Синтез на метаквалон (Quaalude)

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Аааа, ти ме изпревари.
Но има и други пътища, започващи с други материали. Често пъти изходният материал ще бъде нещо като толуол и метил антранилат или фталов анхидрид. Или дори винилови ръкавици.

Мисля, че най-елегантният извънборсов път към този синтез е толуол и метил антранилат.
Толуенът да се третира с нитрираща смес от сярна киселина/азотна киселина, за да се получи рацемичен нитротолуол, който след това лесно се разделя чрез точките на замръзване, като се получава о-нитротолуол. След това о-нитротолуенът се рефлуксира над калай с добавяне на HCl, за да се получи о-толуидин.
Метил антранилатът се предлага като химикал за аромати/вкусове от различни доставчици в парфюмерийната промишленост. Той може лесно да се деметилира чрез обработка с NaOH, за да се получи антранилова киселина, която след това може да се използва заедно с о-толуидина.

Проблемът с това лекарство е във високите дози, необходими за постигане на ефект. Обичайната доза е около 400 mg, което затруднява постигането на печалба. Също така, обработките са кучка, честно казано, Наистина е трудно да се постигне чист, бял краен продукт.
 

JustFuckMyShitUpFam

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
25
Reaction score
4
Points
3
За всички, които търсят такива, пишете ми! Само за забавление ofc :)
 
Top