Синтез на мефедрон (4-MMC) в разтворител NMP. В голям мащаб.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Можете да използвате подобни количества
 

Lucy123

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 2, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Здравейте, Уилям. Имам твърдото вещество n-метил-2-пиролидон (NMP). Трябва ли да сложа вода, за да го разредя? Колко? Много благодаря!
 

PackMaN

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 13, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Кажете ми, моля. Правилно ли съм изчислил пропорциите на реагентите и течностите, за да получа 1-1,5 kg 4-mmc за този синтез. Благодаря ви!

1) 2-бромо-4'-метилпропиофенон (cas 1451-82-7) - [1000g]
2) n-метил-2-пиролидон (NMP; cas 872-50-4) - [3000ml]
3) Метил амин 40% воден разтвор (cas 74-89-5) - [2000ml]
4) Бензол - [6000ml]
5) Ацетон - [80000ml]
6) Контрастен воден разтвор на хлороводородна киселина (HCl 36%) ~ [600ml].
7) Дестилирана вода - [6000ml]
 

PackMaN

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 13, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Съжаляваме. ~ 700 - 800 mg
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
След като достигна 40 градуса, започвам да добавям m40 на малки порции, така че да не надвишавам 55 градуса. Поддържам температурата в диапазона 50-55 градуса С. При първоначалните партиди на добавяне на m40 температурата веднага се повишава, когато автоматично спадне, добавям още една порция m40. След около 15-20 минути съм само на половината от планираната доза m40, но при добавянето на следващите порции температурата вече не се повишава, а само лети силно надолу. Изглежда така, сякаш след като съм добавил половината от m40 и са минали 15-20 минути от началото на добавянето му, реакцията вече е протекла напълно и всяка следваща порция m40 (добавена е само половината) вече не повишава температурата, а само силно охлажда разтвора. Какво правя погрешно? В крайна сметка ефективността достига 20%, а крайният продукт щипе в очите и хапе в носа.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Здравейте. Промивали ли сте реакционната смес с вода след реакцията? (стъпка 4)
 
View previous replies…

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Да, равно на обема на водата два пъти и веднъж на 10% разтвор на натриев бикарбонат. Изненадан съм от много ниската ефективност, при която получавам около 53-55% на кристала. Странно е също, че когато добавям половината от m40, при втората половина реакцията вече не е екзотермична, а температурата по време на добавянето само спада.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Вероятно някъде сте загубили добива си. Какво рН достигате след подкиселяването? Използвали ли сте хладилник по време на кристализацията? Важно е да спазвате всички условия, описани във видеоурока.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Подкиселяването винаги води до PH около 6. Когато пишете за хладилника, имате предвид да поставите неутрализираната свободна основа в хладилника, за да изпадне целият продукт? Смятате ли, че толкова много продукт би могъл да се разтвори? Нормално ли е след добавянето на половината от m40 температурата да спре да се повишава от само себе си и цялото нещо да се охлади? Благодаря ви за помощта
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
>>>Когато пишете за хладилника, имате предвид да поставите неутрализираната свободна основа в хладилника, за да изпадне целият продукт?
да, точно така
>>>Мислите ли, че толкова много продукт би могъл да се разтвори?
Не мога да отговоря
>>>Напълно нормално ли е след добавянето на половината от м40 температурата да спре да се повишава сама и цялото нещо да се охлади?
Да, нормално е. Ако искате да проверите превръщането на реагентите в 4-MMC, можете да използвате TLC (погледнете в Lab FAQ).
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Имам въпрос, този, който е записал тези видеоклипове, вероятно е видял какво прави, но написаното не е вярно. във видеоклипа не се вижда, че за готвенето са използвани два разтворителя и само един от тях след това е промит с фребъра с вода и етилен ацетат и това е всичко, така че къде някой вижда бензол?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Във видеото вместо бензен се използва ЕА. Какво представлява проблемът? Двата разтворителя са EA и NMP.
 

little-flower

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2023
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Здравейте"" Бих искал да направя тази реакция с толуен, но всички са бели като мляко в колбата,,
може ли някой да ми каже дали това е нормално?,,, аз просто използвам толуен при 24°C
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Полученият 2-бромо-4-метилпропиофенон в бензол се изсипва обратно в чистата колба и осигурява 200 ml 40% метиламин (воден). Към колбата се свързват обратният хладник, колбата и термометърът (за предпочитане). Сместа се разбърква и леко се загрява (30-40 ºC). Когато се достигне базовата температура, се добавят 300-400 ml (просто се използва повече). N-метилпиролидон от капковата фуния (на струйка), като се следи температурата да не превишава 60ºC. Когато добавянето на N-метилпиролидон е екзотермична реакция, температурата може да помогне. Ако ръцете са твърде прави, това е признак за прегряване, препоръчва се смесването да се забави малко, за да се поддържа температурата в горния десен ъгъл). След като се изсипе целият N-метилпиролидон, оставете да се смеси за още 15 минути. Цялата реакция отнема 15-25 минути.
Когато имаме чист прах bk4, тогава използваме само NMP и метилоамин за готвене само...
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
За видеоклипа някой би знаел да каже: "Не е нужно да се прави това:

1) Коя механична бъркалка се използва? Най-добрите механични бъркалки често изглеждат като метална пръчка, а не като тефлон.

2) Как се извършва изпразването на системата - през коя РБФ тръба?
Вижте, че системата има отрицателно налягане и той го използва, за да захранва RBF с реагентни течности през маркуч.

Благодаря!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Здравейте, не е толкова важно. Бих ви препоръчал да използвате PTFE, ако това е възможно.
Използвайте вакуумна помпа и силиконов маркуч. Какъв е проблемът и какво не разбирате?
 
View previous replies…

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Те използват петкратни РБФ.
1) механична бъркалка
2) термометър
3) кондензатор
4) фуния за добавяне
5) вентил с подаващ маркуч

Въпросът ми е: как се създава вакуум в тази инсталация?

Благодаря за отделеното време
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
В допълнение към въпроса ви искам да кажа, че можете да прочетете внимателно темата. В нея има списък на оборудването, който вече е написан!
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Исках само да знам къде е свързан източникът на вакуум в тази система
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Много добър синтез.
Обичам да работя по този начин бързо и лесно да се направи.
 

Attachments

  • BVQauSmvMW.jpeg
    BVQauSmvMW.jpeg
    5.1 MB · Views: 690
  • VBZWlsuikx.jpg
    VBZWlsuikx.jpg
    4 MB · Views: 292
Top