Осигуряване и прилагане на вакуум в лаборатория

Bhuro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jun 7, 2022
Messages
9
Reaction score
11
Points
3
За вакуумна дестилация на ацетон и DCM
 

J-man

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 8, 2022
Messages
21
Reaction score
4
Points
3
За какво друго бихте могли да го използвате? ако настроите студен капан, бихте ли могли да го използвате за вакуумни дестилации? Разтворители до сярна киселина?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Какво се използва? Вакуумна помпа? Сярната киселина не е разтворител. Изисква много внимание, не ви препоръчвам да извършвате дестилация на сярна киселина у дома без добър опит.
 

J-man

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 8, 2022
Messages
21
Reaction score
4
Points
3
Съжалявам, всъщност исках да попитам дали мога да използвам вакуума, на който "Ашешем" ни показа снимка. (това е синя вакуумна помпа) Интересува ме дали тази вакуумна помпа може да се използва за вакуумна дестилация. И ако да, тогава за какво бихте могли да я използвате? Може ли да се извършва вакуумна дестилация на разтворители? или ако искате да пречистите сярна киселина. Би ли било добре да се направи, ако се създаде студен капан и т.н.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Здравейте, прочетох много от вашите апарати, свързани с парчета. наистина добри неща. има много "месо" към него; ако ме разбирате. може ли да препоръчате производител или модел на вакуумна помпа, която би била подходяща за някой, който иска да синтезира малко количество a-pvp като първи химически експеримент?.може би икономичен подход за начало..благодаря ви за вашето съдържаниеһттр://....
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Всяка вакуумна помпа с водна струя. Не мога да ви посъветвам. Ако прочетете поста, можете да разберете, че всичко зависи от вашите ограничения и пари.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Здравей, Патън, отговорът ти ме изненада, защото си мислех, че ще препоръчаш мембранна помпа, но също така ми напомни за проблема, заради който изоставих идеята за използване на водоструйни помпи. Опитах се да построя няколко различни версии, следвайки видеото от Нилското червено, но когато помпата беше наистина силна, се получаваше смучене, защото `адаптерът на Вентури` (не знам правилното име) не можеше да препраща водата и тя бавно се натрупваше в адаптера, а след това влизаше в колбата. Вероятно мога да реша този проблем с еднопосочен адаптер, но когато опитах, помпата спря да създава вакуум (еднопосочният клапан помогна само да не ми влиза вода в колбата). Може би знаете добър уебсайт, който обяснява клопките? Или просто ми кажете защо тя е по-добра от мембранните помпи, за да ме насърчите да опитам отново :).

Най-големият ми проблем с повечето помпи е шумът, който ограничава времето, в което мога да ги използвам. Кой тип е най-добър в това отношение? (Знам, че най-безшумно вероятно би било просто да се прикрепи адаптер към крана, но това би било доста скъпо за работа в продължение на часове, а и не е екологично.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте, казах, че не мога да препоръчам нещо точно, защото не познавам условията в лабораторията му. Някои лаборатории нямат никакви ограничения по отношение на водата. В случай че лабораторията ви е на тавана, си струва да използвате мембранна помпа или ротационно-ланцева помпа. Използвайте възвратен клапан, за да избегнете обратно засмукване.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Добре, да, осъзнах, че това не беше ясен и сух въпрос, защото не ти дадох нищо, с което да продължиш, но научих някои неща от твоя отговор и другия отговор на него и затова съм тук. имам нужда от малко обучение, lol, благодаря за образованието!
 
Top