Тестване на нови маршрути за d-Meth (за мен) без P2P или P2NP

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
И ако разполагате с правилния стереоизомер на метакатиона, би трябвало да можете да направите редукцията до d-метамфетамин директно, без да приготвяте първо (псевдо)ефедрин. Това би трябвало да се отрази благоприятно и на общия добив.

Въпреки това най-добрият начин според мен би бил да се мине през BMK -> P2P - редукционно аминиране с (S)-(-)-α-метилбензиламин и NaBH4 -> d-N-бензиламфетамин -> дебензилиране и монометилиране в един съд с Pd/C и параформалдехид, извършено като реакция в стил CTH с форматни соли като донори на водород -> d-метамфетамин.
Недостатъкът е високата цена на Pd/C, но все пак си заслужава по отношение на стойността на продукта.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Непосредствено?
Доколкото знам, трябва да е така:
Пропиофенон->2-бромопропиофенон->Ефедрон->d-ефедрон->d-вториченамин->d-Мет.
Правилно?
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
В този случай няма проблем, можете да редуцирате Меткатион, известен още като ефедрон, до Meth директно, без да е необходимо първо да правите ефедрин. И ако ефедронът е правилният стереоизомер, ще получите d-Meth

Пропиофенон->2-бромопропиофенон->ефедрон->хиралноразрешаване, последвано от редукция с H3PO2/I->d-Meth.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Току-що разбрах, че ефедронът е склонен към кето-енолова тавтомерия и вероятно ще се рацемизира в разтвор. Това звучи зле, но всъщност може би сте попаднали тук на нещо наистина чисто. Тъй като все още можете да накарате d-изомера да кристализира от разтвор, тъй като когато не е разтворен, рацемизацията няма да се случи. И след като d-изомерът е кристализирал, можете да използвате зреене по метода на Видема или подобна техника и да получите 100% сол на d-ефедрон.

И можете да хвърлите тази сол на порции директно в реакцията H3PO3/I, където тя се редуцира незабавно до d-Meth без време за рацемизация, като силно киселите условия също ще помогнат за предотвратяването ѝ. Това означава, че няма да загубите нищо от продукта си чрез отделяне на d-, всичко ще се превърне в d-.

И не, това не работи за метамфетамин или амфетамин, това работи само за съединения, които сами по себе си се рацемизират или могат да бъдат накарани да се рацемизират чрез добавяне на нещо (ултрасилна основа или нещо подобно) към разтвора.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Така че в този случай, за да имам d-ефедрон в твърдата част, трябва да използвам l-винена киселина и предполагам, че е печатна грешка, но ще бъде редукция на H3PO2/I.
Благодаря много за помощта.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Предполагам (но не мога да гарантирам), че винената киселина с натурален произход от търговията е тази, която ви е необходима, и може би ще работи по-добре с мононатриевата сол на тази киселина. Тъй като винената киселина има два хирални центъра, предварителното заемане на единия може да помогне, поне така е при разделянето на амфетамина. За смилане на кристалите ще се използват керамични топки, каквито се продават за мелници, и бавно движеща се горна бъркалка, за да се смилат на дъното на съда. Не искате да окачвате кристалите в разтвора, а да ги държите на дъното.
 

LiveviL

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 21, 2024
Messages
8
Reaction score
7
Points
1
Здравей, човече, аз тъкмо започвам пътуването си с химията.
Значи казваш, че там, ако имаш катинон, можеш да го редуцираш директно до метамфетамин?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Катионът би дал амфетамин, а метатионът - метамфетамин. И да, можете да го направите. RP-H3PO2-H3PO3/йод би трябвало да работи също така редукцията в стил Birch и класическата редукция на Clemmensen с Zinc/Hcl (но си спомням, че имаше някои проблеми с нея)
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Здравейте на всички
Вече сме заснели материал за синтеза на ефедрин от метатинон, който ще бъде публикуван в края на месеца.
В момента работим по следния маршрут:
пропиофенон - меткатинон - ефедрин - метамфетамин
 

riderofapocalypse

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 29, 2024
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Top