Журналисти на Ройтерс

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Преди час във форума е получена следната заявка чрез системата за тикети:


Невероятно ядосан съм! А ето и моите коментари:
1. Трябва да си доста подъл и злобен човек, за да подготвиш материал за нашия Форум ББ за цяла година, а след това да поискаш коментар в неделя, когато вероятно няма да съм тук. И да ми дадеш по-малко от 24 часа, за да изпратя коментар. Очевидно е, че цялата сметка е, че просто няма да имам време да го прочета и да отговоря навреме.
2. Когато се обръщате като официално лице, трябва да се представите. Посочете името и фамилията си, за да мога да ви проверя като истински журналист.
3. Трябва да предоставите корпоративен имейл акаунт от домейна на вашата агенция.

Ако все пак искате интервю и отговори на въпросите си, с удоволствие ще ви ги предоставя, но трябва да спазвате тези прости и ясни правила на журналистическата етика. Публикувам това публично, защото разбирам тона на вашата статия. Поставям под съмнение безпристрастността на журналистиката на Ройтерс и изисквам авторът на бъдеща статия да се яви за коментар след публикуването на статията.


UPD:https://www.reuters.com/investigates/special-report/drugs-fentanyl-supplychain/
 
Last edited:

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
36
Reaction score
25
Points
18
За пореден път се потвърждава верността на старата мъдрост "Колкото и да мразиш медиите, не ги мразиш достатъчно". Допускането на по-малко от 24 часа изглежда е стандартен трик сред старите медии, който им позволява да твърдят, че "свързахме се с BBGate, но не получихме отговор" е технически правилно.

По ирония на съдбата войната срещу наркотиците предизвика проблема с фентанила. А като тръгнаха да преследват фентанила, медиите и правоприлагащите органи причиниха нещо още по-лошо. Нитазените. Ще се научите ли някога, Ройтерс?

Все пак в тази история има и едно положително нещо. Ройтерс потвърди, че BBGate е законен и безопасен пазар с продавачи, които доставят висококачествен продукт, както е обявено. През следващите дни ще направя първата си поръчка.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Във форума е публично обявено, че всяка информация в частни разговори се съхранява за не повече от 90 дни, след което всичко се изтрива. Дори не мога да проверя какво са купили и от кого.
 
Last edited by a moderator:

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Типична медийна тактика, разполага с 328 дни, за да изложи аргументи, дава на ответника 1 ден, за да направи и опровержение. В съзнанието ми изниква цитатът "Правилата са за теб, но не и за мен" .
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Нека не забравяме откъде започна опиоидната криза много е лесно да обвиниш за проблемите си уебсайт и компания на другия край на света, но именно Голямата фармацевтична компания накара всички да се пристрастят към оксикодона, която плащаше както на химиците, така и на лекарите за техните убедени доклади. Заедно с политиците, които си затваряха очите, докато джобовете им се пълнеха. Надявам се Ройтерс да достигне и до тези структури и да поиска коментар на статията.
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
73
Reaction score
59
Points
18
Да, но въпросът е, че можеше да се довериш на това, което получаваш, защото повечето хора получаваха кофи от тях от болкоуспокояващите клиники.

Също така изглежда, че много от смъртните случаи от свръхдоза би трябвало да се считат най-малко за убийство по непредпазливост, защото жертвите са излъгани за това, което получават.

Имам приятел, който отдавна употребява хероин; един от онези хора, които очевидно са в състояние да поддържат нормален живот и кариера. Ако му кажете, че е примесен с фентанил, той ще се съгласи и ще си дозира правилно; но през февруари 2023 г. си е купил комплект, нарязан с висок процент фентанил, и не са му казали.

Смята, че не е умрял заради толерантността си, но е бил на животоподдържащи системи и е трябвало да използва инвалидна количка, а след това проходилка в продължение на около осем месеца; минали са два месеца, преди някой да разбере какво казва.

Политиците са ходещи казуси на ефекта на Дънинг-Крюгер и ме убива това, че винаги си мислят, че са толкова умни, но напълно забравят за закона за непредвидените последствия. След това, разбира се, федералната полиция DEA, FBI, ATF и т.н. с удоволствие приемат разширените правомощия и бюджети.

Човек... изглежда, че винаги говоря за едни и същи неща
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Ако самият уебсайт на форума е излъган, което означава, че се правят неверни и увреждащи твърдения за форума или неговите операции, това потенциално може да представлява клевета.

Обработката на обвиненията в клевета срещу форума изисква проактивен подход, който да съчетава правните съображения с ефективни комуникационни и модерационни стратегии за защита на репутацията и интегритета на форума.

Клеветата в бизнеса може да бъде под формата на обида (изречени неверни твърдения) или клевета (написани или публикувани неверни твърдения). Предприятията могат да предприемат правни действия срещу лицата, които правят неверни и вредни изявления, които увреждат тяхната репутация и бизнес интереси.

Изготвяне на публичен отговор: Публично разглеждане на неверните твърдения във форума или чрез други комуникационни канали, за да се изясни истината и да се коригира дезинформацията.
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
"Ройтерс" попита администратора на bbforum @HEISENBERG "майка ти знае ли, че си гей?". Не получихме отговор."
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
The Pirate Bay
остана онлайн благодарение на техническата устойчивост, анонимния хостинг, правните маневри, подкрепата на активистите и глобалния си децентрализиран характер въпреки многократните опити за закриването му.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Това не прилича на история, която ще крещи възхвала на форума. IDK Успех с интервюто, човече
 

France

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Mar 12, 2024
Messages
7
Reaction score
4
Points
3
Този тип ситуации се случват много по-често, отколкото си представяме, това наистина е умишлена стратегия, използвана от много журналисти.
 

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Абсолютно подкрепям това: "Не става въпрос за няколко лоши ябълки, а по-скоро за пример за вихреща се помийна яма от непочтени страхливци с шепа изключения, хвърлени в сместа. Това е съвременната журналистика - работа, която се маскира като професия, и е толкова далеч от почтеността, колкото е възможно да си представим."

и: "Той или тя почти неизменно представлява дневния ред на собственика и обикновено има предварително подготвен разказ, който трябва да следва."

и: "Студената реалност е, че в съвременната епоха четвъртата власт на практика функционира като министерство на пропагандата."

Дълга версия: https: //dmtrott.substack.com/p/the-ministry-of-propaganda-journalists"

Нямам представа как тези хора спят нощем, след като са прекарали деня си в изкривяване на истината заради заплатата си.
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
73
Reaction score
59
Points
18
Те спят спокойно; уверени в правотата си, подигравайки се на онези, които само отразяват събитията, те са наясно колко специални са, подтикнати да променят нещо, тяхно бреме е да помагат на другите да разберат как да живеят.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
"От всички тирании най-потискаща може да бъде тиранията, искрено упражнявана за благото на жертвите си. По-добре би било да живеем под властта на барони-разбойници, отколкото под властта на всесилни морални бушони. Жестокостта на разбойническия барон може понякога да заспи, афинитетът му може в даден момент да бъде заситен; но тези, които ни измъчват за наше добро, ще ни измъчват безкрайно, защото го правят с одобрението на собствената си съвест." - К. С. Луис
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Не е чудно, че имам толкова много проблеми с намирането на реагенти, за да направя НЕ ф.. Благодаря, Ройтерс!...
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Струва ми се, че трябва да коментирам това в едно изречение изказване: "моля, обяснете как фентанилът е нанесъл повече вреда, отколкото е спасил живот от облекчаване на хирургическата болка при много по-голям брой от зависимите, които в никакъв случай не са невинни, освен ако не са родени зависими". Това е по-старо: "Ако приемането на наркотици е вредно, както и преяждането, защо тогава се харчат огромни суми в лов на наркодилъри, но нито един ресторант за бързо хранене никога не е прилагал по-тесни врати на ресторанта си?"
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
73
Reaction score
59
Points
18
Можеше да отговорите с учтива версия на изказването, което сте направили тук. В общи линии да уведомите читателя, че не се криете, но не ви е било дадено достатъчно време за отговор.
 

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
61
Reaction score
42
Points
18
Deals
1
Не е ли забранен фентът във форума ?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте.
Фентанилът, неговите изомери и аналози са забранени за търговия във форума на ББ.
 

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
61
Reaction score
42
Points
18
Deals
1
Ето какво си помислих. Аз съм за свободата, автономията и т.н. Но във всичко трябва да има баланс. Мисля, че фентанилът е този баланс. Също така съм твърдо убеден, че опасните наркотици са пряка реакция на тази глупава война срещу наркотиците. Кокаинът, мама, хероинът. Използва се, за да бъде много по-добър, много по-безопасен . Сега имаме тонове или гадни смеси от наркотици и във всичко има фентанил.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Бих искала да чуя актуална информация, ако той ви изпрати обратно съобщение
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Нищо не се променя. Те не искат нашите коментари, ако искат да говорят, винаги съм готов, но не съм готов да общувам във формат - "Имате 2 минути, за да дадете отговор"
Освен това живеем в различни часови зони.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Какъв хлъзгав начин да се практикува журналистика. Това обаче изглежда е стандарт за много журналисти днес. Сигурен съм, че той има наклон, който планира да публикува
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Бих искала да знам защо му е необходима информацията толкова бързо. Подозирам, че е трудно да се публикува историята без вашата страна
 
Top