Синтез на метамфетамин. Метод на Льокарт от P2P.

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Лекстърът е толкова прост, но добивите са абсолютно боклукчийски.

Ако хората успеят да измислят как да увеличат добивите, това би помогнало много на общността на тайната химия.

Очевидно магнезиевият хлорид може да се използва като катализатор, от това, което събрах онлайн, може би това ще помогне на добивите с няколко процентни пункта.
 
View previous replies…

jackofspades

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 9, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Нямам линк под ръка, но прочетох сред архивите на Rhodium, че използването на капана на Дийн Старк, напълнен с вода, увеличава еялта. Отстраняването на водата, когато тя се генерира, но поддържането на капана пълен, е дало по-добър резултат.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Кратък преглед: Напредък в синтеза на амини чрез реакцията на Лойкарт от Касим Умар и Мей Луо

Ето ви, огромно увеличение на добива, а също и на скоростта.
 

The_Real_Gus_Fring

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 15, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Не разбирам нито една от глупостите в този документ, моля, разяснете го. Също така колко висок е добивът при това, какви химикали трябва да се използват и колко бързо се ускорява това сране? Ако е възможно, просто направете схема plz.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Какво е съотношението?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Прочетохте ли началото на тази тема? Моля, направете го внимателно, там е написано всичко.
 
View previous replies…

situ1984

Don't buy from me
Member
Joined
May 14, 2023
Messages
17
Reaction score
0
Points
1
Благодаря ви, това е много полезно за мен. Можете ли да ми помогнете да направя още един подробен процес за хидроедна киселина и ефедрин? Искам да започна просто.
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Ще ускори ли мравчената киселина реакцията?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Не съвсем. Но това ще подобри доста добивите. Хидролизата с 15% HCl и метанол като съразтворител при 115 °C подобрява добивите значително. За целта ви е необходим съд, който може да издържи на налягане от 5 бара. Бързо нагряване до 115 °C - 15 минути - бързо охлаждане до rt.
 

Researcherr

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2023
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Какво ще кажете за използването на Naoh + метанол за хидролиза?
И защо казвате, че ако се използва hcl + метанол, е необходимо бързо охлаждане?
Какви съотношения предлагате да се използват, ако към реакцията се добавя мравчена киселина?
1 p2p : 2,5 NMF : 0,7 мравчена киселина?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Метамфетаминът също се хидролизира, всъщност обратно на P2P. Така че, ако проведете хидролизата прекалено дълго и/или при прекалено тежки условия, ще унищожите самия метамфетамин. При метанола се нуждаете от съд под налягане, но той е бърз и завършен. Може да се използва и NaOH, няма голяма разлика, все пак добивът е по-висок при HCl.
Хидролизата на метана се намалява чрез бързо нагряване/охлаждане.
Това са доста брутални условия, на които е подложена бедната молекула във всеки случай, трябва да сте наясно с това.

Една качествена неръждаема стомана (316 или по-добра), пасивирана с гореща 75% фосфорна киселина, няма да има проблеми с 15% HCl*. NaOH не е проблем за всяка стомана, което е предимство.
*Препоръчва се редовна проверка, особено на шевовете и заварките, да се почука с малко чукче и да се чуе, когато звукът не е звънлив, а тъп, това показва корозия. Подобно на "правя, правя, правя, правя, правя, правя..." "Правенето" показва, че има проблем.

Колкото повече NMF, толкова по-добре, мравчената киселина трябва да е с концентрация 85% или трябва да се добави малко вода. Най-добре е това да се прави под налягане, при 165 °C - 180 °C и тогава реакцията е много бърза.

Интересно е, че беше установено, че качеството на NMF оказва голямо влияние върху резултата (добива), като разликата е до 25 % в зависимост от производителя (и това е при високо оценени марки като Fluka, Fisher и MERCK). Съдържанието на вода може да е решаващо тук. Тъй като водата е необходима, дестилирането на цялата вода разрушава всичко.

Съдът под налягане е начинът да се избере, тъй като при всяка рефлуксна инсталация възниква проблемът, че водата/P2P ще се дестилира в кондензатора и никога няма да се върне в реакцията, тъй като веднага преминава отново в парна фаза, когато попадне в много по-горещия реакционен бульон. Така реакцията е лишена от вода и P2P, въпреки че номинално е в оптимален диапазон.
 

Attachments

  • jzMFoXhdAa.pdf
    580.9 KB · Views: 568
  • qv2njFyg3P.pdf
    304.3 KB · Views: 426

Researcherr

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2023
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
@GhostChemist
Защо правите 2 хидролиза? първо хидролиза наoh и след това хидролиза на hcl?
Не е ли достатъчна една хидролиза с Naoh+метанол?
 

Vinayak

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 24, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Аз съм проблем
Моля, помогнете ми някой
Резултатите са готови
Но се получава прах как да променя формата на стъклените кристали
Моля, помогнете ми
Аз моля
 
Top