Извличане на псилоцибин и псилоцин от гъби

Rutherford

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 13, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
страхотно обяснение! поздравления, ще го използвам, когато скоро пораснат моите гъби.
Имам въпрос, има ли някаква разлика между екстракцията с ледена оцетна киселина и екстракцията с алкохол? В моя случай е малко трудно да се получи ледена оцетна киселина. благодаря предварително!
 

autodidact6

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 27, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Нямам представа за какво говорите, освен за екстракция на алкохол ....и не съм химик, аз съм просто поредното хипи, което се опитва да разбере нещата. благодаря предварително!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Да, екстракцията с GAA предполагам, че го превръща в 4-ако-дмт, известен още като 4-хо-дмт ацетат. Екстракцията с алкохол го оставя като алкохол (какъвто е естествено).
Ако средната доза псилоцин/псилоцибин е ...20 mg, не виждам как бихте могли да получите това на парче от каквото и да било с размер на таблетка lsd
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Аз не съм химик. Вместо това може да се направи 4-хо-диметилтриптамид. Виждам, че има препратки към карбоксиловите киселини, които създават N,n- диметилтриптамид, и към реакцията на карбоксилова киселина с амин - амид
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Имам няколко въпроса във връзка с тези техн.

Първо, при технологията за превръщане на киселина в основа се получава псилоцин. Въпросът ми е, че гъбите произвеждат както този, така и псилоцибин в плодовете, ако екстракцията се извършва чрез А към В, дали това няма да съдържа спектъра на триптамини Инк беатосицин?

Второ, като се придържаме към технологията А към Б. Не е ли синтезът по-продуктивен като използването на технологията TIHKAL на Шулкин за производство на съединението, което се изтръгва от гъбите, като се има предвид, че изисква повече умения/способности. Все пак добивът ще е по-голям от извличането, а синтезаторът ще произвежда само избраното съединение!

Трето, това се отнася до извличането на алкохол. Сигурен съм, че много от хората тук са запознати с тази глупост "Кристали на боговете", която твърди, че дава кристали псилоцин!
Искам да кажа, че използването на алкохолната тинктура в желирани шотове, сега това е един страхотен начин да се превърне тази екстракция в използваем продукт. Когато за пръв път започнах да се занимавам с микология и химия по едно и също време преди известно време, бях толкова раздразнен от това, че прахосването на ценните ми гъби е такава глупост, лъжлива технология, която твърди, че от нея се получава кристален продукт.

Все пак благодаря за ръководството, генерале! Изяснява всички тези неща ясно и кратко.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Аз не съм химик. Вместо това може да се направи 4-хо-диметилтриптамид. Виждам, че има препратки към карбоксиловите киселини, които създават N,n- диметилтриптамид, и към реакцията на карбоксилова киселина с амин - амид. . Написах това вчера и то не се изпрати
@Mr Gonzo, предполагам, че А/В ще дефосформира псилоцибин и баоцистин, ако стомахът ви го прави, то А/В със сигурност ще го направи. Баоцистинът не се открива често пъти в гъбите с псилоцибин. Никога не съм чувал за него в кубензис със сигурност. P. Baocystis и azurescens да, но тези дървесни любители на филогенетичното дърво не са никъде близо до cubensis. В сегашния смисъл на Psilocybe те са толкова далеч един от друг, колкото могат да бъдат
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Аз съм идиот, хаха, а и не съм химик Фрит Бюхнер. Аз съм във втората година на обучението по химия и това лято не успях да се справя с изпита и трябва да се явявам отново цяла година, но все пак явно сте се научили добре. Кълна се, че това са нещата, които ще ми попречат да изкарам унивеситета с прилична оценка.
Сега, като гледам какво казах, зарядът на фосфата ще се отдели по време на екстракцията. Оценявам, че грешката е очевидна, тъй като понякога така се учим, но по-скоро това, отколкото лабораторията да се взриви върху мен!

Както при повечето въпроси и отговори, отговорите водят до още въпроси, особено когато въпросът не е бил правилен в началото. Как ще бъде извлечен псилоцибинът от биомасата, ще бъде ли това директно извличане на основата?
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Знаете ли, никога не съм обмислял дори идеята за механиката на екстракцията, но виждам, че псилоцинът е много разтворим в етанол и едва разтворим във вода, така че това е екстракция на база, като се използва алкохол и явно би било лош избор на разтворител за екстракция (за базата), след това има псилоцибин фосфатният естер, той е разтворим във вода, едва разтворим в етанол и стабилен и образува кристали според няколко достоверни сведения. 🤔 Предполагам, че фумератната или друга киселинна сол също би била разтворима във вода и би образувала кристали, което би било екстракция "направо на киселина". Това ви кара да се замислите. Ясно е, че след като сте направили две изтегляния с етанол, ще искате или да неутрализирате фосфата, или да направите екстракция с вода. Винаги правех водна екстракция на 3-тото теглене и когато тя попадаше в алкохола, докато ги комбинирах, се получаваше мътна неапетитна кал.
ТОГАВА ЕДИН ПЪТ попаднах на ОГРОМЕН ХАУЛ от големи смехотворни гимнастици (по онова време Gymnopilus spectacles, но наскоро имаше много генетична работа върху рода, която не съм чел), които са активни в САЩ и синеят зелено, но европейският им еквивалент Gymnopilus junonius не е активен. Както и да е, по онова време бях беден, но Gymnopilus са известни с горчивата си природа, затова ги изсуших в дехидратор и направих водна екстракция на 45 грама суха маса ( еквивалентна на 1 килограм прясна), тъй като не се съобщава, че са много силни. Първия час лежах на дивана и се чувствах така, сякаш ме бодат с горещи клечки по цялото тяло, преди да ми се случи справедлив трип, равностоен на 3-4 грама cubensis. Това бяха трудни времена. НЕПРЕКЪСНАТО имам повече отрицателни истории, отколкото положителни за гъбите с псилоцибин. Злоупотребявах с тях твърде много. Взимах ги във вторник и седях вкъщи, пиех бира и гледах телевизия. Попаднах на гъби вероятно 75 пъти през първата година, в която успешно ги култивирах. Предлагам да запазите гъбите за специални случаи, най-много няколко пъти годишно.
Извличането определено е начинът, по който трябва да се действа. Влизат за 20 минути, вместо да чакате един час. Гъбите са с високо съдържание на хитозан, броня от омар. Която е трудна за храносмилане и може да ви докара болки в корема или диария, което е гадно, когато се спъвате. Неяденето на плодните тела (според някои спорокарпи) е чудесен план. Много хора са опитвали щамове P.cubensis, които са лесни за култивиране, но thr по-силни дърволюбиви видове са много по-твърди и имат ужасен вкус. Като да ядеш напоени с котешка урина клонки. Трябва наистина да го искаш, за да сдъвчеш няколко грама от тях.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Прескачайки събитието коментар за извличането Въпреки че е много интересен и кратък, именно коментарите относно отрицателните ефекти, които могат да се получат от яденето на гъби, са от най-интересните. Както споменах, яденето на гъби е начинът, за да искате чистото съединение, вярвам, че синтезът е начинът там.

Аз съм ял толкова много shrooms мисълта дори като пиша ме кара да се газя и да се чувствам гадно, моят начин около е сушени плодове на прах фино и опаковани в двойни нула капачки, всеки държи между грам до 0,7 г. не пряк вкус на тях и фин прах реагира бързо, дори това идва с вкус на гъби, е болен всички маниер на дискомфорт, който не искате трипинг топки.

Гъбите, които предпочитам, са шапките на свободата, които са известни с това, че са силни, и P.cyans - вълнообразната шапка, друга силна гъба. Liberty caps може да предизвика стомашно разстройство, но парализата на любителите на дървото е често срещана и може да стресне и най-опитния псиконт, но double zero gel caps са начинът, по който изглеждат като конски хапчета, но вършат работа добре.

Другото ми занимание е да вземам 7 г циани с 2 или 3 добри табл., това ще ви издуе главата. Това е нещо, което никога не съветвам никого да опитва, дори ако се чувствате силни. Лично за мен това е най-високата степен на употреба и е нещо, за което се подготвям дори месеци предварително. В наши дни дори капачките на мушиците са твърде много, за да си помисля, че мога да ги взема, поради споменатия отговор на давене, обичам киселината, може би приемам глупави количества и продължителна употреба, но обичам трипването, ако можех да имам трип на добра киселина като моя реалност, щях да го направя!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Да, това са безумни суми. Аз съм изпадал в безсъзнание от по-малки количества. Странно ми е, че магическите гъби имат характерна миризма. Тя е безпогрешна. Най-добре мога да я опиша като прясно окосена нива и котешка урина. От около 12 години съм се заклел да не употребявам халюциногенни наркотици. Вече дори не събирам гъбите, когато ги видя. Аз съм TI на Shroomery.org, но вече рядко влизам в този сайт
 

lilscum90

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 17, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Опитвали ли сте някога лимонов чай? Той определено помага при някои от отрицателните странични ефекти от яденето им, също така действа много по-бързо
 

itsead

Don't buy from me
New Member
Joined
May 18, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Току-що бях открит от тази страница и много ви благодаря за това ръководство!

Хм, така че от моите познания повечето/много от псилоцина би трябвало вече да е превърнат в псилоцибин по време на процеса на сушене.
Моля, поправете ме, ако греша.
https://www.oregon.gov/oha/PH/PREVENTIONWELLNESS/Documents/Stability%20of%20Psilocybin%20and%20Analogs.pdf

Имам приятел, който работи върху извличането на чиста вода, използвайки различни методи (евтини) ултразвукови и т.н. лимон-тек стил вакуумна дестилация.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Знам, че дефосфорлирането на псилоцибина в псилоцин е много лесно и се случва в стомаха ви, когато ядете гъби, и също така знам, че псилоцинът е слабо разтворим във вода, но много добре разтворим в алкохол. Извличането на гъби във вода никога не ми е вършило работа. Единственият метод, който намерих за много ефикасен, беше извличането в най-силния етанол, който можех да получа, като беше необходима и лека топлина, и след това концентриране чрез изпаряване. Можете да го концентрирате до силен еликсир, но след това, ако го сложа във фризера и го кристализирам, кристалите не оцеляват много дълго на открито
 

itsead

Don't buy from me
New Member
Joined
May 18, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, Фрит, благодаря за отговора. Скоро трябва да се опита с 90% етанол. Променяте ли и PH (мисля, че при около 3,5 посиняването спира) и използвате ли някакъв вид шейкър/миксер/хомогенизатор? аапробвахте ли и промиване с ацетон ?

PS. От моите познания Psilocin също е силно(!) чувствителен към светлина (а също и към кислород). Така че в зависимост от времето за обработка може би трябва да се използва лаборатория с инфрачервена светлина и браунгглас и дори сушенето трябва да се извършва на пълна тъмнина.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Винаги съм оставал с впечатлението, че това е лоша идея и не е много практично поради деликатния характер на псилоцибина/псилоцина. Проблемът ми винаги беше, че исках да изям добро количество гъби, но не можех да се справя добре с натоварването на стомаха - да се опитваш да влезеш в пътуването си с разстроен стомах, който сякаш кипи, не е много забавно. Обикновено съсипваше преживяването за мен.

Един от най-добрите съвети, които ми дадоха за яденето на гъби. Разбира се, помага да сте на празен стомах. Във всеки случай гъбите трябва да са сухи до кости, така че стъблото да щръкне като пилешка кост. Смелете гъбите на фин прах с помощта на кафемелачка/блендер. Смесете гъбите на прах с голяма порция портокалов сок и изпийте тази гадост. Пристъпът ще започне след около 30 минути, а пристъпът е бърз, което според мен е добре, защото пристъпът обикновено е най-лошият и единствен неприятен/тревожен период от преживяването. Няма натоварване на стомаха, добро чисто пътуване ... ви удря наведнъж. Оттогава не съм имал никакви лоши или неприятни преживявания, които наистина да помня. Така че се надявам някой да намери този съвет за толкова полезен, колкото и аз.

Грижете се за всички - щастливо пътуване o7
 
Top