Синтез на амфетамин от P2NP чрез SnCl2 и Zn

Bigballen

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 30, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Колко желана киселина да се добави накрая?
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Изсипете 10ml ацетон върху 1ml концентрирана 97%+ сярна киселина в съотношение 10:1. Използвайте пипета или спринцовка, за да накапете бавно разтвора до достигане на рН 5,5. Ако е прекалено подкиселен, добавете още фребаза, ако е много прекалено подкиселен и се превръща в течност, тогава към а/б и рекристализирайте.
 
View previous replies…

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Можете да използвате неполярен разтворител (етер, бензол, толуол)
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
Колко часа ще охлаждаме разтвора на натриевия хидроксид?
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Докато се охлади до стайна температура
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
колко безводен магнезиев сулфат трябва да се добави на етапа, когато се изсушава етилов ацетат, и непосредствено преди добавянето на ледена оцетна киселина?
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
Мисля, че можете да спрете да добавяте магнезиев сулфат, когато осъзнаете, че той се абсорбира напълно.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Но какъв е лесният начин това да се види?
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
добавете магнезиев сулфат, ако се утаи на дъното, знаете, че е достатъчно, след това затворете капака, оставете за 1 час, след това прецедете :)
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
На етапа преди да добавите DCM, разделяте ли изобщо разтвора? (Защото в момента непосредствено преди да добавите DCM имате органичен слой и воден слой). Или добавяте DCM към разтвора, без да разделяте двата слоя?

Току-що се опитах да отделя двата слоя и да добавя DCM към водния слой в началото, а след това от нищото се появи много утайка. Отделих DCM от него, изсуших го, добавих безводния ацетон, а след това и киселината, но не се утаи абсолютно нищо.

Добавих DCM и към другия (мисля, че органичен слой, който трябва да е етилов ацетат) и DCM изглежда се разтвори в него и не образува никакъв слой. Това нормално ли е? (Въпреки че тук добавих малко количество DCM към много по-голямо количество от разтвора.)
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
Отделяте 3 пъти с етилов ацетат преди dcm, т.е. етилов ацетат се използва вместо dcm при 1-вата екстракция и dcm при 2-рата екстракция.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
а екстрактите от етилов ацетат и дсм се комбинират непосредствено преди изсушаването им и след това се прави утаяване с киселина?
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Не разбирам проблема ви
Мисля, че няма разлика.
РН на сместа трябва да е 11-12.
Слоят DCM е долният слой.
Мисля, че е по-добре да изпарите DCM и след това да добавите ацетон към амфетаминовата основа.
Защо все още имате разтвор на етилов ацетат и оксим?!!!
Да, няма да има слоеве, защото DCM се смесва с етилов ацетат.
Не!
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
На стъпка 10, когато филтрирате сместа, искате ли слоят NaOH да бъде отделен от слоя етилов ацетат? След това извличате оксима от разтвора на NaOH с DCM?

Защото си мислех, че филтрирането на стъпка 10 е само за да се отървете от цинка, така че все още ще останат слой етилов ацетат и слой NaOH, след което добавяте DCM към тези два слоя, като получавате общо 3 слоя.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Би ли могъл някой да посъветва и дали е добре да използвам хемихидратната форма на калаен (II) хлорид вместо дихидрата?
 

August

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 10, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, много ви благодаря за публикуването на този текст. Имам въпрос, на етапа на базифициране на разтвора съм след добавянето на солната киселина в студена вода ( I got this backwards and added the reaction solution to the cold water + hcl instead of the other way, maybe thats why im having this problem ). След добавянето на 50 % разтвор на Naoh и базифицирането до pH > 10 има много утайка, но тя плува на върха на разтвора, вместо да се утаи, което затруднява извличането ѝ с етилов ацетат. Това повод за безпокойство ли е, или може би просто трябва да изчакам, докато се утаи на дъното?
 

Madeinkorea

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2022
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Много интересен синтез!
Имам въпрос относно частта, в която за първи път добавяме NaOH към сместа (5-та стъпка), след като разтворът на NaOH е добавен към сместа, добавяме ли етилов ацетат към сместа, за да можем да отделим оксима от ацетона, или нещо бъркам.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Да, за извличане на оксим от сместа се използва етилов ацетат
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
1-ви етап 200 мл вода и 200 г натриев карбонат 2-ри етап 100 мл вода 50 г натриев карбонат може ли да се използва?
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Да, добавяйте до достигане на pH 11-12
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
Какво мога да използвам вместо dcm
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
Какво може да се използва вместо магнезиев сулфат
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Мисля, че магнезиевият сулфат е много лесен за получаване в цял свят. Имате ли проблеми с набавянето му?

и трябва да го направите напълно сух, преди да го използвате. Аз поставям моята в микровълнова фурна.
 
Top