Големият списък с оправдания - законни употреби на химикали

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Не бях сигурен къде да публикувам това, тъй като Pinkman House вече не съществува. Ще опитам тук.

И така, поръчали сте някакви химикали в малки количества и сте имали лошия късмет да ги хванете при контрола на вноса или на митницата. Ако сте поръчали големи количества, вероятно сте прецакани, каквото и да кажете, но кажете, че изпробвате нов маршрут или нов синтезатор с количества за любители - или кажете, че сте любители. Тогава вероятно ще ви попитат за какво са предназначени. Време е за Големия списък на слабите оправдания!

Аз ще започна:

Фенол - "Правя парацетамол. Това е много забавно и не е незаконно. Освен това съм любител и никога не бих го погълнал или дал на някой друг".
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Също така, тук можете да публикувате химикали, за които поискате добро извинение. Аз също ще започна оттук:

Натриев нитрит
Натриев борохидрид
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Може да се използва чудесно като отровна примамка за малки и по-големи гризачи.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
може да се използва за избелване или за производство на избелващ агент, използва се и като обект за изследване на водородни клетки в автомобилите.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Да, въпреки че за това има твърде много налични правни алтернативи. Мисля си, че най-добрите оправдания са тези, в които признавате, че се занимавате с химия, но правите безобидни експерименти.

Но за натриевия нитрит открих, че се използва като ароматизатор за примамки за риба. Продава се като такъв в САЩ.
 

oldkaw

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2022
Messages
6
Reaction score
6
Points
3
Отлично средство за отстраняване на пънове. Пробийте дупки в споменатия пън. Изсипете нитрат в дупките. Изсипете течност за запалване на дървени въглища в/у мястото. оставете да попие 10 минути. Запалете тази кучка. До сутринта пънът ще е доста разграден. Изплакнете и повторете.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63

Това би работило за нитратите, да. Най-вече за калиевия нитрат. Но това беше нитрит.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
А, и след това има химия на ароматите, естерификации на алкохоли.
Концентрирана сярна киселина (катализатор)
Оцетен анхидрид

могат да се използват за получаване на различни аромати чрез ацетилиране на редица алкохоли. Например бензилов алкохол, от който ще се получи мирис на праскова. С него може да се получи и банзалдехид.
 

ryry1984

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 20, 2022
Messages
3
Reaction score
9
Points
3
Метиламин база

и това може да е глупаво, но трябва да го сложа:

p2p

Можем ли да направим подобна тема на тази, но със стъкленици?

Защо да искам ротовап
Защо ми е необходима колба от 10000 ml и т.н.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Съжалявам, но мисля, че P2P е твърде близо до крайния продукт, за да се извинява. Евентуално бихте могли да се опитате да претендирате за някаква парфюмерийна химия, но никой няма да го купи.

Ротативката е идеална машина за много химии. Просто ще трябва да накарате някого да повярва, че разполагате със средства, за да си купите играчка за 800 евро за невинното си малко хоби. Виждал съм обаче и по-лоши неща - хора, които купуват велосипеди, обувки и ски за много повече от тази сума.
Все пак 10 л RB е прекалено. Трудно е да се обясни.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Бензалдехид, нитробензалдехид: синтез на индиго." "Е, офицер, винаги съм си мислел, че синтезът на багрила е ТОЛКОВА интересен!" "Ами, офицер, винаги съм си мислел, че синтезът на багрила е ТОЛКОВА интересен!

Всъщност багрилата са чудесен източник на оправдания. Всичко зависи от мащаба, разбира се.
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Ротативка: вие сте любител и понякога правите етерични масла от портокалови кори, лавандула, мента и т.н. (ще ви е необходим и поне един екстрактор на Сокслет, за да направите признанието си надеждно).
10L RBF: купили сте го на гаражна разпродажба (ако сте в САЩ) или в някакъв интернет магазин за няколко евро, защото сте винопроизводител и този RBF служи като балон за ферментация на вино.
 

dnkr

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 11, 2022
Messages
19
Reaction score
7
Points
3
(Заявка) - TMCP-Indole

Не твърде много информация за това.. Като повечето химикали, които поръчвам, общото ми оправдание е "изследвам и разработвам нов почистващ продукт [или] ботонична хранителна добавка", но би било хубаво да се знае дали tmcp indole има някаква друга употреба
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Чистият индол може да бъде обяснен с направата на миризливи торбички с чай за отблъскване на плъхове/молове в градината, но този, който сте попитали, няма по-известни приложения от направата на синтетични канабиноиди, освен ако мирише подобно на индола и имате собствен заден двор, тогава можете да се аргументирате с "купуване на замърсен индол срещу къртици от интернет", но за това е необходимо и допълнително алиби.
 

dnkr

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 11, 2022
Messages
19
Reaction score
7
Points
3
Определено мирише странно... като аромат на стара урина lol. Добре е да знам, че трябва да бъда по-интелигентен по този въпрос, благодаря!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Поръчките в Китай всъщност не изискват много - може да поръчвате от името на клиент като частен търговец на дребно за химически стоки. Работи за мен, получих предложение веднага
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
има ли някой хубаво извинение за p2np? и какво би могла да направи полицията, ако нямам хубаво извинение, законно е, така че те не би трябвало да могат да направят толкова много, нали? благодаря ви
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Обикновено няма реални оправдания за прекурсори, които са толкова близо до крайния продукт. Дори в Уикипедия не могат да се намерят други употреби на P2NP освен производството на амфетамини.

И дори да не е незаконно... ако някой митнически служител види пратка P2NP до частно лице, предполагам, че ще се свърже с полицията, за да направи обиск на помещенията на това лице, да започне наблюдение или да го включи в списък за наблюдение.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
p2np е незаконно.
за легални продукти никой адвокат няма да позволи проверка на фонова информация или заповед за обиск на легален продукт.
Вие купувате международни .
Между другото, митническите служители имат пълни ръце с проверки на незаконни предмети . по границите
 
Last edited:
Top