Синтез на ДМТ от триптамин

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Във варианта за по-висок добив на ДМТ какво точно означава тази част:
"бяха охладени до 0°C в ледена баня при постоянна струя азот.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Забележка: Причината за ниския добив би трябвало да е твърде малко количество формалдехид, добавено към реакционната смес. За пълното превръщане в ДМТ са необходими поне два мола формалдехид на един мол триптамин.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Добре, така че имате предвид, че азотът се въвежда в реакционния съд (известен още като създаване на азотна атмосфера) с нещо като бидон с хирдоген и маркуч, водещ до съединение с птфе спирателен кран, както на тази снимка:

https://www.chem.ualberta.ca/~inorglab/images/gappphot/3_n.jpg

и как се приготвя разсолът?
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Да, или можете да използвате балон с азот. Водород, а не само инертна атмосфера като азот, хелий, аргон.
Разсолът се приготвя с готварска сол и дестилирана вода. която става наситена или полунаситена.
 

huanf

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 18, 2023
Messages
14
Reaction score
4
Points
3
това ли е работата?и опитах :Триптаминът се разтваря в метанол, добавя се разтвор на формалдехид,След това натриевият цианоборохидрид се смесва бавно, след като се разтвори в метанол, и след това бавно се добавя ледена оцетна киселина. След реакция в продължение на 60 часа формалдехидът и натриевият цианоборохидрид са прекомерни, а крайният реакционен разтвор е с кафяв цвят. Защо?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте, трябваше да добавите ледена оцетна киселина 99% (cas 64-19-7)

Извършихте ли други манипулации, описани тук?
 
View previous replies…

huanf

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 18, 2023
Messages
14
Reaction score
4
Points
3
Да, следвах всяка от стъпките и след като попарих дмт, получих кехлибарена слуз, екстрахирах с врящ хексан и охлаждах, получих малко бяло вещество, което не беше дмт. По-голямата част от кехлибарената слуз не беше разтворена, така че и тя не беше дмт. Опитах два пъти със същия резултат. Някой опитвал ли е по този начин и успял ли е? Имало ли е неуточнени експериментални условия, които са довели до неуспех на реакцията?
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Използвайте триацетокси борхидрид вместо цианоборхидрид, защото цианоборхидридът образува опасни примесни съединения. В интернет има изследователски статии за това, а също така използвайте хлороформ вместо дихлорметан, тъй като той също реагира с дихлорметан, образувайки примес, и тази статия също е достъпна в интернет. За извличане на ДМТ е по-добре да се използва хлороформ или етер, ако отстраните разтворителя с обикновена топлина, ще получите много гъсто кафяво масло, въпреки че е ДМТ, то не може да се рекристализира. Можете да оставите разтворителя да се отстрани чрез вентилиране или поставяне в стая с нормална температура, в този случай ще остане жълто масло (ако можете да кристализирате това масло с хексан, моля, докладвайте, благодаря)
 

bbgateraligator

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 16, 2023
Messages
2
Reaction score
3
Points
3
Беше ДМТ, просто е кучка за разтваряне в хексан и хептан след изпаряване на DCM. Трябва да се опитате да го разтворите наистина силно. Тази слуз накрая ще се предаде и ще се разтвори. Използвайте примерно 200 мл хексан вместо 20 мл, които смятате, че трябва да използвате, и го загрейте хубаво. Преминете през 2 л хексан. Накрая ще го разтворите.

Можете да опитате да осолите тази слуз с фумарова киселина. Би трябвало да е по-лесно, ако нямате излишък от разтворители.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Да, опитах няколко пъти с фумарова киселина, но за съжаление не се получи утайка.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Не знам къде е проблемът, но когато се отстрани разтворителят, остава цветна утайка, тя има горчив вкус, разтваря се и във вода, но взех nmr от нея, нямаше откриваем пик и беше напълно повредена, може ли някой да помогне? Как да получим сол от масло?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
362
Reaction score
175
Points
43
Дали това е 37% формалдехид
 

bbgateraligator

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 16, 2023
Messages
2
Reaction score
3
Points
3
Този човек не е направил това, това е стар запис от родия, на десетилетия. В първата рецепта има гадно съотношение, във втората е посочено 38% водно, но 37% в метанол, каквото вероятно имате, е добро, дори по-добре, казвам. Цианоборохидрид също не е необходим. Ето един по-добър съвременен текст: https://www.reddit.com/r/PsychLaboratory/comments/vm570o
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Това е синтезът, който съм търсил да следвам. Iv току-що поръчах 500 г триптамин, така че би трябвало да имам няколко добри възможности за провал!!! Haha
Макар че, очевидно не искам, от него се научава повече....
Вие самият следвахте ли този в Reddit?
Аз също забавих синтеза на Хамилтън - или поне на лудия триоки химик, който той интервюираше, докато правеше n,n-DMT.
Някои хора казаха, че това не е правилно - аз СЪМ слушал този подкаст, за който говори човекът в коментарите, но не мога да си спомня кой е той! Дали е този за изследване на съществата на ДМТ, който е сравнително скорошен??
СЪМ СИГУРЕН, че поне 1 човек е направил това тук - всъщност не възнамерявам да произвеждам толкова много от него. Бих предпочел да правя други неща с триптамин, защото все още има първични триптамини, които не съм пробвал - което е основно причината да създам лабораторията си (момче, това беше/е много по-скъпо от извличането на ДМТ!!) Също така бих купил по-малко триптамин, но честно казано, когато цената на доставката е същата като тази, която купуваш, тя става нелепа, така че ако някой иска да опита този синтезатор, извикайте ми и може да ви изпратя малко от триптамина. Или да продам 50 грама или нещо друго.
Аз съм химик ЗА СЕБЕ СИ. НЕ ПРОДАВАМ НАРКОТИЦИ - просто исках да изясня това... все още не ha nah jk. Бил там, направил, че имам пристрастявания...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Някой направил ли е видоизменение на триптамин към n,n-DMT или някой от другите първични амини в тази връзкаһттр://....Очевидно имам Тикъл, но представете си, че химията - особено тайната химия, е изминала дълъг път оттогава...
Също така ще ми е много интересно какво друго мога да направя от триптамин и как да направя DET или DiPT, например?
Все пак изглежда, че би трябвало да има видео за синтеза на триптамин в ДМТ...
Направих UTFSE, но получих само реклами за продажба на триптамин...
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
362
Reaction score
175
Points
43
В записките си имам синтез на ДМТ
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Това не означава, че работи. Все още не съм го пробвал...
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
362
Reaction score
175
Points
43
Да, определено работи, че е от родуим химия 😆😆
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
По принцип, ако сте извършили успешно този рксн или ДЕТ или други, които могат да бъдат направени от триптамин, моля, напишете ми DM. Повече от готов съм да се забъркам малко, но в крайна сметка, ако има други успешни синтези на първични амини от това съединение, моля, уведомете меһттр://....
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Забавно е, че синтезът, който имам в бележките си, е този, към който дадохте линк и който коментирах по-горе! Ха помага да се прочете цялата шибана тема, нали? Има и книгата на Майкъл валентин смит -психеделична химия. Знам, че той говори за това, но мисля, че върви по пътя на индола...
Както и да е.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Това е синтезът, който ме накара да се заинтересувам от органичната химия! Видях пича с трите очи да го изпълнява в предаването "Фармакопея" на Хамилтън.

Всъщност в крайна сметка избрах друг път - просто използвах борохидрида, вместо да правя STAB....досега!
Чакам утре да ми дойде вакуумният десикатор и тогава ще мога да изсуша окончателните си ре-кси от хептан.
Бях изненадан, че сте използвали хексан - на мен ми се струваше, че изсъхва много мазно, а някой ми каза, че е невротоксичен.

За мен е важно крайният продукт да се кристализира. При всички синтези, които видях, успях да пренебрегна/подценя вакуумната сушилня!

Може и да опитам твоя начин, ако ми омръзне - между другото, имаш ли информация за осоляването? Не продавам и затова ще имам или купчина триптамин, или купчина ДМТ и смятам, че осоленият ДМТ ще е полезен за това. Не разполагам обаче с много фумарова киселина - фумаровата киселина върши ли работа? Струва ми се, че веднъж видях някой, който беше извлякъл, да я използва.
 
Top