Синтез на синтетични катинони

Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Химическият синтез на катинони е лесен и обикновено следва двуетапен процес. Обикновено първоначалният синтез е на α-бромокетон (от необходимия арилкетон), последван от нуклеофилно заместване с подходящ амин, за да се получи съответната свободна база на катинона. Поради нестабилността на свободната основа, катиноните е удобно да се изолират като съответните им хидрохлоридни или хидробромидни соли. Този метод може да бъде адаптиран за синтез на широка гама катинони, както е показано в спойлерите.
Ефедронът (CAS: 5650-44-2, C10H13NOH, 2-(метиламино)-1-фенилпропан-1-он, меткатинон, MetCat) е краткодействащ стимулант, който предизвиква ефекти, подобни на тези от дъвченето на листата на растението кат. Прекурсорът е пропиофенон CAS: 93-55-0.
Sun0ryVeNL
Флефедронът (CAS: 7598-35-7, C10H13ClFNO, 1-(4-флуорофенил)-2-(метиламино)пропан-1-он, 4-флуорометкатинон или 4-FMC) е стимулант на централната нервна система, принадлежащ към класа на амфетамините и катиноните. Прекурсорът е 4'-флуоропропиофенон CAS: 456-03-1.
Cy4nDus9IP
Мефедрон (CAS: 1189805-46-6, C11H15NO, 1-пропанон, 2-(метиламино)-1-(4-метилфенил)-, 2-(метиламино)-1-(4-метилфенил)-1-пропанон, 2-метиламино-1-p-толилпропан-1-он, 4MMC, Meow meow, meph). Еуфоретик, широко разпространен. Ефектите му са сравнявани с тези на кокаина, метамфетамина и екстази. Прекурсор: 4'-метилпропиофенон (CAS: 5337-93-9).
Пример: http: //bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...-mephedrone-bromination-in-dichormethane.227/
145
Метедрон (CAS:530-54-1, C11H15NO2, параметоксиметакатинон, 4-метоксиметакатинон, bk-PMMA, PMMC, метоксифедрин, 4-MeOMC). Вещество от класа на амфетамините и катиноните. В химично отношение метедронът е тясно свързан с параметоксиметамфетамин (ПММА), метилон и мефедрон. Прекурсор: 4'-метоксипропиофенон (CAS: 121-97-1).
XDmLK0NY6Z
Метилон (CAS:186028-79-5, C11H13NO3, 3,4-метилендиокси-N-метилкатинон, MDMC, βk-MDMA, M1). Метилонът е заместен катинонов аналог на MDMA и 3,4-метилендиокси аналог на метикатинона. Единствената структурна разлика между метилона и MDMA е заместването на 2 водородни атома с 1 кислороден атом в β-позицията на фенетиламиновото ядро, като се образува кетонова група. Ефектите могат да бъдат по-добри от тези на MDMA. Прекурсор: 3,4-метилендиоксипропиофенон (CAS: 28281-49-4).
Пример:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/index.php?threads/simple-synthesis-of-methylone.212/
144
α-пиролидинопентиофенонът (CAS: 14530-33-7, C15H21NO, α-пиролидиновалерофенон, α-PVP, O-2387, β-кето-пролинтан, пролинтанон или десметилпировалерон) е синтетичен стимулант от класа на катиноните. Прекурсор: валерофенон (CAS: 1009-14-9).
YkLHsvBdhO
MDPV (CAS: 687603-66-3, C16H21NO3, 3,4-метилендиоксипировалерон, метилендиоксипировалерон) действа като мощен стимулант и предизвиква ефекти, подобни на тези на кокаина, метилфенидата и амфетамините. Предизвиква непреодолимо желание за повторен прием. Обичайните дози варират от 5 до 20 mg.
RVmbiTB394
Както може да се види от горните схеми, синтезът на катинони е прост. Производството на големи количества е доста лесно да се организира, така че те излизат евтини за производство.
 

Attachments

  • lQs6wi2143.png
    lQs6wi2143.png
    19 KB · Views: 1,255
  • O4zCWZR2e1.png
    O4zCWZR2e1.png
    20.7 KB · Views: 1,287
Last edited by a moderator:

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Класът на меткатиноните е най-обещаващото направление на съвременния пазар на лекарства. Простотата на синтеза открива неограничени възможности за производство в занаятчийски условия, а фармакологичната активност на някои варианти, като например мефедрон, е просто удивителна. Всички метакатинони се синтезират по един метод. Избирайки необходимия първичен източник - пропиофенон, можете да получите вещества с различни свойства.

Синтезът е лесно мащабируем, за разлика от амфетамините. Наличието и евтиността на първичния източник правят цената на крайния продукт фантастично ниска. Средната цена на 4-метилпропиофенона в Китай е 50 долара за килограм. С всички останали разходи за реагенти можете да постигнете цена от 150-200 долара за килограм готов мефедрон в кристали. В дните на легалност на дизайнерските наркотици е било възможно да се произведе вещество от класа на мефетинона, легално за съответната страна, без да се променя технологията на синтез. Сега това е възможно само в Африка, където са останали вратички в законите, но в повечето цивилизовани страни всички метатилони са забранени.

Но реактивите за синтез са законни и дори някои пропиофенони да са забранени, винаги можете да модифицирате леко произведеното вещество, например: 4-MMC може да се замени с 3-MMC, като 4-метилпропиофенонът се замени с 3-метилпропиофенон. Или да замените 4-MMC с 4-FMC, като замените първичния 4-метилпропиофенон с 4-флуоропропиофенон. В допълнение към промяната на позицията на заместителите на бензеновия пръстен могат да се използват по-дълги вериги, като например бутирофенон или валерофенон. Последният има други свойства и е подходящ за синтез на пировалерони: a-PVP и MDPV.

Ако имате затруднения със закупуването на метиламин за синтез на мефедрон, то този проблем може да бъде заобиколен чрез използване на легален етиламин за получаване на 4-EMC, вещество с много подобен еуфоричен ефект. Всъщност, от класа на метакатиноните е възможно да се синтезират всякакви вещества в действие, въз основа на наличността на реагенти и нуждите на пазара: еуфоретици и стимуланти за всеки вкус, от меки флуорометакатинони до много твърди a-PVP.

Подобна простота на синтеза и наличието на реагенти откриват огромни възможности за завладяване на пазара - конкуренция с класическите вещества: кокаин, метамфетамин и MDMA, които се произвеждат много по-трудно.

Важно е да се отбележи едно полезно физично свойство на метатиноните - лесното получаване на кристали. Хидрохлоридите се кристализират добре, както и хидробромидите.

В продължение на 15 години произвеждам различни меткатинони, много от които съм биотествал лично за изследователски цели. Ако някой има въпроси относно синтеза, избора на вещество, наличието на реагенти, то аз с удоволствие ще споделя опита си.
 
View previous replies…

erstwhile

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
25
Reaction score
11
Points
3
Според вас коя според вас в момента е главната причина все още да не е направен навлизането? Това изглежда толкова плодородна област, но като че ли в повечето случаи лежи в угар. Изглежда, че малцина излизат и печелят пари с тези неща директно, а не по заобиколния начин да ги продават като нещо друго. За което имам свои собствени мисли, но това не е от значение тук.

Лично? Мисля, че причината е в липсата на готини имена и форми за доставка. Това, от което бихте имали нужда, са много специфични начини, по които да изглеждат вашите вещества. Вземете нестандартна матрица, направете отпечатани пакетчета, НЕЩО, което да накара участниците в партито да го запомнят.
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Какви свойства би имало съединението, направено с 2-бромо-4'-метилпропиофенон и пиролидин (вместо метиламин за 4-mmc)?
 

thevines2

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Бих искал повечето от тях да са все още наоколо, коктейл от 3-mmc, 4-mmc, 4-mec, 4-emc, който направих за главата си преди 8 години може би, беше звезден, както можеше да бъде, 30%4mmc, 30%4mec, 20% 3mmc, 20% 4emc Имах партиди от по 5-10 г от всяка, прибрани в отлични условия в продължение на няколко години, докато събирах някои rcs. Но трябва да кажа, че 50mg bk-mdma, 50mg bk-mdea, 50-60mg 4mmc смес, аз и 3 други хора, които основно молеше, когато чух комбинацията, Def различни от 60mg bk-mdma 60mg bk-mdea 70mg 4-fa коктейл ръцете надолу най-близо до mdma честно казано по-добре, метилон етилон и 4x 4m свързани смес ми хареса повече беше като огънeeeee кокаин и mdma лошо бебе и след това, че излезе по-добре lol
Бих искал да видя 4mec или 4emc над 3cmc синтезатори
 

a.hatam

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Братко, имам въпрос за a-pvp
С какво бих могъл да заменя валерофенона?
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
В момента съм в процес на производство на мефедрон. Направил съм 4 малки партиди. От всички тях възстанових хубав бял или белезникав продукт, чиито количества съвпаднаха с очакваните добиви.

Проблемът е, че нищо от него не е активно! Вдишал съм няколко линии от по 100 mg и съм погълнал до грам от всяка. Но нищо! Изпратиха ми прекурсорите: 1 кг 2-бромо-4'-метилпропиофенон и 2 еднолитрови буркана с 40% метиламин във вода.

Случвало ли ви се е да се сблъскате с подобно нещо?
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Може да се наложи да прекристализирате 4-MMC HCl, за да отстраните примесите и да пречистите продукта, за да го направите по-силен.
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Xjqe8pvN0T
Синтезирах bk-MDMA, следвайки маршрута за синтез, споделен от потребителя @Acidosis, от прекурсора CAS 52190-28-0, като след получаването на HCl на bk-MDMA (фин бял прах, който блести) рекристализирах посочения HCl на bk-MDMA с дейонизирана вода и го оставих да престои няколко дни на открито с прозрачен пластмасов тупаник, Проблемът е, че получавам кафяви или оранжеви кристали, а това означава, че те съдържат примеси, целта ми е да получа по-големи и по-чисти кристали и те да са прозрачни (но все още не знам как).
 

Attachments

  • HtQImhDjuq.jpeg
    HtQImhDjuq.jpeg
    6.4 MB · Views: 471
  • VuIfrmKEgn.jpeg
    VuIfrmKEgn.jpeg
    6.6 MB · Views: 486

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
44
Points
18
Все още няма достатъчно комбинации, в които пиролидин да се използва вместо метиламин и обратно.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Би било интересно да се види добра отправна точка за мефедрон чрез метиламин.
Благодаря!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
??? 2-бромо-4- 4-метилпроприофенон + метиламин= 4mmc. Това е популярният път. Също така той започва с метиламин. Знам, че не това сте имали предвид, но то отговаря на вашите критерии. Метиламин -->4MMC изглежда като 10+ реакции
 

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
Не знам дали вече сте забелязали, но кокаинът също е кетон, но с огромна опашка ;)
 

Cotton Jerzy

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 5, 2023
Messages
13
Reaction score
4
Points
8
Можете ли да разясните по-подробно този въпрос? Заинтригуван съм.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Той се отнася до оиловата част двойно свързания кислород между бензоила и тропана. Той е сгрешил в твърдението си, защото кетонът има структура, която е C(=O)C , ( кислород, двойно свързан с два въглерода), но тази група в кокаина е C(=O)OC, естер
OVE1IW2bUF
 

vig212

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 27, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Моля, споделете най-лесния метод за получаване на мефедрон, като използвате HBr вместо бром
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Скоро ще публикуваме видеоклип с този синтез. Вече сме заснели един клип, видеото е в процес на редактиране.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
 

vig212

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 27, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Моля, помогнете с подробен процес за производство на мефедрон
 

Corochkin

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 19, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
скъпи HIGGS BOSSON! Много ме интересува въпросът, какви добри лекарства могат да се създадат от 4-метилбутирофенон. има достъп и до метиламин, етиламин, пиролидин и други сродни реактиви. И през какви стъпки трябва да се премине за тези вещества? предварително благодаря за помощта
 

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Поздравления, господа!
Може ли някой да ми каже какво може да се получи от този реактив?

(2-бромопропил)бензен; 2-бромо-1-фенилпропан; 2-бромопропилбензен; 1-фенил-2-бромопропан; (±)-2-бромо-1-фенилпропан; 1-бромо-1-метил-2-фенилетан; бензен, (2-бромопропил)-;

Описание и външен вид:
2-бромопропилбензен е органично химично съединение от клас арени (ароматни съединения). Представлява прозрачно течно вещество, с цвят от безцветен до светложълт или светлокафяв. Веществото се получава (чрез халогениране на арени) по време на реакцията на пропилбензен с бром в присъствието на катализатор алуминиев хлорид. А също и чрез синтез от алилбензен или бензилметилкарбинол.

Област на приложение:
В органичния синтез като междинен продукт за производството на други химикали.
В химическите лаборатории като лабораторен реактив.

Всякакви идеи, моля!!!
 

Attachments

  • w4T8gctiLy.jpeg
    w4T8gctiLy.jpeg
    7.1 KB · Views: 290

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
От този реактив може да се получи а-метилфентанил.
Този прекурсор не е толкова лесен за получаване.
Може да се произведе и амфетамин.
 

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Благодаря ви за отговора на въпроса ми
А бихте ли могли да предложите начин за получаване на амфетамин тук?
Не го приемайте като високомерие.
Сделката в е, че този реагент ни имат свободно е на разпродажба. също така имат (2-йодопропил)бензен, 2-йодопропилбензен
 

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
По мое аматьорско мнение изглежда, че тук всичко е просто. добавяте метиламин и това е всичко. точно това, което е необходимо! )))
Но разбирам, че това би било твърде лесно.

Това е клон на катиноните, а не на амфетамина. Съжалявам, но нямам опит във форумите.
 
Last edited:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Това не е катионон, те са кетони и имат двойна кислородна връзка на алфа въглерода и се представят с "-он", който е собствен не един фенил-пентан-1-он например. Така че за химикала в ОП този бром е заменен с nh2-ch3 и той е метамфетамин Nh2Ch3 е метиламин
 

cyclic-ozone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Що се отнася до липсата на метиламин, В Канада и САЩ (вероятно и на други места) нитрометанът е широко разпространен в горивните смеси за rc автомобили редуцирането на нитрометана до метиламин е възможно по няколко различни начина, а в някои случаи той просто се редуцира на място.
 
Top