Синтез на метамфетамин. Метод на Льокарт от P2P.

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
213
Points
33
Реакциите протичат съгласно схема 1
0mF57sWthx

Реагенти и материали.

  • 1-фенил-2-пропанон (P2P) 5,4 ml;
  • N-метилформамид 13,4 ml;
  • Натриев сулфат (Na2SO4);
  • Солна киселина (14% aq HCl) 32,1 ml или 20 ml 44% сярна киселина H2SO4;
  • DCM 100-150 ml;
  • Натриев хидроксид (NaOH) 9,6 g в 24 ml H2O;
  • Натриев хидроксид (NaOH) 7,5 g в 30 ml H2O;
  • Етанол 88% 10-15 ml;
  • Дестилирана вода 100 ml;
  • Диетил етер 5-10 ml;
  • Ацетон 5-10 ml;
  • Газов водороден хлорид (HCl);
  • Чаши;
  • Чаши;
  • обратен хладник;
  • Генератор на хлороводороден газ;
  • Нагревател;

Извършване на синтез

Към P2P се добавя N-метилформамид, прикрепя се рефлуксен кондензатор. Сместа се нагрява до 165-170 °С и се рефлуксира при тази температура в продължение на 36 часа.

Началните компоненти са N-метилформамид и P2P. Фиг. 1

GnEO7d6G9D

Смес от N-метилформамид и P2P. Фиг. 2

ZFHPSwT7rk

Реакционната маса достига температура от 160°C. Фиг. 3

6iLKxDe0u5

Реакционната маса след 1 час нагряване при посочената температура. Фиг. 4

KGi8RnyT2P

Реакционната маса след 18 часа нагряване при посочената температура става червена. Фиг. 5

QPSmqKuMl6

След 36 часа реакционната смес се охлажда до стайна температура. След това се добавят 9,6 g натриев хидроксид, разтворен в 24 ml вода, и реакционната смес се рефлуксира в продължение на 2 часа при интензивно разбъркване. Наблюдава се значително отделяне на метиламин или амоняк, дори при зареждане на 5 грама!!! Фиг. 6

Tc4NMhYgBk

След 2 часа кипене реакционната смес се охлажда до стайна температура и се разделя на различни слоеве. Фиг. 7

YnXh4fmrVs

Водният слой се изхвърля. Към червения органичен слой се добавят 32,1 ml солна киселина (14% aq HCl) или 20 ml 44% сярна киселина H2SO4. Фиг. 8

KPupFWhod6

Сместа се вари под обратен хладник в продължение на 2 часа. След кипенето цветът се променя в тъмнозелен при третиране със солна киселина, а при третиране със сярна киселина остава кафяв. Фиг. 9
SfZFdgAQJR

След това разтворът се охлажда до стайна температура. Желаният воден слой се отделя, а органичният слой се промива допълнително с вода. Добавя се разтвор на NaOH (7,5 g в 30 ml вода). След добавянето на алкалния разтвор цветът отново става кафяв. Фиг. 10
G7Y0GR12uP

Метамфетаминът се екстрахира от водния слой с няколко порции DCM. Фиг. 11

Ezcdl16iOo

Слоят DCM се изсушава с безводен натриев сулфат и се филтрира през хартиен филтър. Фиг. 12

6wSpQiT7fI

DCM се дестилира при температура 90°С. Фиг. 13

JI8MBwydR9

В колбата остава кафяво масло от свободната основа с характерна миризма на амин. Фиг. 14

7k89Wt1HSZ

Получената свободна основа се разтваря в етанол и се насища с хлороводород до постигане на силно кисела реакция. Цветът на разтвора също трябва да се промени до малинов. Фиг. 15

EIAku1oqVh

Полученият разтвор се изпарява до кристализация. В крайна сметка се получава кафява маса. Фиг. 16

BGZ2liASNR

Впоследствие масата се кристализира напълно. Фиг. 17

VBDPeA1ZJN

Към получената кристализирана маса се добавя малък обем диетилов етер и тя се прехвърля върху порест филтър. Само едно промиване с диетил етер не дава чист продукт. Фиг. 18

SLylfgnHTd

По-нататъшното промиване дори със силно охладен ацетон не дава абсолютно чист продукт и води до значителни загуби поради високата му разтворимост. Фиг. 19
BgKSrh7EF9

Крайният прахообразен продукт е хидрохлоридната сол на метамфетамина. Фиг. 20
BketJ3paT6

Поради факта, че крайният продукт е силно замърсен, въпреки че се използва първоначално пречистен P2P, анализът на получените данни препоръчва (особено при по-големи обеми на зареждане от 50 g P2P и повече) задължителна парна дестилация на получената свободна от метамфетамин основа след екстракция с DCM. Това ще помогне да се избегнат значителни допълнителни загуби. Освен това, въз основа на проведените експерименти, трябва да се отбележи, че хидролизата със сярна киселина е по-удобна и предотвратява нейното изпаряване по време на варенето, за разлика от солната киселина.

Добивът на хидрохлорида (хидролиза със солна киселина) след промиване с диетилов етер и ацетон е 2,3 g или 30,8 %.
Добивът на хидрохлорида (хидролиза със сярна киселина) след промиване с диетилов етер и ацетон е 2 g или 30,8 % .4 g или 32,1 %.
При използване на парна дестилация на свободната основа след отстраняване на DCM добивът на свободната основа е 2,3-2,4 g или 38,3-40 %.

Последващият добив на хидрохлорида е 2,7-2,8 g или 36,2-37,5 %.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Лекстърът е толкова прост, но добивите са абсолютно боклукчийски.

Ако хората успеят да измислят как да увеличат добивите, това би помогнало много на общността на тайната химия.

Очевидно магнезиевият хлорид може да се използва като катализатор, от това, което събрах онлайн, може би това ще помогне на добивите с няколко процентни пункта.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Проведохме собствени експерименти и сега можем да кажем със сигурност за добива, има доклад за синтеза.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Простете ми за мързела, но предполагам, че този доклад е в раздела за амфетамини? Ще погледна там, след като приключа с това.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Кратък преглед: Напредък в синтеза на амини чрез реакцията на Лойкарт от Касим Умар и Мей Луо

Ето ви, огромно увеличение на добива, а също и на скоростта.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Аз съм напълно начинаещ, но разглеждам статията и има част, в която е показано колко кетон са използвали, мравчена киселина и катализатор.

Записът, който са използвали, ме обърка. Имаха 3,00 ммол, точно както е написано, за кетона, 15 ммол за мравчената киселина или амониевия мравчен апарат, не погледнах внимателно, и след това 15 ммол от катализатора.

Бихте ли обяснили защо са използвали 3,00 mmol, след като просто са използвали 15 mmol за друг реагент, а не 15,00?
 

The_Real_Gus_Fring

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 15, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Не разбирам нито една от глупостите в този документ, моля, разяснете го. Също така колко висок е добивът при това, какви химикали трябва да се използват и колко бързо се ускорява това сране? Ако е възможно, просто направете схема plz.
 

jackofspades

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 9, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Нямам линк под ръка, но прочетох сред архивите на Rhodium, че използването на капана на Дийн Старк, напълнен с вода, увеличава еялта. Отстраняването на водата, когато тя се генерира, но поддържането на капана пълен, е дало по-добър резултат.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Мога ли да знам вашата фиг. 9 вари под кондесор на обратен поток в продължение на 2 часа. Каква е температурата?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Здравейте, сър. Не мога да получа N-метилформамид. Имате ли друг материал, който може да замени N-метилформамида?
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Не е човекът, когото сте попитали, но открих възможно решение, ако можете да намерите химикала.

N метилацетамид. Не можете просто да го замените, трябва да хидролизирате NMeAcet, за да получите оцетна киселина и метиламин, да изолирате метиламина, да го реагирате с мравчена киселина, да го нагреете, след което да получите NMF.

Можете да използвате метиалмин и мравчена киселина заедно като заместител на NMF, както работят метиламониевите соли или амидът.
 
View previous replies…

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
На моето място мога да получа разтвор на метиламин и метиламониеви соли. Какво представлява NMF?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Ако прочетете внимателно текста, ще трябва да ви дойде наум. Един съвет:
Той е една от основните съставки.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Приема се за сведение с благодарност
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
N Метилформамид
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Какво е съотношението?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Прочетохте ли началото на тази тема? Моля, направете го внимателно, там е написано всичко.
 
View previous replies…

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Да, господине, прочетох всичко... но все още не мога да разбера какъв материал да използвам, за да заменя N метилацетамид. Може би съм спешен да го науча... защото имам 20 малки p2p
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Ако имате достъп до метилови амониеви соли, известни още като метиламинформат, всъщност нямате нужда от нищо друго. Можете да работите.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Това е метиламониев хлорид.

Той може да се използва в този случай, но не директно.

Ще трябва да отстраните хлорида с помощта на алкална основа, след което, според мен, да използвате този разтвор в реакционния съд или да хвърлите малко мравчена киселина и да загреете, докато се отстрани цялата вода, след което да използвате създадения n метилформамид в реакцията.

Метиламониевият формат работи, или n-метилформамидът, но не и метиламин хидрохлорид, който е това, което сте публикували.
 

situ1984

Don't buy from me
Member
Joined
May 14, 2023
Messages
17
Reaction score
0
Points
1
Благодаря ви, това е много полезно за мен. Можете ли да ми помогнете да направя още един подробен процес за хидроедна киселина и ефедрин? Искам да започна просто.
 

situ1984

Don't buy from me
Member
Joined
May 14, 2023
Messages
17
Reaction score
0
Points
1
Благодаря ви, това е много полезно за мен. Можете ли да ми помогнете да направя още един подробен процес за хидроедна киселина и ефедрин? Искам да започна просто.
 
Top