П2нп не се разтваря, първият ми синтез.

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Как мога да добавя някого, който да изкаже мнението си? бих искал да добавя/спомена 2 членове по тази тема .
@gpatreon
Другият човек ще го потърся
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Кой е @gpatreon? lol

Като цяло съм съгласен с @Никога не спя. Според мен можете да почистите лабораторията си от Hg и да продължите с всички мерки за сигурност. В съответствие с реакционното ви натоварване не мисля, че сте замърсили твърде много.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Да, точно
офк не
да

Можете изобщо да не използвате GAA, както казах в урока си тук.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Ще направя още един синтез (ако имам късмет 2) утре.
Също така голяма грижа за мен е живакът в крайния продукт.
Ще измия амалгамата си 2Х.
и ще използвам горещ IPA, за да разтворя p2np.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Oke благодаря u за информацията. в първия си синтез/първи опит. използвах colled IPA и смесих много със стъклена пръчка, но не разтворих ( p2np). След това го нагрях ( като в главата си имах, че температурата на кипене на IPA е само 60 градуса),
направих Mcguyver и се опитах някак си да го загрея в мантията за нагряване от 1 л ( направих го в колба от 250 мл с 3 глави).
Направих го на най-ниската степен, но мисля, че беше прекалено горещо (за първи път използвах нагревателна колба, така че не знам температурния диапазон). Стана много парещо в очите ми (затова спрях, защото здравето е по-важно).
(( p2np се разтвори, но след като го махнах от нагревателя, се превърна в кашав пухкав разтвор))
Въпрос: това нормално ли е ? или не ? ( усещането за парене от алкохол в очите ми)

Отново всичко е ново за мен, беше първият ми опит с химикали като p2np.
Утре ще си купя 2л котлон (със стерилизация) от амазон.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Също така се връщам към първия си синтез, разтворът ( добавяйки алки към разтвора на разтворената амалгама p2np) дойде с прозрачен слой отгоре, който събрах в съотношение 50/50 iPA. ( за по-нататъшен синтез)
но най-забавното е, че след като отстраних горния слой, разбърках цялата смес и 24 часа по-късно отново имаше светложълт слой отгоре.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Какво получихте от двата слоя (прозрачен и жълт)? Подкиселихте ли го?
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Все още не знам, не го подкиселих, защото не бих отделил време и усилия, които да вложа в този неуспешен опит ( запазих двата маслени слоя отделно, ще ги подкиселя след новия си синтез. тогава вече имам под ръка разтвор на киселина/ацетон, така че не губя 3 пъти повече време за това. )
(( ще ги подкиселя, разбира се, не заедно в един миксер!))
И случайна бележка: държа разтвора отново за 24 часа и се появи друг (но по-тънък и по-тъмножълт) горен слой (който ще хвърля в талията с другото съдържание в бехеровата чаша).
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Днес не опитах поредния опит да направя АМФ.
Защото е празник и хубаво време, така че много хора къде навън.
Но използвах това време полезно и направих кофа с водна помпа за моите кондензатори, така че да не губя вода (отработената вода се връща в кофата и се засмуква обратно от водната помпа на входа на кондензатора).
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Така че днес втори опит.
Отново проблеми с p2np.
Той се разтвори напълно , но след това, след като го оставих при стайна температура, отново стана кашав.
Добавих GAA, разбърках на гореща плоча, но не постигнах голям успех ( GAA е с отвратителна миризма, която е изключително проникваща и остава дълго време)
Амалгамата беше добра, но направих голяма грешка! След изплакването сложих стоп на колбата, за да блокирам достъпа на кислород до нея ( бях си сложил дъждобран @Never to sleep ;), en other gloves), след това сложих стоп, гадостта почти се взриви! високо налягане и високи температури се освободиха. ( бях несигурен да сложа p2np, тъй като беше изключително горещо), затова го сложих за секунда в студена водна баня, за да се охлади малко.
След това добавих кашавия p2np, но без незабавно взаимодействие. едва след интензивно разклащане температурата се повиши, общо взето прекарах около час в разклащане, за да го направя горещ, за да се охлади, ако ще и да съм все още разклащал и охлаждал. (Предполагам, че съм пропуснал момента, в който да сложа p2np в амалгамата.
Добавих разтвора на алките и го разбърках "веднъж", бурна реакция ( много мехурчета),
30 минути по-късно: горният слой все още се образуваше, така че разбърках 3 пъти.
Взех 3 шуувъра, (получавам безпокойство, ако си помисля за Hg).
Сега съм по пижама и не искам да погледна ( изпаренията в удобната ми пижама, а след това ще заспя с нея ....)

Въпроси:
-Нормално ли е екстремното повишаване на температурата ( от амалгамата)?
-Ако добавя р2нп, температурата ще се повиши повече от взаимодействието с амалгамата ? / или това не е свързано с топлината ? ( добавянето на p2np)
- Все още съм толкова притеснен, колкото и да се притеснявам за тези Hg изпарения. общо вдишах около 5 пъти максимум ( изпарения , или в стаята/градината lol, където изпаренията все още присъстваха),
може ли някой да ми даде някакви нумбрета или информация, за да ме успокои? ( знам, че е най-добре да не използвам Hg, но не е опция, тъй като похарчих толкова много пари за тази инсталация/метод ( трябваше да купя всичко)

Наздраве
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Здравейте. имате предвид повишаване на температурата по време на образуването на амалгама?

Да, реакцията на редукция е много екзотермична.

Защо не използвате респиратор? Това е прост начин да се предпазите.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Оке момчета, ето моята актуализация.
-разтворът от втория синтез ( имаше много вода на дъното, но използвах малко магнезиев сулфат ((който по-късно филтрирах)), стана почти имидиантно оранжев след 1 капка киселинен разтвор ( ph беше все още високо и смешното е, че трябваше да добавя много разтвор на киселина/IPA, за да стигне до 5-6..
Другите два разтвора от първия ми синтез излязоха най-добри.
-първият слой ( 24 часа по-късно/ и разреден 1/1 с IPA) нормална трансформация на солта.( с остатъчна течност малко розово, така че подкиселено малко повече)
-вторият слой( отделяне след 48 часа по-късно без разреждане в алкохол) стана почти като крайния продукт( разтворът се сгъсти с подкиселяването и стана "мокра паста за скорост"
Все още трябва да ги филтрирам и промия, но ще го направя със следващия си пълен синтез.

Въпрос: тук има 2 видеоклипа ( AMF от AI/Hg). защо единият добавя малко вода (50ml) с p2np и IPA? ( другият не го прави, а използва p2np само с IPA((и GAA...)).
Каква е причината за добавянето на малко вода?
@Marvin "Popcorn" Sutton @G.Patton.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
прочетете за него в тази тема: bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/dextroamphetamine-synthesis-nabenhower-1942.388/
 
Top