Question Химичен синтез стъпка по стъпка на пиперонил метил кетон (CAS: 4676-39-5) от ПМК етил глицидат (CAS: 28578-16-7).

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Направих търсене в този форум, но не намерих споменатия химичен синтез, благодаря на всички.
Мисля, че този форум трябва да бъде по-организиран с всеки синтез и неговото име.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Етилглицидатите на BMK\PMK се правят по приблизително един и същ начин киселинната хидролиза може да доведе до пренареждането, което най-вероятно искате, а основната хидролиза ще даде глицидат на използвания алкален хидроксид (NaOH например води до натриева сол, а KOH - до калиева сол и други по-рядко срещани алкални хидроксиди, които можете да изследвате от любопитство, като Li, Cs, Rb, и може би не съвсем Франциум) и съответния етилов алкохол, за който е посочено, че трябва да бъде отстранен, тъй като това е добра стратегия за изтласкване на реакционното равновесие към образуване на карбоксил, който след това може да нагрявате, докато карбоксилната група напусне под формата на газ CO2, след което диолът, получен от алкеновия оксид, се превръща в 1-арил-пропан-2он чрез някакво мистериозно заклинание или ритуален химически секс. (Не ми остана вдъхновение за последната част)
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
За химическия синтез на 3,4-метилендиоксиметамфетамин (MDMA) ми е необходим химическият прекурсор, наречен пиперонил метил кетон (PMK), тъй като получаването на този химически прекурсор е трудно, ми беше казано, че мога законно да закупя от Китай друго вещество, наречено PMK етил глицидат, и с това вещество да го превърна в PMK, химическия прекурсор на MDMA.
Сега въпросът ми е как мога да превърна PMK етилглицидат в PMK.
е, че има две вещества със сходни имена и това е подвеждащо. PMK етилглицидат и PMK метилглицидат.
Съжалявам за невежеството си, но нямам никаква представа от химия, опитвам се да науча малко по малко.
Благодаря ви!
 
View previous replies…

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
pmk ethyl и pmk methyl се различават по това, че pmk ethyl е в течна форма, подобна на мед, а pmk methyl е в прахообразна форма, и двете се преобразуват по един и същи начин, във форума е обяснено отлично как да се процедира с преобразуването. хидролизата със сода каустик вода и солна киселина ще направи магията.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
пмк етил и пмк метил се различават по това, че първият е в течна форма, подобна на мед, а пмк метил е под формата на прах, и двата се преобразуват по един и същи начин, във форума е обяснено отлично как да се процедира с преобразуването. хидролизата със сода каустик вода и солна киселина ще направи магията.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Съжалявам за първото обяснение, не поставям това на испански език, но телефонът използва traductión automatic
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Аз наистина говоря испански, sin problema hermano.
Бихте ли били така добър да ми кажете в коя част на форума мога да намеря синтеза? Потърсих, но не го открих.
А знаете ли какъв е добивът на ПМК, който се получава при провеждането на посочения синтез?
БЛАГОДАРЯ ВИ!
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Да, дайте ми малко време и ви изпратя линка (само еанглийски във форума са правилата, само в частен разговор е възможно да се говори на испански).im в болница сега, но изпрати линка днес
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
метил, етил, n-пропил, изо-Пр, n-бутил, i-Bu, sec-Bu, tert-Bu... и т.н. изучавайки химия, също така се опитвайте да схванете реакциите на хидролиза и акноузнаване на равновесието (силата, която разкъсва връзката, има и способността да я образува, следователно една трябва постоянно да се отстранява), а декарбоксилирането е просто топлина, която превръща киселинната част COOH в CO2 (анхидрид на въглената киселина), който се изхвърля като газ и по този начин се отстранява от молекулата.
 
Top