Синтез на PMK масло от PMK (CAS 28578-16-7 восъчна форма) в голям мащаб

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Здравейте,

След като проверих и тествах методите, публикувани в темата http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...-methyl-pmk-glycidate-conversion-to-pmk.2013/, реших, че постът е най-добрият метод за мен:

1. Поставете 47,5 литра H2O в реактора и добавете 2,5 кг натриев бикарбонат, като разбърквате до пълното му разтваряне, извадете сместа и я запазете.
2. Поставете в реактора 7 литра H2O
3. Добавете при разбъркване 1,2 kg натриев хидроксид
4. Докато H2O и натриевият хидроксид се смесват и се темперират, поставете 5 kg восък PMK, за да се разтопи на слаба температура.
5. Когато PMK се разтопи, го добавете в реактора и поставете сместа при 80 °C рефлукс в продължение на 1 час, като разбърквате.
6. Добавете 3,25 kg HCL 37% на малки порции, след като добавите всичко, дръжте сместа при 80 °C рефлукс в продължение на 1 час при разбъркване.
7. Преустановете разбъркването и поставете сместа на 25 °C.
8. Изхвърлете горния слой вода.
9. Поставете отново в реактора горния маслен слой.
10. Добавете сместа от H2O и натриев бикарбонат, като разбърквате 2-3 минути.
11. Добавете 10 литра DCM (за предпочитане от фризера).
12. Оставете да се отдели около 10-15 мин.
13. Изпарете DCM от долния слой.

Добивът на PMK масло (MDP2P; cas 4676-39-5) е 3,72 kg.
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Схема на реакцията:
CMjodEngKU
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Благодаря за това, че ни спестявате време ! току-що получих моя , така че точно навреме. много благодаря !
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
8. Изхвърлете горния слой на водата.
9. Поставете отново в реактора масления горен слой.

Колко слоя ще има? най-горният е изхвърлен вода и след това ?
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
Видях и това. Това е печатна грешка. Трябва да има само два слоя. Бих очаквал масленият слой да падне на дъното. Отделете горния, водния слой, и го изхвърлете. Запазете долния маслен слой за следващата стъпка. След това, по-късно, ако използвате DCM, крайният ви продукт ще бъде в неаквасния долен слой DCM. Ако замените DCM с толуол или диетил етер (както някой друг попита за това), вашият продукт ще бъде в горния неаквасен слой. DCM, надолу. Толуол и диетил етер - нагоре. Бих ви предложил да се придържате към DCM, тъй като той може да бъде отделен с помощта на ниска температура, за разлика от толуола, и не представлява същата опасност от пожар като DE. Той обаче е канцерогенен и *има ниска температура на възпламеняване*. Използвайте добре вентилирано помещение и събирайте в охладен съд за повторна употреба.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
2 слоя, когато изхвърлите водния слой, трябва да измиете масления слой с разтвор на вода + натриев бикарбонат, както е обяснено в процедурата.
 

Dafunkphenomena

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 5, 2022
Messages
6
Reaction score
3
Points
3

Здравейте , това е моят метод, (имам Фринг, просто съм загубил шибаната парола)
Видях, че сте добавили някои стъпки, въпроси:

Защо точно? (опитах и двете, всичко работи)
и в последната стъпка казвате "изпарете DCM от дъното" , защо да се изпарява? не е ли по-добре да се разделят слоевете?
или искате да кажете, че след разделянето на слоевете те се дестилират във вакуум, за да се отстранят евентуалните остатъци от вода?

А цветът на PMK: тъмночервено-кафяв или жълтеникав като стария?
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
Вие го правите отделно. Отделяте долния слой, който се състои от DCM и Продукт, и след това изпарявате DCM от *това, което е било долният слой* (аз бих използвал гореща водна баня), за да остане вашият (мръсен, но достатъчно чист за повечето) продукт. Мисля, че дестилацията на продукта с пара би била добра идея.

Ако някой е запознат с химията, знае, че има куп вариации, които бихте могли да приложите.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Работи ли този метод, някой опитвал ли е това?
Изглежда далеч най-простият метод и твърде лесен.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Ами този метод е за pmk CAS 28578-16. Така че можете да го получите под формата на прах, след което той се превръща в масло, след като приключите с реакцията.
Но това изглежда изключително лесно, някой опитвал ли е това?
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Перфектно, ще го направя. Просто исках да се уверя, защото изглежда има много объркване относно маслото pmk и различните му версии.
Благодаря
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Тази публикация е добро обяснение, което е публикувано от @btcboss2022 (благодаря). Потвърждавам, че това е доказан и работещ метод.
 

FredDurst

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 7, 2022
Messages
33
Reaction score
10
Points
8
Има ли някаква алтернатива на DCM (може би толуол?), тъй като той е трудно достъпен в моята страна?
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Това е фантастично, може би това трябва да се направи лепкаво, тъй като е толкова полезно?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Здравейте,

Съжалявам, че бях много зает тези дни, всички методи, които публикувах, са направени и тествани от мен, както казвам в същия пост, по-скоро много от тях са тествани и само най-добрият е публикуван.
Благодаря.
 

Handsomerx

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 27, 2023
Messages
14
Reaction score
3
Points
3
Защо не се споменава цветът на маслената и водната фаза?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Им не съм свикнал да ги препращам, но какво точно трябва да знаете?
 

Handsomerx

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 27, 2023
Messages
14
Reaction score
3
Points
3
Като например какъв е цветът на маслото, което се отделя на дъното? Моето начално pmk е с някакъв светлокафяв цвят, така че предполагам, че маслото, което се отделя, трябва да изглежда подобно на него.
Какъв е цветът на водния слой при отделянето? Моят е нещо като бледожълтозелен.

Мислех, че е стандартна оперативна процедура да споменавате цвета на продукта си.
Както и да е, благодаря ви! Ще бъде много полезно да получите отговор.

Странична бележка... когато казвате "изпаряване на dcm", имате предвид всъщност да го оставите да престои на слаба температура, за да се изпари? Или говорите за отделянето му под вакуум.

Благодаря
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Здравейте,

Първо, не мисля, че сте създали този процес, всъщност имах тази подобна информация преди много време от китайски доставчици, така или иначе направих някои промени, както можете да видите.
Натриевият бикарбонат е по-мек метод за измиване и в този случай е по-безопасно да се използва, за да не се повреди продуктът.
Относно DCM очевидно имам предвид да отделяте долния слой (DCM слой) и да го изпарявате, съжалявам, ако обяснението ми не е ясно.
За да избегнете водата след отделянето на слоевете, можете да ги изсушите с натриев сулфат и да ги филтрирате, преди да изпарите разтворителя (всъщност аз винаги го правя във всички мои процеси).
Благодаря.
 

FredDurst

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 7, 2022
Messages
33
Reaction score
10
Points
8
Има ли някаква алтернатива на DCM (може би толуол?), тъй като той е трудно достъпен в моята страна?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Толуенът също ще работи, но не мога да ви гарантирам същия добив по принцип, защото не съм опитвал.
 

FredDurst

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 7, 2022
Messages
33
Reaction score
10
Points
8
Добре, благодаря, колега. Ще опитам да го направя
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Мога ли да попитам какъв метод използвате, за да крисиализирате крайния продукт?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Преди да кристализирате, трябва да получите свободна база, за свободна база използвам метода NaBH4, а за кристализиране на свободна база има много методи.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Ах, добре, така че бях объркан, мислех, че крайният продукт, който сте получили от вашата реакция, е mdma фрибазата.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Амониев ацетат ли използвате за редукцията или газ MeNH2?
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
+ Амониев ацетат = MDA
+ MeNH2 = MDMA

От вас зависи.
 

Dafunkphenomena

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 5, 2022
Messages
6
Reaction score
3
Points
3
Предполагам, че не следвате пътя на hcl газ , но ми е любопитно, защо кристализирате свободната база?
 
Top