Синтез на метадон

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Кристалът частично се изпарява и разтваря
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Това е сириозен материал
 

None

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2022
Messages
30
Reaction score
6
Points
8
Здравейте, можете ли да направите видеоклип на конструкцията?
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Тук има много грешки в синтеза.
Пишете, че се нуждаете от 2,2-дифенил-3-метил-4-диметиламбутиронитрил,
това не е правилният нитрилен изомер и от него можете да получите само изометадон.

2,2-дифенил-3-метил-4-диметиламинобутиронитрил няма кристална форма.
Вие пишете: "След това той беше рекристализиран от петролен етер, за да се получи 900 g 2,2-дифенил-3-метил-4-диметиламибутиронитрил."

Първоначално сте започнали правилно,
и казахте, че ви трябва 4-циано-2-диметиламино-4,4-дифенилбутан.
4-циано-2-диметиламино-4,4-дифенилбутан (преметадон)
CAS: 125-79-1 е правилният нитрил. Само от него може да се получи метадон.

При синтеза на нитрил не се използва разтворител...
Също така не използвате катализатор, който измества реакцията в правилната посока, за да увеличи добива на желания нитрил.
Остава ви много нереагирал прекурсор, тъй като депротонирането трябва да се извърши в присъствието на катализатор.

Ще ви разочаровам, но не можете да получите метадон в THF, можете да получите метадон само чрез етилов етер. Реакцията на добавяне не работи в THF.
Във вашия синтез няма и дума за пречистването на нитрила, следователно той е мръсен и черен при условията, които описвате.
Не знам откъде сте взели този синтез, но няма да се получи нищо добро - съжалявам.
 

adrenochrome

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 12, 2023
Messages
22
Reaction score
8
Points
3
1. първо, той пише, че е получил правилния нитрил чрез рекристализация от петролен етер (тук можете да използвате хексан) 2. без разтворител също излиза нитрил, тъй като алкалът действа като катализатор и защо реакцията в тетрахидрофуран не протича? не знаете как реакцията на Гриняр добавя вещество
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Някой знае ли как да синтезира някакви забавни опиати _от_ метадон? Имам под ръка много течен метадон, а нямам никаква полза от него. Просто го държа, докато не му намеря приложение (т.е.: синтез на нещо по-забавно).
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Произвеждахме метадон по различни начини.
Метадоновите основи не са подходящи за консумация!
Базата има красива кристална форма, но ако я инжектирате в себе си... можете да умрете, тя кристализира направо във вас.
Трябва да използвате само хидрохлоридна сол и то добре пречистена!
Повярвайте ми, аз произвеждам метадон от 2006 г. насам!
DC9Wk7TQqB Qd57Rye98Y M20AI19so5 HvV3gPLK0x
 

reza

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 5, 2022
Messages
13
Reaction score
13
Points
3
Ще ми помогнете ли да синтезирам метадонов хидрохлорид? Искам да произвеждам таблетки метадон от 20 mg.
Имам нужда от помощ, за да намеря правилния начин за центрофугиране на метадонов хидрохлорид. моля, насочете ме
 

None

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2022
Messages
30
Reaction score
6
Points
8
Здравейте, можете ли да направите видеоклип?
 

OrganicChemis

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
@Hank Schrader е абсолютно прав по повечето въпроси.
Всъщност обаче е възможно да се произведе прекурсор на метадон без разтворител чрез реакция на дифенилацетонитрил,
диметиламино-2-хлоропропан HCl и натриев хидроксид. Участващите в реакцията партньори трябва да се смелят много фино и
да се смесят добре. След протичането на реакцията може да се извърши екстракция с диетил етер

Това, което ми се струва много странно, обаче, е етилмагнезиевият бромид. Вече съм приготвял ЕМВ безброй пъти (за метадон
но и за други синтези). ЕМВ няма жълтеникав цвят и не е прозрачен реактив. ЕМВ, който съм приготвял досега, винаги
имаше кафяво-сив цвят и винаги беше леко мътна.

за THF: Всичко, което мога да кажа, е, че никога не съм използвал THF за получаване на EMB. Следователно не мога да кажа дали с него е възможен синтез на метадон (той е
определено може да се използва за Grignard). Не го използвам като разтворител за Grignard, защото има неограничена смесимост с H2O.

Бяхте прави и за името на метадоновия прекурсор. Правилното наименование по IUPAC е (4S)-4-(диметиламино)-2,2-дифенилпентаненитрил.
(3S)-4-(диметиламино)-3-метил-2,2-дифенилбутаненитрил
е наименованието по IUPAC за прекурсора изометадон.

1rwgspBeuC
T57LHrGOS8


а тук е Levomathadone & Dexromethadone
2Fcuqhf8EV
O7HynXxTw3
 
Last edited:

benz4k

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 2, 2024
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Какво да кажем за пътя с 1,1-дифенилбутан-2-сулфонова киселина като прекурсор?
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
За Китай не е изгодно да се продава и синтезира такова вещество, а вие няма да можете да се справите - това изисква значителни инвестиции.
 

benz4k

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 2, 2024
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Стъпка 1: може ли да се смени бензолът с ксилол като разтворител?
Стъпка 3: може ли да се промени тионилхлоридът на някакъв бром, TBAB f.e.?
 
Last edited:

benz4k

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 2, 2024
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
ок, ще публикувам синтеза си тук за преработка и съвет.
Стъпка 4 е променена: дифенилацетонитрил (50 g), 1-диметиламино-2-хлоропропанов хидрохлорид (50 g) (мисля, че може да се използва всеки 1-диметиламино-2-хлоропропан), 50% разтвор на натриев хидроксид (80 g), вода (40 ml), толуол (125 ml) и тетрабутиламониев бромид (5 g), варени под обратен поток в продължение на 2 часа. След това отделих аминонитрилите. Добивът беше 30 грама, точката на топене беше 90.
 
Top