Рецепта за разклащане и печене (САМО ТЕКСТ)

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Този превод е с 500% по-добър от първия. Може ли това да работи? В него има малко справочна информация и някои действителни измервания. За съжаление много от тях са грешни. чудя се как е объркал толкова лошо най-простата част? Това не вдъхва точно доверие в методологията му.
MgSO⁴ (безводен) mol.wt=120.x g
MgSO⁴(хептахидрат,)mol.wt=246.x g
Т.е. магнезиевият сулфат съдържа малко повече от собственото си тегло във вода, която, разбира се, тежи 1g/1ml.
1/4 от буркан с вместимост 946 ml (четвърт) е 236 ml.
236ml MgSO⁴ тежи 654,36 грама!
Разтворимостта на водата в хексан е 0,01%, поради което 1 грам магнезиев сулфат би бил повече от достатъчен, за да се гарантира, че той е безводен и остава такъв.
Добре, значи той е добавил повече от един килограм сушилен агент към хексана. Разтворимостта на водата в етилов етер е 1,5 % при 20 °С, т.е. 1,5 ml/100 ml. Една четвърт етилов етер може да съдържа 15 ml вода. 30 g MgSO⁴ би било голям излишък. Той е добавил един литър твърде много сушилен агент.
Проблемът с магнезиевия сулфат като сушилен агент е, че той не само задържа вода, но и абсорбира разтворителя, така че добавянето на 300 пъти по-голямо количество ще ви струва много пари. Навсякъде той е объркал тази част. Знаете ли, че ако го извадите от фурната на 15 минути и го разклатите и отново на 30 минути, няма да се слепне. Опитът да го разбиете с чук е глупава идея. То е буквално твърдо като бетон, ако не го разбъркате.
Съотношението между амониев нитрат и амониев сулфат е 80/132 (това е тегловното съдържание на амоняка). На всеки от тях. Всяка молекула има аминофункционална група и друга молекула. Амонякът е еднакъв и в двете, така че разликата в теглото е разликата нитрат и сулфат. съотношението за получаване на същия брой амонячни съставки е 1/1,6, 160% от теглото на нитрата, за да се получи същото количество амоняк от сулфата. 60 грама амониев нитрат или 96 грама амониев сулфат. Ако използвате два пъти повече амоняк със сулфата, кое е по-вероятното правилно число, 120 грама нитрат или 192 грама сулфат. Обзалагам се, че количеството на лугата към амоняка също е грешно. Да. Мисля, че 90 грама луга е 3 мола, което съответства на 80х3 240 грама амониев нитратвир 132х3, 396 грама сулфат. Този човек не знае как да балансира уравнение. Ако някой го провери внимателно, поправките ще са по-дълги от метода. Големият ви брат няма да ви позволи да намерите добър и пълен метод на днс. Той ще те накара да се потрудиш, за да се провалиш, и ще ти се смее, докато ти слага белезници на китките.
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Не можете да използвате горивото на Колман?
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Защото тя може да е синя. Това не е проблем. Понякога нитрометанът е син. Понякога е червен. Те го боядисват. Обработвате английската сол, като я изсушавате и раздробявате, добавяте я, докато вече не се слепва, филтрирате или декантирате магнезиевия сулфат и използвате нещата възможно най-скоро.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Горивото на Колман НЕ Е заместител на диетилов етер или хексан. В никакъв случай. Горивото Колман е сурова смес от въглеводороди, а диетиловият етер и хексанът са много по-рафинирани и нямат сходни свойства
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Горивото на Колман или нафтата може да се използва самостоятелно и ще работи. Всъщност диетил етерът, хексанът или по принцип всеки въглеводород от НСП ще работи самостоятелно. Някои от тях ще имат различен ефект върху тази реакция от други. Препоръчва се да се използва смес от тях за най-добри резултати. Вижте pdf файла, който flatline публикува, той обяснява много добре "как и защо" на целия този процес. За най-добри резултати цялата реакция трябва да бъде възможно най-суха.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Амониев сулфат Амониев хлорид Всяка киселинна сол на амоняка може да бъде накарана да работи. Те са просто амоняк, прикрепен към киселинен компонент. Те са Луисови киселини. Простото добавяне на основа към тях ще ги депротонира обратно до амоняк и сулфатни нитратни или хлоридни йони. Това е всичко, което правим в тази конкретна реакция. Ако познавате фермер, който има резервоар с безводен амоняк, това би било идеално, но е опасно, а кражбата му е още по-опасна. Ако можете да се сдобиете с резервоар с газов амоняк, вземете го, но не можете. Ако намерите студени опаковки с амониев нитрат в тях, купете всички. Не са ги произвеждали от 10 години. Сега използват карбамид или калциев амониев нитрат точно по тази причина
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Все пак не можем да накараме "калциев амониев нитрат" да работи, нали? Хм... има ли нещо, което можем да направим, за да получим работеща сол?
Един ден влязох в CVS и случайно намерих кутия с моментни студени опаковки AN, извадих една опаковка от кутията, за да направя тест. Това беше за успешното ми пускане на SNB. Оттогава не съм намирал тези студени опаковки - всички са с урея или CAN, както казвате. Може би човек може да отиде в болницата или в някоя здравна клиника и да поиска студени опаковки и да види какво ще получи в краен случай.

Малко съм объркана защо течният амоняк не може да се използва самостоятелно с фрибаза Сузи и Ли, знаете ли защо трябва да се развие в газ от сол и да се кондензира при тази реакция? Благодаря ви.
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Амонякът просто е газ при атмосферно налягане и температура. Течният амоняк е силно сгъстен и изключително студен, за да го втечните, ви е необходимо налягане от 7,5 бара при 20°C или -30°C при атмосферно налягане. И двете могат да се направят, но не е лесно. Това е 104 psi или сух лед. Можете да се справите с калциев хлорид/лед и малко налягане, може би 15-30 psi. 100% съм сигурен, че от амониев сулфат или хлорид и луга ще се получи амоняк. Опитайте, за мен това прави амоняк
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Благодаря ви за информацията, приятелю. Изглежда, че винаги имаш някакви добри съвети за мен.
Мога ли да попитам какво използвате като източник за амониев сулфат или хлорид?
По време на протонирането се отделя газ амоняк, както и съответната сол - нитрат в азот, хлорид в хлор и т.н. Създаването на инертна атмосфера във вътрешността на RV, например с азот, е добра част от безопасността за този конкретен процес, сигурен съм. Как можем да разберем кои амониеви соли ще разтворят безопасно лития, - безопасно - , без да предизвикат странична реакция... или бомба... или кои трябва да се избягват?

Друг въпрос, ако позволите, как знаете каква температура/налягане са необходими за изпаряване или кондензиране на амоняка например или на нещо друго. Как го определяте?

Както виждате, това е част от моите недостатъци в областта на химията. Не знам как да разбера някои неща за себе си. Пропуснал съм формалното обучение. Не търся лесни отговори, но ако можете, покажете ми как се лови риба, така да се каже. Благодаря ви отново.
 

hirozaru

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 22, 2024
Messages
30
Reaction score
2
Points
8
Тествах своя амоний, като направих тест за разтворимост във вода. Намерих таблица с количеството, което се разтваря.
Амониевият нитрат може да се разтвори повече от два пъти Амониев сулфат или хлорид във вода. Така че това беше моят съвет да тествам студените си опаковки, за да се уверя, че съставките ми са наред.

можете също така да сложите малко от вашия AN само с NaOH, тези две неща в малка петриева паничка или в какъвто и да е съд, те трябва да реагират заедно.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Така или иначе не искате вода в реакцията си на Бреза. Ако трябва, използвайте 10 мл, но литият изгаря при допир с вода. Разтворимостта във вода не е от значение
 
Top