П2нп не се разтваря, първият ми синтез.

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Здравейте, току-що се провалих на първия си синтез. ( AMF AI/Hg)
намален с 1/2 от всичко ( сравнете с :how-to-video, така че 5 грама p2np)
Мисля, че амалгамата ми беше грешна, ( прочетох темата от gpatreon за амалгамата)
Но нормално ли е, че моят p2np в разтвор на IPA и вода стана кашав? ( първо не се смесваше, със студената IPA,) добавих GAA точно преди да го сложа в амалгамата.
След това сместа, се газираше, но не бълбукаше и малко се нагряваше ( опитах да я загрея в нагревателна мантия, но без успех.
След това добавих разтвора Naoh и в колбата се получи кафяво-сив бълбукащ горен слой и тъмен почти черен долен слой.
Също така използвах деминерализирана вода вместо дестилирана.
Някаква помощ? Някакви трикове?
и трябва ли да се притеснявам толкова много за живака ( прекалено много се предпазвам от него, смених 4 дрехи, направих 2 промивки, 100 пъти си измих ръцете, ...
Добре.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
При добавяне на P2NP към IPA се получава разтвор с все още плаващи в него кристали. Разтворимостта на P2NP в IPA е ограничена, но последващото добавяне на GAA отчита това. Прав сте за добавянето на GAA непосредствено преди смесването му с амалгамата. След добавянето на GAA и умереното загряване на разтвора, за да се увеличи разтворимостта, трябва да се получи прозрачен жълт/златист разтвор без помътняване.

Това може да зависи от реагентите и условията, при които е била извършена реакцията, но от моя опит при добавянето на разтвора на P2NP се появява леко незабавно бълбукане/размиване. Ако не виждате никакви мехурчета при добавянето на нитростирен (P2NP) към редуциращия агент (Al/Hg - амалгамата), това е знак, че редукцията е неуспешна. Мехурчетата са резултат от генерирането на газ H₂, който е от съществено значение за функционирането на редукцията.

След като се добави алкалният разтвор, H₂O се изсмуква частично от NaOH, което води до разделяне на слоевете, при което алкохолът преминава в горния слой. Очаква се леко бълбукане, тъй като NaOH реагира и с остатъците от амалгамата. Трябва да отбележа, че отделянето на слоя може да не стане веднага. Според моя опит в зависимост от условията отделянето на слоевете може да отнеме ~30 мин - 1 ч. Горният слой трябва да е прозрачен и безцветен или жълт до оранжев (ако е нечист). Сивият цвят, както посочвате, подсказва за остатъчен Al от амалгамата, който е заседнал в горния слой. Възможно е да сте използвали твърде много Hg сол, което да е довело до пренасищане на амалгамата. Всъщност не е толкова лесно да се претегли солта. Уверете се, че използвате прецизна везна за тази цел. Виждал съм случаи, в които хората случайно са добавяли твърде много сол, защото везната им не е била достатъчно чувствителна.

Дестилираният H₂O не е абсолютно необходим при тази реакция, въпреки че е препоръчителен. Дори и да сте използвали питейно H₂O, това не би трябвало да попречи на реакцията дотолкова, че тя да се провали, така че не мисля, че това не е основният ви проблем.

Ако бях на ваше място, щях да потърся източник на по-чисто Al фолио/прах. Проверете дали наистина претеглям правилното количество Hg сол. Бих преминал към използване на дестилиран H₂O, за да съм сигурен. Да премина на химически чист NaOH вместо технически. И най-вече бих прекристализирал P2NP от EtOH. Също така е доста важно, колко време образувате амалгамата. Не я оставяйте да реагира продължително време, докато я образувате. След като вече не можете да виждате през колбата с амалгамата, тъй като тя е станала сива и виждате бързо развиващите се мехурчета, това е идеалният момент да добавите P2NP, уверете се, че той е готов точно в този момент, вместо да се опитвате да го нагрявате и разтваряте още няколко минути.

А сега най-важната част - НИКОГА, НИКОГА, ПРИ НИКАКВИ УСЛОВИЯ НЕ ПОСТАВЯЙТЕ ФЛАК, СЪДЪРЖАЩ НИЩО, СВЪРЗАНО С МЕРКУРИ, ВЪВ ВРЪЗКА С НАГРЕВАТЕЛНАТА СИ МАНТЕЛА. Или нещо метално (като шпатули, лабораторни стойки...). Парите на Hg ще реагират с всичко метално (с изключение на чисто Fe). Не става въпрос толкова за допир до разтвора, колкото за парите, които се отделят при тази реакция, тъй като той действително отделя значително количество горещи Hg пари, особено когато се нагрява при добавянето на P2NP. На практика току-що сте замърсили нагревателната си мантия с Hg за вечни времена. Под кръглия капак, върху който сте поставили колбата в нагревателната мантия, има купчина пяна, която е изключително порест материал. Порестите материали абсорбират Hg в своята матрица и бавно го освобождават в течение на времето. Бих ви посъветвал да смените тази нагревателна мантия, в противен случай ще се тровите непрекъснато с Hg пари. Тази реакция трябва да се извършва в аспиратор или навън. Проветрявайте цялото помещение поне през следващите няколко дни. Говорейки от личен опит, Hg не е нещо, с което искате да се чукате. Невидимите пари замърсяват почти всичко, ако не сте супер внимателни и наистина това е напълно неизбежно. Смяната на дрехите по същество е безполезна, тъй като те така или иначе се замърсяват с Hg. Не се поддавайте на впечатлението, че можете да го отмиете с H₂O или в пералня. Не можете.

Като бележка от приятел бих ви посъветвал да избягвате Hg изцяло и вместо това да изберете намаляване с NaBH₄. Разбирам, че е тъжно да чуеш това, след като току-що си се сдобил с всички реактиви, но това е справедлива забележка.

Тъй като знам, че вероятно няма да се вслушате в този съвет, ще дам и друг, който да ви помогне да намалите доста това замърсяване. Най-доброто лабораторно облекло за тази реакция е пластмасов дъждобран, който не абсорбира Hg. Можете лесно да го измиете ( навън) с H₂O. Това предпазва и повечето ви дрехи от поглъщане на големи количества Hg, особено ако работите навън. Hg се абсорбира и от ретината на очите ви, което ме води до друг въпрос. По време на цялата реакция трябва да носите респиратор, дори ако работите навън.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
А, да, и също така НИКОГА НЕ ПОМИСЛЯЙТЕ ДА ИЗМИВАТЕ ОТПАДЪКА ОТ ТАЗИ РЕАКЦИЯ В КАНАЛА. Солта на Hg може да се редуцира във водопроводната инсталация в Hg и да ви отрови с изпарения в извънработно време. Това се влошава значително, ако живеете в район, където сградите имат обща канализация. Може да отровите не само себе си, но и други хора. Това може да се окаже и бедствие, ако имате метални тръби за отводняване. Hg ще се задържи върху тях и ще ги разяде. Дори и да използвате PVC тръби навсякъде, където води дренажът ви, на този, който се грижи за него, няма да му хареса фактът, че Hg йони замърсяват H₂O, дори градските пречиствателни станции за H₂O имат проблеми с отстраняването на Hg от H₂O, който изпускате там в потока. В крайна сметка това може да се върне при вас в бъдеще.

Единственият "правилен" начин, който по някакъв начин е етичен, е да съхранявате всички отпадъци от тази реакция в стъклени бутилки за реактиви с плътно затваряне (в противен случай отново Hg ще се освободи в пари и ще продължи да ви трови извънредно). След като сте готови да се справите с отпадъците, ги изсипете в много по-голям стъклен контейнер (може би голяма бутилка за реактиви). Уверете се, че той не надвишава половината от височината на използвания от вас контейнер. Заради следващата стъпка избягвайте пластмасата. След това добавете неазеотропен HNO₃ (с концентрация над 68 %). Направете това навън или на добре проветриво място. Реакцията при добавяне на киселината е много бурна поради основността на отпадъците от остатъчния NaOH, който е силна основа, и така се получава бурна киселинно-основна реакция (добавете киселината бавно, уверете се, че не се образуват мехурчета над контейнера). След като цялата основа е неутрализирана и не се появяват повече мехурчета, продължете да добавяте още киселина, за да достигнете рН около 5. След това завъртете внимателно бутилката, за да се смеси всичко. Запечатайте я и я оставете да престои един или два дни. Тъй като йоните на Hg произлизат от редукционна реакция, вашият разтвор съдържа известно количество живачен(I) нитрат в резултат на редукцията от живачен(II) нитрат. За следващата стъпка целият нитрат трябва да е в състояние на окисление +2. Това може да стане чрез нагряване при високи температури (което напълно не препоръчвам, както е обяснено по-горе) или чрез излагане на разтвора на силен източник на ултравиолетова светлина в продължение на няколко дни (имайте предвид, че ултравиолетовата светлина е вредна за всички форми на живот, включително и за хората, когато работите с нея, носете подходящи очила, за да блокирате светлината, в противен случай може да ослепеете за миг (не е шега). Току-що сте превърнали всички остатъчни Hg йони в силно реактивната Hg нитратна сол с окислително състояние +2 (същата, която използвате за създаване на амалгамата). Тя е разтворена в разтвор. Измерете отново рН. Сега добавете фина основа като натриев карбонат, докато pH = 8. В крайна сметка ще достигнете до момент, в който pH вече няма да се променя поради това, че основата ви е слаба. Това се нарича буферен разтвор и е необходим за следващата стъпка. Сега вземете натриев сулфид и разтворете част от него в H₂O, за да създадете разтвор. Изсипете разтвора в съда, съдържащ вече основния разтвор. Утаяването на живачния сулфид се проявява забележимо като черна маса, която е неразтворима в H₂O. Сега трябва да добавяте разтвора, докато не се образува повече утайка. Това става трудно забележимо, тъй като разтворът става тъмночерен. Можете веднага да проверите за наличието на останали Hg йони, като излеете част от разтвора в отделна колба с отделен разтвор на натриев сулфид и прехвърлите малка част от разтвора на утайката от самия връх (който е най-чист) с помощта на пипета в колбата. Ако ясно видите, че се образува още черна утайка, трябва да продължите да добавяте разтвора. В противен случай можете да запечатате контейнера и да го върнете след ден или два. По-голямата част от живачния сулфид ще се е утаила на дъното поради гравитацията. Тогава можете да продължите да добавяте разтвора и да видите дали се образува още утайка. След като не се образува повече утайка, филтрирайте целия разтвор през слой целит (диатомична пръст) с дебелина около 1 cm. Това е единственият начин да се филтрират фините частици живачен сулфид от разтвора. Готово, сега можете да изхвърлите разтвора без никакъв риск.

Мисля, че дотук вече е станало съвсем ясно защо не трябва да го изливате в канализацията. Пречиствателните станции имат точно същия проблем, поради което не понасят много добре хората да изливат Hg в канализацията.
 
Last edited:
View previous replies…

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Бонусната част от почистването на тези гадни отпадъци е, че по този начин можете да възстановите използвания живак в първоначалната амалгамна реакция. След това лесно можете да превърнете живачния сулфид обратно в живачен метал, който след това можете отново да превърнете в Hg сол. Признавам, че амалгамата е доста ОП, когато мислите за нея по този начин, тъй като по същество възстановявате почти целия живак, който сте използвали първоначално. Все пак редукцията с натриев борохидрид е най-добрият начин за редукционно аминиране.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
-първо, благодаря ви за вашия принос аз ви благодаря!
но забравих да спомена, че използвах : версията на хлорида 0,15 g.
винаги носех полумаска за лице 3м с нови газови патрони.
амалгацията направих навън, а изплакването вътре 3 пъти (в кофа, която държах отделно).
а нагревателната мантия се използваше само след известно време, когато разтворът не започна да реагира (разтвор на p2np в амалгама)
и газът никога не е излизал от кондензатора. не съм щастлив да чуя, че чисто новата ми нагревателна мантия е за боклука ... :(.
Също така съм наясно, че не трябва да изхвърлям талията в канализацията ( мисля да я събирам и да я занеса пред централа за изхвърляне или нещо подобно).
Отново благодаря u ure за входа му златна информация за мен.
-
Не ми пука за това, че моята амалграма не работи, или че получавам някакви химикали обратно.
Единственото нещо, което ме притеснява най-много, е
1: чисто новата ми отоплителна мантия за боклука ли е?
2: значи всичко във вентилирания ми гараж е замърсено с живак? / ( въпреки че видях един човек да дава съвети във видео темата, че не трябва да се притеснявам за живачните пари, защото кондезорът ги връща обратно в колбата за реакция)
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Разбирам притесненията ви по отношение на разходите за подмяна на елементите. Очевидно в бъдеще ще носите някои евтини дрехи, когато правите тази реакция.

Не сте напълно прецакани. Според описанието ви излагането не е продължило продължително време, така че имам две идеи как бихте могли да се опитате да премахнете по-голямата част от Hg от нагревателната си мантия и да продължите да я използвате.

Първо, по-малко опасният начин в краткосрочен план би бил да поставите отоплителната си мантия навън под покрив (в случай на дъжд това ще спаси мантията ви, ако H₂O попадне в нея, с нея е свършено). Както и посъветвахте, не я поставяйте в близост до нищо метално. В идеалния случай бихте разглобили отоплителната мантия, за да извадите пяната, която е вътре, да я разпръснете върху чиния или нещо друго и да я оставите да излезе така (уверете се, че пяната не се разлети заради вятъра lmao). Ако я оставите така за около 14 дни, предполагам, че голяма част от Hg ще се изпари от пяната, без да ви отрови. Част от нея неизбежно ще остане залепнала в нея, но това не е толкова лошо, вероятно нищо особено няма да ви се случи, ако често проветрявате помещението, в което се съхранява. В никакъв случай не бих го поставял в помещение с нещо поресто като килим, иначе ще го прецакате значително. Демонтирането на камината е доста лесно. Всъщност те са много по-прости в конструкцията, отколкото хората си представят по външния им вид. Това зависи от вида на отоплителната камина, която имате, но най-често корпусът/покритието на камината се закрепва само с няколко винта. Вземете отвертка и ги отвийте. Сега се вслушайте внимателно! Повечето отоплителни мантии съдържат метална жица, която непрекъснато се къса от платката, която обикновено се намира в долното тяло. В зависимост от производителя този проводник може да е много къс и прилагането на силна сила може да разкъса монтирането към платката. След като отстраните винтовете, бавно преместете устройството с пяната от платката, за да запазите монтираните проводници. Огромна болка е да ги монтирате обратно на мястото им, когато ги изтръгнете. Това ще ви осигури достатъчно място за отстраняване на пяната от вътрешната страна. Отново направете това бавно, изваждайте малки парчета от пяната, за да не нарушите проводниците. След като отстраните пяната, можете да я поставите отделно от останалата част на отоплителната мантия и да я оставите да проветри парата. Повторното сглобяване на мантията е абсолютно същото. Просто поставяте пяната обратно вътре и монтирате всичко с винтовете. НЕ ИЗМИВАЙТЕ ПЯНАТА С НИКАКВА ТЕЧНОСТ, това ще я разруши и ще я направи лепкава. Просто я оставете да изсъхне.

Друг начин, който е по-опасен, но не изисква разглобяване на мантинелата, е просто да я поставите навън и да я нагреете до 120 °C. Не позволявайте температурата да се повиши много, защото в противен случай може да превърнете живачния нитрат, който е сублимирал в пяната, в метален живак, което би влошило положението. Според мен оставете да работи така в продължение на около 3 дни (да се прави това навън, горещите пари на Hg са нелепо опасни).

Всеки един от методите вероятно ще премахне по-голямата част от Hg парите от пяната. Също така, когато я поставите навън, поставете я някъде далеч от мястото, където първоначално сте пуснали реакцията, в противен случай може да я замърсите допълнително.

Лично аз бих заменил изцяло мантията, но разбирам, че това може да не е опция за всеки.

Радвам се да чуя, че носите респиратор, когато правите тази реакция.

По отношение на кожуха, ако не искате да го изхвърляте, също бих го оставил да се проветри навън за около 14 дни. Това би трябвало да премахне по-голямата част от Hg, заседнал в якето. Не цялото, но би трябвало да сте добре.

Що се отнася до гаража ви, често го извеждайте навън за известно време и парите отново би трябвало да се отстранят в по-голямата си част. За щастие не е необходимо да се местите на друго място заради това.

И накрая, относно използването на рефлуксен кондензатор. Все още се отделят някои пари, особено ако не се използва много студен H₂O. Лабораториите се справят с това, като изхвърлят парите навън или в затворено пространство, съдържащо активен въглен. Човекът във видеото, което сте гледали, за съжаление е идиот, за да си мисли, че това магически го спасява от него. Не казвам, че не помага, а само че не е съвършено.

Хората са невнимателни, когато използват Hg, но само докато не претърпят негативни последици за здравето си. Не забравяйте, че той се биоакумулира за много дълго време. След като попадне в кръвния поток, той има способността да премине кръвно-мозъчната бариера и да попадне в мозъка, където може да се залепи за невроните, които са с високо съдържание на мазнини. Hg е силно липофилен и се държи подобно на масло и се натрупва в мастните тъкани на тялото. Полуживотът (т.е. колко време е необходимо, за да изчезне половината от него) на Hg в кръвния поток е около 1-2 месеца и варира при различните хора. Най-опасната част е тази, която се заклещва в мозъка. Полуживотът на Hg в мозъка е приблизително малко над 20 години, през които той може да причини големи неврологични увреждания. Няма какво да направите, за да го отстраните, след като се задържи в мозъка, освен да приемате хелатори (лекарства, отпускани само по лекарско предписание). Хелатотерапията влияе на функциите на черния дроб и бъбреците, затова се използва само в сериозни случаи.

Не искам да ви плаша прекалено много. Най-вероятно, ако проветрите парите, които са заседнали в каквото и да е, би трябвало да сте добре, честно казано. Просто вземете предвид този фактор в бъдеще.

Пожелавам ви най-голям успех при възстановяването на отоплителната ви мантия.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
А, да, и бих ви посъветвал да приложите защита от изпаренията, която е много евтина, но само временна. Можете да си купите активен въглен (известен още като активен дървен въглен). Сложете малко в чиния за предпочитане или в чаша. Напълнете няколко от тях по този начин и ги поставете навсякъде, където биха могли да се намират изпаренията. Активният въглен е много ефективен и адсорбира Hg парите на повърхността си с капацитет до 7% от теглото. Дори ако Hg изпаренията останат в помещението, този активен въглен ще продължи да ги отстранява. След това можете просто да изхвърлите активния въглен на боклука, вместо да вдишвате парите в белите си дробове. Бих направил това през следващите два месеца, като заменям активния въглен след около 2 седмици. Не купувайте фармацевтични таблетки, съдържащи активен въглен, те са смешно надценени. Купете голямо количество активен въглен (наистина е много евтин). И не го използвайте за нищо друго в бъдеще. Ако направите това, мисля, че шансовете парите да ви навредят до този момент са много малки.

Всъщност сега, когато се замислям, може да се постави активен въглен в сушилна тръба и да се прикрепи към върха на рефлуксен кондензатор, когато се извършва тази реакция. Според мен това би предотвратило изтичането на почти всички пари. Момчета, това всъщност звучи като добра идея, трябва да го направите, ако използвате рефлуксен кондензатор за тази реакция. :cool:
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Накрая по отношение на реакцията. Колко голям е бил мащабът на реакцията? (Какво количество P2NP и Al сте използвали)? Мисля, че може би имам представа какво е прецакало реакцията на първо място.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Ум ще отговоря набързо, готвя се да излизам навън.
Отново благодаря ви за вашата намеса , всичко, което казахте, е на нивото на моите познания.
Но четох, че само диметилживакът (Hg(CH 3) 2) и може би някои други влизат в мозъчната бариера ( вижте отравянето на Карън Уетърхан), мислех, че живачният хлорид не влиза в мозъка.
и общо взето най-високата концентрация, която може да се установи върху нещо, е 0,15 г ( която изплакнах и т.н.) толкова ли е токсична с всички измервания, които направих? тъй като амалгамите на зъбите ми отделят живак всеки път, когато дъвча ( четох)

и втори отговор, разделих всичко от съставките във видеото на 2.
така че 5 грама p2np и 6 грама алуминиева домакинска хартия ( не изрязана със сикори, тъй като ще се слепи, а разкъсана парче по парче, така че всичко да има място за свързване с водата)

Не прочетох отговора ви докрай, но бързах. както казах, трябва да тръгвам. вечерта ще имам повече време.
дотогава и отново голямо благодаря
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
За това въглерод на изхода на кондесор идеята звучи наистина като добра идея.
и между другото, аз използвам активен въглен в моята противогаз ( какъв е срокът на експлоатация, откакто е отворена торбичката? никой в магазина не можа да даде добър отговор
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
>между другото използвам активен въглен в моята газозащитна маска ( какъв е срокът на експлоатация, откакто е отворена торбичката?

Това много зависи от интензивността на използване. Капацитетът му може да се измери по обема на въздуха, който се изхвърля през филтъра. Никой не знае как ще го използвате. Ако ще работите в лаборатория всеки ден с маската, препоръчвам ви да я сменяте на всеки няколко месеца или по-често.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Как мога да добавя някого, който да изкаже мнението си? бих искал да добавя/спомена 2 членове по тази тема .
@gpatreon
Другият човек ще го потърся
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Кой е @gpatreon? lol

Като цяло съм съгласен с @Никога не спя. Според мен можете да почистите лабораторията си от Hg и да продължите с всички мерки за сигурност. В съответствие с реакционното ви натоварване не мисля, че сте замърсили твърде много.
 
View previous replies…

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Мисля, че в темата, която написахте ( за амалгамите), казахте, че имате информация , за това, че оставащият hg в амалгамата, ако не се изплакне ( а се пусне само водата), е около 0,0000... в крайния продукт?
Можете ли да потвърдите това?
Основното ми притеснение сега е, че hg е в крайния продукт.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
За съжаление не мога да го потвърдя по документи. Получих тази информация от химик в този форум, който е имал достъп до фотоелектричен пламъчен фотометър. Можете да проверите сами. Освен това методът Al/Hg е много разпространен. Десетки тонове амфетамин са били синтезирани по този метод и успешно консумирани.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Какво имате предвид за проверката на самия себе си ( Hg в крайния продукт)?
Мога да проверя чистотата на крайния продукт само като проверя температурата на кипене.
Но ако температурата на кипене не е постигната в желания температурен диапазон, единственото нещо, което знам, е, че той е нечист ( може да са други примеси от процеса).
Не съм химик , всяка информация, която съм адаптирал, е от този форум.

Също така съм толкова несигурен за остатъка от Hg, тук, където живея, при масовото производство се използва само/или само реакцията на bmk leukart. и се получава нечист продукт ( те пропускат много крайни процеси за почистване, поради по-малкото губене на време и производството на повече количества.
Това е основната причина, поради която искам да си го правя сам (въпреки че ми струва по-скъпо да си го направя сам, отколкото да си купя някаква гадна мокра паста.

Мога ли също така да съхранявам (остатъка) от разтвора на ипа/ацетонна сярна киселина за по-нататъшен синтез?
А съхранението на Hg хлорид би било добре да се извърши в херметически затворена бутилка (при стайна температура)?

И каква е причината, поради която не може да се използва премикс на разтвора IPA, p2np, H20, GAA? ( както е направено предишната вечер)

И каква е основната причина за добавянето на GAA точно преди разтворът да попадне в амалгамата?

Благодаря.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Мога да повярвам, че много от тях се произвеждат и консумират по този начин ( основно защото е толкова лесно да се произвеждат и лесно да се използват алтернативи за скъпи стъклени изделия, котлони, мантии... като буркани и тенджери, както и използването на гореща вана в мивката).
Но нещата, които видях в този форум ( не искам да се нахвърлям върху този човек, но да, той е опасен за всичко/всички).
((Прави го в кухнята между зеленчуците си, използва кухненски нож от масата, за да си вземе ампулата Hg , а след това просто издухва ножа си и го помирисва със затворената кухненска кърпа, която е на разположение.
Разтворители, които се сушат в кухненската фурна, ...)).
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Да, точно
офк не
да

Можете изобщо да не използвате GAA, както казах в урока си тук.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Ще направя още един синтез (ако имам късмет 2) утре.
Също така голяма грижа за мен е живакът в крайния продукт.
Ще измия амалгамата си 2Х.
и ще използвам горещ IPA, за да разтворя p2np.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Не използвайте горещ IPA. Използвайте го затоплен до 30ºC и разбърквайте много добре. Ако p2np все още не се разтваря, загрейте го още малко, но не прекалено много.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Oke благодаря u за информацията. в първия си синтез/първи опит. използвах colled IPA и смесих много със стъклена пръчка, но не разтворих ( p2np). След това го нагрях ( като в главата си имах, че температурата на кипене на IPA е само 60 градуса),
направих Mcguyver и се опитах някак си да го загрея в мантията за нагряване от 1 л ( направих го в колба от 250 мл с 3 глави).
Направих го на най-ниската степен, но мисля, че беше прекалено горещо (за първи път използвах нагревателна колба, така че не знам температурния диапазон). Стана много парещо в очите ми (затова спрях, защото здравето е по-важно).
(( p2np се разтвори, но след като го махнах от нагревателя, се превърна в кашав пухкав разтвор))
Въпрос: това нормално ли е ? или не ? ( усещането за парене от алкохол в очите ми)

Отново всичко е ново за мен, беше първият ми опит с химикали като p2np.
Утре ще си купя 2л котлон (със стерилизация) от амазон.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Също така се връщам към първия си синтез, разтворът ( добавяйки алки към разтвора на разтворената амалгама p2np) дойде с прозрачен слой отгоре, който събрах в съотношение 50/50 iPA. ( за по-нататъшен синтез)
но най-забавното е, че след като отстраних горния слой, разбърках цялата смес и 24 часа по-късно отново имаше светложълт слой отгоре.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Какво получихте от двата слоя (прозрачен и жълт)? Подкиселихте ли го?
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Все още не знам, не го подкиселих, защото не бих отделил време и усилия, които да вложа в този неуспешен опит ( запазих двата маслени слоя отделно, ще ги подкиселя след новия си синтез. тогава вече имам под ръка разтвор на киселина/ацетон, така че не губя 3 пъти повече време за това. )
(( ще ги подкиселя, разбира се, не заедно в един миксер!))
И случайна бележка: държа разтвора отново за 24 часа и се появи друг (но по-тънък и по-тъмножълт) горен слой (който ще хвърля в талията с другото съдържание в бехеровата чаша).
 
Top