Синтез на P2P чрез окисление на алфа-метилстирен с оксин (калиев пероксомоносулфат) (мащаб 1 kg)

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Можете да го закупите за £10 1лт
 

jasper

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
да можем ли да използваме течна форма вместо прахообразна, защото е написано грам
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Претеглете течността до 1000 г
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43

Хубаво. Намерих и приложих статията и добре, че не сте пресметнали необходимото количество Оксон. Необходими са ви 2 моларни еквивалента Oxone, а Oxone има молекулно тегло ~630 g/mol. a-метилстиренът има моларно тегло 118 g/mol и така 1 kg е около 8,5 mol. Това се умножава по две и след това по молното тегло на оксина и се получава огромното количество 10,700 g, да кажем 11 kg. И това е проблемът. В противен случай щеше да е по-добре от нарязания хляб, тъй като мога да купя стирена за по-малко от 10 евро на литър. По дяволите!
Въпреки това е чудесен метод и синтезът на йодхидрин е нещо, което е полезно на други места и наистина е много удобно.

И да, изчислих го правилно, знам за глупостта, че понякога се казва, че оксинът има 314 g/mol, но тъй като полумолекули не съществуват, това е глупост. Той е 630 g/mol и има 2 оксидативни еквивалента на mol. Прилагам друг документ, в който можете да видите, че са необходими поне 1,5 оксидативни еквивалента, за да се стигне до йодхидрин, така че само с два такива изобщо не може да се получи.

Добивът в статията е 81 %, което би означавало 922 g, обикновено не получаваме това, което получават тези момчета, 800 g би било реалистично голям резултат, бих казал.

Може би това може да се направи с друг окислител? Нещо по-малко обемисто. H2O2 би трябвало да работи, ако някой има достъп до концентрирана H2SO4 и 30%+ H2O2, тогава може да се използва Caros киселина и обемът значително да се намали. Просто като бърз, но сигурен опит.
 

Attachments

  • pQWI4awkvN.pdf
    1.2 MB · Views: 352
  • iXPmcM2538.pdf
    76.6 KB · Views: 349

jasper

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Господине, искам да направя това в 10-литрова колба за изпитване, господине, можете ли да ми помогнете с това, трябва ли да разделя всичко с 20?
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Господине, мога да си набавя всички необходими реагенти, но консумацията на ацетонитрил и оксин е твърде голяма, а стойността на завършването на експерименталното Р2Р ще бъде много скъпа. Има ли някакъв реактив, който може да замени ацетонитрила? Или вече имате по-разумен начин за завършване на тази работа?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Можете да го замените с етанол
 

BBCO

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 12, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Каква е концентрацията на вашия оксид?
 
Top