Журналисти на Ройтерс

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
https://www.reuters.com/investigates/special-report/drugs-fentanyl-supplychain/
 
View previous replies…

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Току-що гледах филмовата версия ТУК
Не забравяйте да не харесвате👎, ако го гледате.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
68
Reaction score
62
Points
18
Deals
13
Един лош доклад може да донесе (вероятно ще донесе) негативно нежелано внимание към този форум. Въпреки че това е форум, те виждат пазара и приемат, че той е точно такъв. Част от причината, поради която фентът и другите опасни опиоиди така или иначе са толкова широко разпространени сега, се дължи на репресиите срещу опиоидите, отпускани с рецепта, които доведоха до намаляване на предлагането и рязко повишаване на цените. Хората, които страдат от болка, все още страдат, а зависимите все още ще искат да употребяват, така че, разбира се, ще отидат да намерят облекчение на болката си другаде. Всяко пресовано хапче в наши дни ще привлече негативно внимание заради разпространението на фента, а сега и на нитазените, които са по-мощни от фента и все още нямат тестове извън лаборатория. Освен това има и бруфин, който е често срещан в пресовани хапчета и се продава без фент, но е също толкова опасен. Сега има много различни видове. Не се съмнявам, че репортерът търси нещо повече от история.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
без значение какво търси репортерът, той не взема предвид потенциалните последици. не е достатъчно да имаш лоши намерения. трябва активно да избягваш причиняването на вреда. всичко, което тази статия направи, е да каже на хората къде да се сдобият с прекурсори на фентанил. дори погледнете заглавието. знам, че то има за цел да представи кризата с фентанила (както и форума) в негативна светлина, но не можете да ми кажете, че да направиш 3 милиона със сравнително малка инвестиция не е поне малко привлекателно.

от друга страна, напълно вярвам, че декриминализирането на всеки наркотик (за лични количества) ще направи пазара много по-безопасен. картелите и другите големи дилъри няма да могат да процъфтяват (поне в степента, в която го правят в момента), а това е добре. единственото, което ги интересува, е да правят пари. един наистина свободен пазар има ограничения за хората, които целят да ни потиснат. не просто да ни потиснат, а да ни убият. независимо от това какви са намеренията им, също като онзи така наречен "журналист", те не се интересуват от последствията от действията си. не осъзнават, че не можеш да сложиш цена на човешкия живот. не знам как спят нощем.

честно казано, мисля, че малките дилъри също могат да бъдат ненужно жестоки, но те обикновено изнудват хората по много по-малък начин. може би ще получите безобиден, но неефективен продукт, но те нямат кръв по ръцете си. повечето от дилърите, които съм срещал на този сайт (и около половината от тези, които съм срещал в реалния живот), са автентични и дори щедри понякога. виждам чувствата зад войната срещу наркотиците, но само по отношение на измамниците, които пробутват фентъзи, зенити и други ВРЕДНО вредни химикали. хората толкова много изкривяват тази логика. да, другите наркотици също МОГАТ да бъдат вредни, но не до степента на фентъзито и неговите аналози. това е гадостта, която трябва да пресечем.

btw, само да уточня, че не всички големи дилъри са ужасни хора, но разбрах, че те са предимно тези, които мамят хората в големи мащаби и/или режат дрогата си с неща, които могат да ви убият. ако по-големите количества се декриминализират, трябва да има някаква регулация. същото важи и за прекурсорите. Наистина не виждам хора, които да слагат фентъзи в прекурсори или нещо подобно, но съм виждал твърде много теми "този човек е измамник" и дори самите Ройтерс са продавали трапезна захар. фактът, че тези химикали са незаконни, дава на хората много повече възможности да лъжат и крадат. това прави наркосредата много по-лоша. твърде много хора носят философията "парите са всичко", когато трябва да работим заедно срещу по-голямо зло.

декриминализацията е необходима първа стъпка, но сама по себе си тя не е достатъчна. трябва да поправим стигмата. трябва да покажем на хората, че не всички зависими, дилъри и производители са лоши хора. защо им доказваме, че са прави? знам, че това не са всички (особено не повечето от хората, които четат това), но това са достатъчно хора, за да повлияят на имиджа ни. не помага и фактът, че тези хора притежават много повече власт от потребителите и дребните дилъри. те са лицето на движението и аз не мога да понасям това. не искам да звуча като комунист, но законите трябва да се променят или да направим някаква революция. знам, че е идеалистично, но не мога да се сетя за по-добро решение. нима трябва просто да седим и да чакаме да ни заклещят и да умрем? най-лошото е, че когато хората загиват по този начин, те са тези, които биват обвинявани. някак си "те са виновни", че са се занимавали с наркотици, когато бихме могли да направим тези наркотици по-безопасни. това е убийство.

Съжалявам, че просто трябваше да поговоря малко :x
 
Last edited:

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
не съм го правил, защото не плащам за абонаментни услуги (беден съм и развлеченията трябва да са безплатни), но може би ще видя дали мога да го изпиратствам :x

Благодаря ти за предложението ^_^
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
361
Reaction score
175
Points
43
Къде са картелите, когато имате нужда от тях ☠️😁
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Не съм зъл човек, но току-що ме направиха "добър човек с лоши намерения" и тъй като не за първи път съм лично обиден на пресата, съм уверен, че мога да я накарам да мирише на "плесенясало сено", за което имам историческа репутация.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Журналистите търсят "черно и бяло", а рядко някоя ситуация е толкова ясна. Живеем в сиво общество, така че за тях ние сме абсолютно "Лошите момчета". Никога не съм наранил жива душа, обичам майка си, плащам си данъците, но има и други неща, които ме правят Сив. Налага се да избираме страна в такива моменти, когато ни задават тези въпроси в прав текст, и наистина вярвам, че целият ни общ гняв заради това е напълно оправдан. Истински провал на изобретателността на цялото общество, който само връща (много необходимия) разказ за наркотиците кой знае колко назад. Майната му на Ройтерс.
 
Top