Синтез на синтетични катинони

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Класът на меткатиноните е най-обещаващото направление на съвременния пазар на лекарства. Простотата на синтеза открива неограничени възможности за производство в занаятчийски условия, а фармакологичната активност на някои варианти, като например мефедрон, е просто удивителна. Всички метакатинони се синтезират по един метод. Избирайки необходимия първичен източник - пропиофенон, можете да получите вещества с различни свойства.

Синтезът е лесно мащабируем, за разлика от амфетамините. Наличието и евтиността на първичния източник правят цената на крайния продукт фантастично ниска. Средната цена на 4-метилпропиофенона в Китай е 50 долара за килограм. С всички останали разходи за реагенти можете да постигнете цена от 150-200 долара за килограм готов мефедрон в кристали. В дните на легалност на дизайнерските наркотици е било възможно да се произведе вещество от класа на мефетинона, легално за съответната страна, без да се променя технологията на синтез. Сега това е възможно само в Африка, където са останали вратички в законите, но в повечето цивилизовани страни всички метатилони са забранени.

Но реактивите за синтез са законни и дори някои пропиофенони да са забранени, винаги можете да модифицирате леко произведеното вещество, например: 4-MMC може да се замени с 3-MMC, като 4-метилпропиофенонът се замени с 3-метилпропиофенон. Или да замените 4-MMC с 4-FMC, като замените първичния 4-метилпропиофенон с 4-флуоропропиофенон. В допълнение към промяната на позицията на заместителите на бензеновия пръстен могат да се използват по-дълги вериги, като например бутирофенон или валерофенон. Последният има други свойства и е подходящ за синтез на пировалерони: a-PVP и MDPV.

Ако имате затруднения със закупуването на метиламин за синтез на мефедрон, то този проблем може да бъде заобиколен чрез използване на легален етиламин за получаване на 4-EMC, вещество с много подобен еуфоричен ефект. Всъщност, от класа на метакатиноните е възможно да се синтезират всякакви вещества в действие, въз основа на наличността на реагенти и нуждите на пазара: еуфоретици и стимуланти за всеки вкус, от меки флуорометакатинони до много твърди a-PVP.

Подобна простота на синтеза и наличието на реагенти откриват огромни възможности за завладяване на пазара - конкуренция с класическите вещества: кокаин, метамфетамин и MDMA, които се произвеждат много по-трудно.

Важно е да се отбележи едно полезно физично свойство на метатиноните - лесното получаване на кристали. Хидрохлоридите се кристализират добре, както и хидробромидите.

В продължение на 15 години произвеждам различни меткатинони, много от които съм биотествал лично за изследователски цели. Ако някой има въпроси относно синтеза, избора на вещество, наличието на реагенти, то аз с удоволствие ще споделя опита си.
 
View previous replies…

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
В момента съм в процес на производство на мефедрон. Направил съм 4 малки партиди. От всички тях възстанових хубав бял или белезникав продукт, чиито количества съвпаднаха с очакваните добиви.

Проблемът е, че нищо от него не е активно! Вдишал съм няколко линии от по 100 mg и съм погълнал до грам от всяка. Но нищо! Изпратиха ми прекурсорите: 1 кг 2-бромо-4'-метилпропиофенон и 2 еднолитрови буркана с 40% метиламин във вода.

Случвало ли ви се е да се сблъскате с подобно нещо?
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Може да се наложи да прекристализирате 4-MMC HCl, за да отстраните примесите и да пречистите продукта, за да го направите по-силен.
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Xjqe8pvN0T
Синтезирах bk-MDMA, следвайки маршрута за синтез, споделен от потребителя @Acidosis, от прекурсора CAS 52190-28-0, като след получаването на HCl на bk-MDMA (фин бял прах, който блести) рекристализирах посочения HCl на bk-MDMA с дейонизирана вода и го оставих да престои няколко дни на открито с прозрачен пластмасов тупаник, Проблемът е, че получавам кафяви или оранжеви кристали, а това означава, че те съдържат примеси, целта ми е да получа по-големи и по-чисти кристали и те да са прозрачни (но все още не знам как).
 

Attachments

  • HtQImhDjuq.jpeg
    HtQImhDjuq.jpeg
    6.4 MB · Views: 472
  • VuIfrmKEgn.jpeg
    VuIfrmKEgn.jpeg
    6.6 MB · Views: 487

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Би било интересно да се види добра отправна точка за мефедрон чрез метиламин.
Благодаря!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
??? 2-бромо-4- 4-метилпроприофенон + метиламин= 4mmc. Това е популярният път. Също така той започва с метиламин. Знам, че не това сте имали предвид, но то отговаря на вашите критерии. Метиламин -->4MMC изглежда като 10+ реакции
 

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
Не знам дали вече сте забелязали, но кокаинът също е кетон, но с огромна опашка ;)
 

Cotton Jerzy

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 5, 2023
Messages
13
Reaction score
4
Points
8
Можете ли да разясните по-подробно този въпрос? Заинтригуван съм.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Той се отнася до оиловата част двойно свързания кислород между бензоила и тропана. Той е сгрешил в твърдението си, защото кетонът има структура, която е C(=O)C , ( кислород, двойно свързан с два въглерода), но тази група в кокаина е C(=O)OC, естер
OVE1IW2bUF
 

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
По мое аматьорско мнение изглежда, че тук всичко е просто. добавяте метиламин и това е всичко. точно това, което е необходимо! )))
Но разбирам, че това би било твърде лесно.

Това е клон на катиноните, а не на амфетамина. Съжалявам, но нямам опит във форумите.
 
Last edited:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Това не е катионон, те са кетони и имат двойна кислородна връзка на алфа въглерода и се представят с "-он", който е собствен не един фенил-пентан-1-он например. Така че за химикала в ОП този бром е заменен с nh2-ch3 и той е метамфетамин Nh2Ch3 е метиламин
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Има и друг път към метиламина, който според мен звучи по-добре
Това е амониев хлорид и формалдехид 2:1 при 100°C
6HCHO+4NH 4Cl→(CH26)N4+4HCl+6H2O
Така се образува метиламин
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Забравили сте за примеса на диметиламин хидрохлорид (около 5 процента), в този синтез има тънкости.
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Много хора носят 2-бромовалерофенон, но не мога да намеря някой, който като версия на бромиран прекурсор на MDPV. Дали 1-(бензо[d][1,3]диоксол-5-ил)-2-бромовентан-1-он би било правилното наименование?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Да, това е правилното име.
 
Top