Синтез на амфетамин от P2NP с NaBH4/CuCl2 в едно гърне (мащаб 1 kg)

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
20-40 градуса е оптимално... хайде, според мен е по-добре да се наблюдава как се държи реакцията, а не да се държи твърдо някаква температура...

тези правила, които могат да се намерят в интернет, са по-скоро илюстративни, за да се подходи към тях ... само практиката ще доведе до съответните резултати ...
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
@DocX @Mystery_chemistry @G.Patton

Докато правите това в 20-литрова колба, бихте ли препоръчали ръчно охлаждане с ледена баня, както е показано във видео урока за маршрута Al/Hg?

Също така, тъй като P2NP не трябва да се добавя наведнъж, какъв трябва да бъде максималният период от време, в който е добавено цялото количество?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
да, хвърлете задника в леда и започнете да добавяте p2np ... първите обвинения ще са най-буйни ... когато бомбите се появят по цялата повърхност, ще можете да започнете да добавяте p2np по-бързо ... практиката и наблюдението ще ви научат колко бързо и кога можете да добавите още една порция
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Интересно! Да речем, че ще използвам 1000 г P2NP, на колко малки порции ще го разделите?

Също така, какво имате предвид с ''бомбички'', дали имате предвид мехурчета?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Благодаря ви за отговора, това определено ще ми помогне и ще ме улесни много сега.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Човече мой, наистина трябва скоро да започнеш да си готвиш сам :)..
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Здравейте,

Така че днес направих втория си опит и мина много добре, скоро ще дам пълна актуализация със снимки на цялата процедура.

Но имам един въпрос, който мисля, че съм пропуснал.



На стъпка 6 добавих 25 % NaOH при непрекъснато разбъркване и слоевете се отделиха точно както е описано, въпросът ми е.

Жълтата течност, която имам, е свободната основа (а-масло), а долният слой е акеузният слой и това е слоят, който смесвам с IPA в стъпка 7, след което вакуумирам и по-късно смесвам с моята свободна основа.

Правилно ли е?

С най-добри пожелания
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Ще разберете по време на реакцията. Трябва да добавите P2NP и да поддържате температура под 60 градуса С. Това е най-значимият параметър.

Здравейте, добра работа! Всъщност сте почти прав. Ще добавите IPA във водния слой, за да извлечете от него остатъците от свободна амфетаминова основа. След това отделете слоевете (необходим ви е органичен), изпарете разтворителя и получете масло от база без амфетин. След това можете да комбинирате слоевете и да продължите образуването на сол.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Хаха, знам, човече, имам готови прекурсори и повечето лабораторно оборудване и чакам само 20-литровата колба + кондензатор и някои други елементи

Мозъкът ми се пръска от 6-месечното учене хаха
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Перфектно :) Нямам търпение скоро да го изпробвам!
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Здравейте,

Само за да го разбера правилно.



Като на снимката, водният слой, който е този, който извличам с помощта на IPA и след това вакуумирам?

Свободната основа не се нуждае от повече екстракция, а от вакуум? Тя само ще се смеси с фребазата, която ще бъде извлечена от водния слой?

Правилно ли съм разбрал?

Защото вчера смесих фребазата със сярна киселина до pH 6 и тя стана много гъста като бита сметана и кристално бяла на вид, сега е във фризера от 12 часа и днес ще я вакуумирам и ще я почистя със студен ацетон, след което ще я изсуша.

С най-добри пожелания
 
Last edited by a moderator:

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
След като направите разделянето на ипа, обикновено дестилирате ипа във вакуум.
Някои хора правят и парна дестилация на маслото от ипа след това, за да премахнат всяка неприятна миризма и да го направят ултрачисто. (но хората обикновено не разпознават маслото без миризмата)
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Доста мръсно, ако се замислите тбх, че хората биха предпочели непочистен продукт
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Да, но това е всичко, което те знаят.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Да, трябва да комбинирате свободната база от екстракция на вода с общата част.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Перфектно, благодаря ви.

Най-вероятно утре ще направя третия си опит, но този път ще направя екстракцията с IPA върху водния слой и върху а-маслото. (Пълната история със снимки ще бъде публикувана съвсем скоро)

Имам още един въпрос, партидата, която направих вчера, я съхраних във фризера за 15 часа и сместа беше гъста като бита сметана, красив бял цвят, беше много трудно да я вакуумирам, отне около 2 часа общо. Но имам чувството, че амфетаминовата ми паста е все още твърде влажна, има ли препоръки как да я изсуша внимателно?

В момента я имам в пластмасова кутия за храна без капак и я оставих за два часа на стайна температура, но започна да става много светлокафява, така че в момента я имам в хладилника вместо това. Достатъчен ли е методът с хладилника, за да се изпари останалият разтворител и да се изсуши?

С най-добри пожелания
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
Измийте го с ацетон и на следващия ден ще получите чист прах
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Трябва да го измиете със сух (без никакъв % вода) студен ацетон до чисто бяло. След това можете да го филтрирате във вакуум и да го поставите в кутията за храна във вакуумния ексикатор или в друга камера с вакуум.
 

Eidolon-UK

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 11, 2022
Messages
3
Reaction score
6
Points
3
Няколко полезни съвета от моя приятел ciphir, който беше част от оригиналната тема във vespiary:

Задължителна е горната бъркалка, магнитната не може да се справи, необходимо е изключително енергично разбъркване за началната част на реакцията, когато се разкъсва двойната връзка C=C,
разтворът ще се промени от жълт на бял цвят, когато тази част приключи.
Втората част, редуцирането на нитрогрупата до амин, протича по-добре при възможно най-бързо добавяне на разтвор на меден хлорид дихидрат (CuCl2.2H2O),
той се разпенва много, така че можете да свържете изхода на електрическа вакуумна помпа към газовия порт и да приложите леко положително налягане на въздуха, за да контролирате разпенването.
Също така можете да прикрепите прав адаптер срещу разпръскване между реакторния съд и кондензаторния блок, за да предотвратите издуването на пяната отгоре.
Вместо 10 до 20 % моларен еквивалент на меден хлорид може да опитате да използвате 8 % моларен еквивалент на меден хлорид дихидрат и 8 % моларен еквивалент на меден сулфат пентахидрат, така че все още да осигурявате Cu наночастици или NaBH4-Cu комплекс, но с намалено разпенване. (Забележка: 1000 g P2NP означава, че това е 6,12 мола реакция (1000/163,2 g/mol), така че 8% моларен еквивалент е 0,49 мола от всяка медна сол.)
Добавете наситено количество обикновена трапезна сол (NaCl) към водната екстракция, тъй като тя има по-висок афинитет към водата, последният товар от молекули на амина се изтласква от разтвора и ще влезе в неполярния слой.

Встрани:
Знам, че Ciphir, обикновено след превръщането на нитро в амин, добавя ледена оцетна киселина до pH=4, за да изтласка амина във водния слой (всяко шумолене е гасене на излишния NaBH4, следващия път използвайте по-малко). Отстранява се IPA до около 97С, след това се базифицира до pH=11 с NaOH, сега се дестилира с пара с помощта на стенен хартиен дестилатор, свързан към входа в центъра на реакционния съд.
С помощта на 2-литрова делителна фуния съберете водата (долния слой) за екстракция, запазете неполярния слой, тъй като това е чистото свободно масло на амина.
Екстрахирайте водния слой 3 пъти с DCM или друг неполярен разтворител, който е несмесваем с водата, добавете сол към водния слой за последната екстракция.
Комбинирайте органичната фаза и екстрактите и дестилирайте NP разтворителя.
Смесете аминовото масло с 5 части безводен изопропанол (IPA), смесете сярна киселина с 2 части безводен IPA, добавете, докато pH=9, след това много внимателно добавете, докато pH=6,7, използвайте фуния на Бюхнер, за да филтрирате аморфно бяло твърдо вещество (не е възможна кристализация с този амин), вакуумирайте сухото твърдо вещество във фунията.
Проверете рН на филтрата, ако е необходимо, добавете още киселина, поставете във фризера за втора реколта, повторете процеса, докато не се утаи повече аминсулфат.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Да, прави сте. Моя грешка, благодаря за уточнението.
 
Top