон за 3 мл). Сварете го. Поставете го в съдове за кристализация. Изчакайте изпаряването на етанола и водата. Получили сте кристалите на мефена
повече вода в разтвора, повече камъни ще бъдат големи
(рецептата е намерена в /d/drugmanufacture, не е тествана)
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Колко метиламина в крайна сметка използвахте в cmc-синта?
 
Top