Синтез на фенилацетон (P2P) чрез етилглицидат на БМК

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton Здравейте,
Имам нужда от вашата благословия и подкрепа.
В стъпка 6 е необходим разтвор на NaOH 30% 450 ml.
Разполагам с гранула NaOH. Колко от тези гранули са необходими с колко вода, за да се направи желаният 450 ml разтвор.
Моля, насочете ме, тъй като получавам различни отговори.
Благодаря предварително
С уважение
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте
В бехеровата чаша е заредено 450*0,3=135 g NaOH, добавете там вода, за да достигнете 450 ml риск.
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton Благодаря ви много. Вие сте най-добрият. Бог да ви благослови. Ако успея, със сигурност ще допринеса за вашия бб проект. Иска ми се, ако можех да бъда ваш ученик по експериментална химия. Благодаря ви още веднъж.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Някой опитвал ли е новото масло на БМК? cas 41232-97-7. Преди десетилетие можеше просто да вземете BMK на прах, да направите разтвор с метанол 1:1 и да го капнете направо в ал/хг, щяхте да сте готови същия ден... необходима ли е хидролиза при всички нови производни на BMK? 5449 натриева сол е гадна в сравнение с BMK от старата школа.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Трябва да извършите алкална хидролиза, а не киселинна, както за глицидатите на ПМК.
Не е вярно, не бихте могли да направите директно метамфетамин от натриева сол на глицидната киселина на БМК. Първоначално трябва да получите Р2Р.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Не казвам, че това е натриева сол, знам, че не е натриева сол текстурата на праха изглеждаше с напълно различна консистенция от производното на БМК 5449.
 

guideme

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 29, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, експерти, това е първата ми публикация. Надявам се, че ще получа отговор.
Имам 200 ml глицидатен естер
Въпросът ми е какво количество разтвор на натриев хидроксид,вода и разтворител трябва да използвам в стъпки 11,14,15,
и HCl в стъпка 18. Благодаря
 

guideme

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 29, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
@G.Patton ще получа ли отговор.i m noob. Но имам достъп до химически
 
Last edited:
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Можете да ги изчислите сами. Тя има пряка зависимост и може да бъде пропорционално намалена.
 

guideme

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 29, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
G.Patton Plz поправете ме, ако греша
За 700 ml глицидна пасмина сте използвали 450 ml 30% разтвор на натриев хидроксид,
така че за 200 ml трябва да използвам 128,5 ml разтвор на натриев хидроксид, 142,8 ml дестилирана вода и 142,8 ml тулен.

Или ако има нещо друго, моля, уведомете ме.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Как изчислихте числото 700 мл? От тази партида теоретично ще получите 658ml глициден естер (100% добив). В реалния синтез той ще бъде по-малък.

пропорцията е правилна, но трябва да вземете не 700 ml. Отчитайте го като 530ml (например 80% добив).
 

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
59
Reaction score
33
Points
18
Добавянето на HCL обикновено е 2-3 пъти повече от количеството на глицидатния прах или като го правите на око, добавяте HCL бавно, докато спре да реагира с водно-глицидатния разтвор.
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Необходимо ли е маслото BMK=P2P, произведено чрез този процес, да бъде допълнително дестилирано и пречистено?
Или можете директно да използвате маслото от БМК, за да направите база без метамфетамин?
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Има ли учител, който може да отговори на този въпрос? Имам нужда да изчистя съмненията си.

Какво е качеството на Р2Р, направено по този метод? Започнах с диметилформамид, но според процеса и преподаването във видеото цветът на готовия ми P2P изглежда много светъл. Каква е причината за това и какво ще му повлияе? Ще бъдат ли проследени резултатите от теста за свободна от метамфетамин база?
 

Attachments

  • UxRJQ41Sm2.jpeg
    UxRJQ41Sm2.jpeg
    5.4 MB · Views: 262

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Iv имаше подобна p2p изненада след хидролиза също обаче моята беше с нискокачествен BMK прах и крайният продукт беше доста слаб.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Iv имаше подобна p2p изненада след хидролиза също обаче моята беше с нискокачествен BMK прах и крайният продукт беше доста слаб.
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Има ли вероятност всеки използван реагент да окаже влияние върху тях? Или в списъка има някой реагент, който трябва да заменя?
Винаги използвам един и същ метод, но този път той е различен. Очевидно е по-тъмен, но не знам коя част му влияе, защото времето, количеството и процесът са едни и същи.
 

Attachments

  • mDJugV0l32.jpeg
    mDJugV0l32.jpeg
    4.7 MB · Views: 97

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Вашето забравяне на основния, който би се отразил на и.. Температура
 

Teotaita

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 16, 2024
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
GPATTON просто твърде ясно "19. Сместа се нагрява до 60°С и се декарбоксилира при постоянно разбъркване в продължение на 5 h."
Дали сместа се нагрява през цялото време при 60 С или след като достигне 60 С, нагряването се изключва само с постоянно разбъркване в продължение на 5 ч.? Благодаря
 

Manisj@1290

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 7, 2023
Messages
38
Reaction score
6
Points
8
Малко съм объркан, това е БМК добив 300 мл, това п2п ли е или БМК масло
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Какво имате предвид? BMK означава бензил метил кетон, това е другото име на фенил-2-пропанон (P2P). Можете лесно да потърсите информация в Google или да отворите BB Wiki, за да прочетете...
 

Manisj@1290

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 7, 2023
Messages
38
Reaction score
6
Points
8
Съжалявам, че имам малко познания, но искам да знам, че с помощта на това видео мога да направя метамфетамин от маслото от БМК, което получавам.
 

Manisj@1290

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 7, 2023
Messages
38
Reaction score
6
Points
8
Разполагам с BMK Glycidic Acid (Sodium Salt) (CAS № -5449-12-7) под формата на прах, как можем да го направим P2P
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Търсене на P2P синтез на глицидилови етери на BMK

Или прочетете повече в областта за отговори. Съществува и начин за получаване на P2P чрез хидролиза на фосфорна киселина. Изберете реагентите, които можете да си набавите, и след това изберете метода, за да не се заблуждавате.
 
Top