Нещото, което не разбирам за списъците с лекарства

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Хей, аз съм американец, така че нека да знам дали при вас е различно, но не разбирам как буквално МЕТ (дезоксин) е наркотик от списък 2 (разрешен, ако имате рецепта), докато тревата и психеделиците са от списък 1 (изобщо не са разрешени). колкото и правителството да иска да проповядва за предпазливост и безопасност, законът за контролираните вещества НЕ е за здравето на хората. той е за това от какви наркотици се печелят пари и какви наркотици ще приемат хората. той е за поддържане на американските граждани в самодоволство по два начина:

Забелязвате ли например как всяко шибано свръхактивно дете е диагностицирано с адхд? баща ми дори нямаше тревожност, беше просто баровец, просто излъга за някои неща и получи рецепта. абсурдно лесно е да се лекуваш, защото всеки, който не е напълно невротипичен (много малко хора са такива), просто му се хвърля шише с хапчета. Признавам, че е много по-трудно да се получат лекарства за определени състояния, но това обикновено вреди на хората, които действително имат тези състояния. също така двете неща могат да се припокриват, като например с адхд и недостига на аддерал. познавам много хора, на които просто са поставили диагноза адхд, с която те дори не са съгласни, и са им сложили лекарства, които дори не харесват, но хората, които действително имат адхд, не могат да получат лекарствата, от които се нуждаят)

2. да не се насърчава нищо, което може да предизвика социални вълнения (тъй като америка е обучила хората да се страхуват от определени лекарства, като например мдм, те трябва да бъдат отделени от "добрите" лекарства като аддерал (буквално просто амфетамин под друго име, защо сме обучени да се страхуваме от едното и да обичаме другото) и очевидно метамфетамин. въпреки че мдма показва обещаващи резултати при лечението на аутизъм, правителството не може просто да се отдръпне и да каже: "всъщност това е добро и добре, че ви позволяваме да го правите", защото хората ще кажат: "но-но наркоманите!"11!!!1!! това не може да се случи в нашата добра и чиста америка." Освен това правителството не може просто да промени мнението си, защото иначе ще изглежда глупаво и хората ще му имат по-малко доверие. то трябва да бъде стабилно и непроменящо се, някаква божествена фигура)

единствената причина, поради която правителството (в цялата страна, но най-вече в някои щати) става все по-снизходително към тревата, е, че хората искат това. правителството просто иска да изглежда добре. целта му е да държи хората в подчинение. не става дума за нашата безопасност или благополучие. съжалявам, ако нещо от това няма смисъл, просто го написах на място, защото си мислех за това.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
разбирам нуждата от разделение и нуждата от закони, но самото наказване на тези, които са в активна зависимост, не прави НИЩО! да, някои хора не искат помощ, но помощта трябва да е ДОСТЪПНА! и не, тя абсолютно не трябва да е принудителна, не подкрепям просто да набутваме всеки зависим в рехабилитационна клиника, защото честно казано, понякога това може да доведе до още по-вредно поведение. веднъж се опитах да изляза на студена пуйка и просто започнах да се опитвам да се запаля. но вярвам, че трябва да има налични ресурси за намаляване на вредите, като места за контролирана употреба, чисти игли и налоксон. това не е насърчаване на употребата на наркотици, а предотвратяване на смъртта. и самото набутване на хората в затворнически килии не прави нищо друго, освен да ги постави в ситуация, която е също толкова опасна. представете си, че сте предозирали и почти сте умрели и се притеснявате повече за това какво ще направят полицаите, отколкото за действителния си живот. това не е правилно. хората, които подкрепят строгите закони за наркотиците, не се интересуват от употребяващите наркотици, а от глупавото си фалшиво чувство за ред. те се интересуват от поддържането на тиха диктатура. те или нямат човечност, или нямат очи.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Така че системата за планиране на лекарствата определено е остаряла. Тревата е включена в графика като наркотик без медицинска употреба. Може би това е било мнението навремето, но при изчистването на тревата успешно се предписват лекарства за лечение на определени неща

Ако имате време, разгледайте някои от книгите на д-р Карл Харт от Колумбийския университет. Той прави страхотни изследвания с наркотици. Неговото мнение за наркотиците е, че те са химически вещества с известни и очаквани ефекти и не трябва да се разглеждат като страшна пропаганда, с която всички сме били хранени.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Португалия е показала на целия свят правилния и ефективен подход към лекарствата. Но много държави са далеч от това, особено САЩ
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Така че планирането на лекарствата в САЩ работи по следния начин
1. Незаконен наркотик с висок потенциал за злоупотреба
2. Наркотик, отпускан с рецепта, с висок потенциал за злоупотреба
3. Наркотик с умерен потенциал за злоупотреба
4. Наркотик с известен потенциал за злоупотреба
5. Наркотик с малък потенциал за злоупотреба

Тъй като можете да получите рецепта за метамфетамин или кокаин, те са от списък 2, въпреки че кокаинът никога не се предписва ( не се нуждаете от рецепта като лекар, който прави операция), кокаинът никога няма да напусне списък 2, защото е наркотик на политиците и богатите хора
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Защо другите трябва да плащат за последиците от вашата зависимост? Вие плащате за наркотиците, а ние плащаме за рехабилитацията ви, след като забавлението ви се провали. Приемането на наркотици е избор. Нормалните хора не се занимават с наркотици (може би само тайно), но ако го правят, обикновено внимават да не се отровят и да се пристрастят. Легализирането на наркотиците означава повече заложби. За да се спаси? Бъди нормален потребител като джетсет, който държи да е чист. Не съм съгласен в действителна правителствена конспирация по отношение на наркотиците. Това е причинно-следствено развитие, в което няма нищо изненадващо. Наркоманите не помагат на нашата кауза каузата на свободата. Това е избор за повечето употребяващи, тъй като иначе не са толкова луди, но на високо могат да те ограбят сляпо, мразя го и не проявявам снизходителност. Утилитаризъм - живей и остави да умреш
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
съгласен съм с хигс босън, погледнете какво РАБОТИ. декриминализацията и дестигматизацията понижават нивата на употреба на наркотици. когато на хората се позволява да говорят открито за своите зависимости, те са много по-склонни да получат помощ. ако наистина подкрепяте това, което е добро за обществото, тогава декриминализацията би била най-добрият начин на действие

може би зависимите не ви помагат в момента, но когато спрете да ги пребивате, вероятно ще бъдат по-склонни. дори и да не го правят, стойността на човека не се основава на това, с какво може да допринесе за обществото. тогава какво да кажем за хората с увреждания? какво да кажем за възрастните хора? те трябва просто да се изсерат и да умрат? не всичко е свързано с това, което човек може да направи за вас. хората имат присъщо достойнство

и макар да съм съгласен, че в повечето случаи никой не е принуждавал наркоманите да започнат да приемат наркотици, пристрастяването е истинско психично разстройство. активното пристрастяване не е избор, а болест. не бихте казали на човек с рак, че сам си го е причинил, нали? дори ако, да речем, се е изложил на рискови фактори. това е ужасно нещо, с което трябва да се справяме и към което трябва да се отнасяме със съчувствие

ако искате да разрешите проблема, покажете на потребителите доброта. отнасяйте се с тях като с хора и им предложете помощ, но не ги насилвайте. те ще преминат от другата страна, когато са готови. сред нас винаги ще има зависими, но това би намалило драстично техния брой
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
"стойността на човека не се основава на това, с което той може да допринесе за обществото". Ако има фиксирана стойност, това е таблицата, която трябва да се следва. Тогава какво да се прави с тази ниска/отрицателна стойност? Частната благотворителност е даденост. Държавната благотворителност(обложена с данъци) е сведена до минимум. Вие работите в улична кухня за супа, а аз продължавам да работя за това да получа най-добрите химикали за радост на по-добрия пазар на наркотици. Достатъчно съм злоупотребявал с (безпомощни) малоумници, които "се нуждаят от помощ", докато обичат да избухват и да нарушават човешкия договор за спокойно безопасно свободно просветено общество (като тази врата на ББ). Либертарианството е думата, която се използва като чадър. Следвайте парите към това, което работи - естествения закон, а не се съобразявайте с паразитните нискочели. Гледам високо нагоре, за да бъда космическа цивилизация. Човекът на въглеродна основа е средство за киборг🦾🤖🦿
 

zfhxI

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Мисля, че аргументът ви донякъде пренебрегва факта, че много хора употребяват наркотици, при това законно. Опиоидната криза е толкова голяма, колкото е, до голяма степен поради прекомерното предписване на опиоиди. Вие няма да кажете на лекаря си "не, няма да използвам лекарството, което ми предписахте", нали? А после се пристрастяват и когато запасите им от законни лекарства свършат, се обръщат към незаконните.

Всичко това се е случило на член на семейството ми. След (сравнително малка) автомобилна катастрофа им е било предписано прекомерно количество оксижен, в крайна сметка са се пристрастили и сега са мъртви. Друга непотвърдена история, редица членове на семейството са получили фентанил от лекарите си, защото са имали нужда от него за пробив на болката.

Други хора (по-специално богатите фармацевтични компании) трябва да плащат за последиците от зависимостите на хората, защото те са причинили много от тях. Не съм голям привърженик на това да ги оставяме да се разхождат с големи суми пари, които са получили от съзнателно причиняване на вреда на хората.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Не обичам даунъри, да се спускам, а не да се качвам, така че бих продал опиодите, от които нямам нужда. Не мога да се пристрастявам, тъй като спирам, ако му стане твърде голямо натоварването. Не съм имал легитимна нужда от опиоиди, която би могла да ме пристрасти. Пристрастяването е като поставянето ми под робство, не го правя. Свръхпредписването в САЩ е нещо особено и отговорните трябва да си платят, но аз съм почти само слаби хора с ниски постижения, които остават пристрастени към наркотиците, те струват много, за да се опитат да помогнат с лоши резултати. Окси е слабо опиоидно лекарство, предимно на таблетки, и е нещо много по-малко сериозно от хероина. Но легализирайте всички наркотици и оставете природата да се справи.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
ти нямаш никаква шибана емпатия, което е един от основните белези на човечеството. ik im using an ad hominem attack rn and idc. if u cant argue with logic then I wont either.

също така не харесвам даунърите, но пристрастяването е болест и никога не бих говорил лошо за някой, който е пристрастен към опиоиди. също така не си ли ти потребител? какво стана със солидарността. не всичко е свързано с това, което можеш да спечелиш от другите. това се нарича егоизъм и право на собственост, дори и да е в национален мащаб в твоя мечтан свят. ако нещо облагодетелстваше другите, но не и теб, не мисля, че все още щеше да го подкрепяш. не искам да звучи, че съм по-добър от теб, защото не е така, но ако можех да натисна едно копче и животът на много хора да се подобри при условие, че моят продължава да е гаден, щях да го направя. законите за декриминализация на наркотиците може да са неудобни за теб, защото употребяващите ще са по-открити/употребата на наркотици ще е по-малко заклеймена (не възхвалявана обаче), а може би твоите чисти квартали, в които живеят предимно мнозинството, може да имат... *дори 2! скандално! но ако говорим сериозно, декриминализацията е спасила толкова много хора. хората по-малко се страхуват да потърсят помощ и е по-малко вероятно да получат фатална доза заради безопасните места за консумация. също така тя намали разпространението на болести, предавани по кръвен път, поради по-лесно достъпните и чисти принадлежности като игли. Помислете за това. животът на реални хора се подобрява (и дори спасява) чрез една проста промяна в закона. какво наистина имате да губите? тези хора имат толкова много залог тук, а вие се интересувате само от парите и собственото си щастие. това е прецакано отвъд думите. мислите ли някога за някого, освен за себе си?

Добре е, че си пристрастен, аз съм сравнително добре функциониращ потребител (през по-голямата част от времето), но това не означава, че съм много по-добър от средностатистическия пияница на бензиностанция. всички ние сме наркомани на различни етапи/ с различни наркотици по избор. имаме едно и също психично разстройство. слез от високото си място и загуби комплекса за превъзходство

прав си, пристрастяването е като робството: и двете са недоброволни. някои хора могат да твърдят, че са избрали да стигнат дотам, което МОЖЕ да е вярно и в двата случая, като например робите, които са били просто наемни слуги поради дълг или като наказание за престъпление, и не е като някой да принуждава зависимите да започнат да вземат наркотици. с радост ще призная това. въпреки това, когато започнеш, не можеш да спреш. това играе на естествената система за възнаграждение на мозъка. използва тялото ти срещу самото него, донякъде като автоимунно разстройство, ако това има смисъл

използвайки примера с робите, след като подпишете договора, сте прецакани за следващия [колкото и дълго да се предполага, че ще работите]. все пак това не е тяхна вина, това им е наложено насила. те не го искат. същото е и в случая с наркоманите, след като намерите наркотик, който ви харесва, не можете да спрете да го приемате. дотогава това не е ваша вина, а на мозъка ви, защото сте пристрастени. Не са много хората, които наистина искат да бъдат зависими, те просто са заклещени така поради глупаво решение и се страхуват да получат помощ поради стигма, финансови причини, правни причини или просто защото "се наслаждават" на употребата твърде много (никой не обича да бъде зависим, той просто обича да бяга от наркотиците. ако всички бяхме в добра среда и психическо състояние, никой нямаше да иска да взема наркотици. има интересно проучване по този въпрос, наречено Rat Park, което ще свържа тук)

също така, както каза @zfhxI, понякога дори не е изборът на хората на първо място, като например с лекарствата с рецепта. това е изцяло по вина на голямата фармацевтична компания и макар да се радвам, че признаваш това, не можеш да обвиняваш хората, че са пристрастени. те не са слаби, мозъците им просто са различни. Може да са предразположени към пристрастяване или да имат проблеми с контрола на импулсите, или просто пристрастяването да ги е променило драстично, защото и това е възможно, особено при твърдите наркотици като метамфетамин. веднъж прочетох статия, в която се казваше, че той буквално променя пътищата в мозъка, за да бъде по-склонен да поема рискове/ по-импулсивен

Помислете за това: бихте ли обвинили пациент с рак? дори ако той съзнателно се е излагал на канцерогени, може би на работното си място например? Никой със здрав разум не би казал: "Да, това е изцяло твоя вина, че имаш рак, идиот. жънеш това, което сееш." Защо се отнасяме така към зависимите? дори и да "са си го направили сами", те се нуждаят от помощ и се опитват да се лекуват (въпреки че дори и тези, които са в активна зависимост, заслужават достойнство, защото са хора като нас и най-вероятно ще се оправят някой ден. не познавам много зависими, които планират да останат така завинаги. също така, както казах и преди, декриминализацията повишава шансовете на зависимите да получат помощ и да поправят положението си!) понякога злото няма извършител, то просто се случва. то не е по вина на хората. Предполагам, че това е донякъде тяхна вина, само донякъде, ако са избрали да навлязат в живота с наркотици, но ако искат да се откажат, тогава трябва да получат подкрепа и възможност, а не да бъдат шибани за това, че са "зависими" или "злоупотребяващи", или просто че са нискофункционални потребители, защото познавам хора, които дават силно преференциално отношение към високофункционалните потребители като мен. хубаво е, защото съм малко по-уважаван от някои мои връстници, но това говори много за това как хората гледат един на друг: транзакционно.

сериозно, можеш да разбереш толкова много за един човек по това как се отнася към "безполезните", като например наркомани, бездомни, психично болни и т.н. Просто хора, които не могат да дадат много от себе си. бих искал да живеем в свят, в който всеки може да проявява доброта към "безполезните" хора, защото те са наши братя и сестри в човечеството и не трябва постоянно да се опитваш да използваш семейството си за лична изгода. те заслужават любов, дори и да не могат да дадат нищо друго, освен да върнат любовта. вярвам, че кармата се отплаща милостиво на тези, които успяват да бъдат добри към тези хора, защото не са много хората. но се отклонявам, никой потребител не заслужава преференциално отношение, високо или ниско функциониращ. всеки има присъща стойност и вие сте не само жестоки, но и изостанали, ако кажете друго

предполагам, че да, обществото придава по-голяма стойност на някои хора, но това всъщност не означава нищо. то диктува как хората ще се отнасят с вас/ще ви гледат, а не вашата ДЕЙСТВИТЕЛНА СМЕТКА. всички сме равни, всички сме членове на човешката раса. ще бъдете много по-щастливи, когато най-накрая приемете това, вместо да се сърдите на зависимите за неща, които в по-голямата си част са извън техния контрол. ако не харесвате наркоманите, направете нещо по въпроса! организирайте митинг за декриминализация и места за безопасна употреба, така че те да се стрелят в чиста сграда, а не на тротоара, когато се опитвате да отидете до Макдоналдс или каквото и да правите в свободното си време

дори пещерните хора са били в състояние да разпознаят своите съграждани като равни. за какво си мислиш? бъди истински. може би съм просто възмутено дете, което не знае нищо, но хайде. грижата за другите и отвореното мислене са безплатни и ще научиш много от тях. погледни извън себе си, шибано моля. не би навредило поне да опиташ.
 

zfhxI

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Голяма част от тях са свързани с политиката. Системата за съставяне на списъци е въведена през 1970 г., когато войната във Виетнам и хипитата са били нещо голямо, така че като са поставили наркотиците, които обикновено се свързват с тях (LSD и марихуана), в списък 1, е било по-лесно да се насочат към тях. Това е нещо подобно на начина, по който крекът е бил насочен към кокаина на прах, защото хората, употребяващи крек, обикновено са били бедни и чернокожи, докато хората, употребяващи кокаин на ток, обикновено са били богати и бели.

Съставянето на списъци на наркотиците е тясно свързано и с лобирането. Ако някоя фармацевтична компания може да спечели много пари от продажбата му и то вече няма лоша слава, тя ще се опита да го задържи в списъка на по-ниско ниво (с доста голям успех). Ето защо Окси е в списък II, а хероинът - в списък I.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Съгласен съм с разделението на кокаин и крек, което пишете, но не и с расовите настроения. Кой наркотик вреди най-много на обществото, дали крекерите са по-голям проблем (да). Ако poeple правят наркотици у дома насаме, това не е за преследване от полицията. Но това трябва да е легален пазар. Следвайте парите
 
View previous replies…

zfhxI

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Не споменавам раса, защото това е просто нещо, в което вярвам, това е нещо, което хората в администрацията на Никсън (администрацията, при която е създадена системата за планиране) го казват. Расата е значителна част от историята на законодателството в областта на наркотиците и не бива да се пренебрегва.

Съветникът по вътрешна политика на Никсън буквално казва: "... като накараме обществеността да асоциира хипитата с марихуаната, а чернокожите - с хероина, и след това криминализираме силно и двете, бихме могли да разрушим тези общности. Бихме могли да арестуваме лидерите им, да нахлуем в домовете им, да прекъснем събранията им и да ги очерняме вечер след вечер във вечерните новини. Знаехме ли, че лъжем за наркотиците? Разбира се, че знаехме.".

Администрацията на Рейгън беше тази, която започна целия фокус върху крекинга, и нямаме някакъв ясен цитат от тях, но
1) Кокаинът крек беше специално насочен в Закона за борба със злоупотребата с наркотици
2) По онова време крекът се е употребявал предимно от чернокожи
3) метамфетаминът, въпреки че беше официално признат от Белия дом за значителен проблем за бялата класа на американците от по-ниските слоеве, не беше третиран по същия начин като крека от Рейгън.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
тбх, стереотипите съществуват по някаква причина. аз НЕ ги подкрепям, но някои наркотици се свързват с определени демографски групи без причина. бтв определено е вярно, че крекът се свързва с бедните хора (особено афроамериканците), докато кокаинът се свързва с богатите бели мъже, което обяснява разликите в присъдите. мнозинството бели хора на власт просто искаха да запазят властта си и да имат резервен план, защото, нека си го кажем направо, повечето богати бели мъже на власт вероятно са кокаинови маниаци. кокаинът е символ на американската мечта, до известна степен. зависи кого питате ig. btw чух, че демографската група на употребяващите кокаин се е изместила към афроамериканките, но честно казано, мисля, че статията, от която прочетох това, е глупост. не познавам чернокожи жени, които да употребяват кокаин, но познавам много бели хора (и мъже, и жени, по някаква причина предимно жени), които го правят. ако общувате с различни употребяващи наркотици, ще забележите някои тенденции

например, метамфетаминът се свързва с бели хора от по-ниската класа. виждал съм го както в стереотипите (във вицове, филми и т.н.), така и на живо. буквално съм единственият цветнокож, когото познавам, който прави лед. имам бели приятели, които го правят, но не и други малцинства (поне в реалния живот). може би е заради това, че съм наполовина бял, но определено не съм бял, така че не знам. съжалявам, че се измъчвам. така или иначе, моята гледна точка си стои, някои наркотици са стереотипни по някаква причина и расистките закони се създават, като се използват тези стереотипи

Наистина ми се иска хората да са по-малко омразни :c

крекът и кокаинът са буквално един и същ наркотик, но това е предимно социално-икономическо разделение между употребяващите ги. мисля, че част от него е раса, но по-голямата част е класа, тъй като метамфетаминът е също толкова заклеймен, но се употребява предимно от бели. бедни бели, обаче. важно е да се признае това. мисля, че крайното разделение е между висшата и низшата класа. Може би това не е точно напрежение, а по-скоро това, че богатите хора не се интересуват от борбата на по-малко щастливите си колеги. сякаш дори не ги възприемат като хора. това ме вбесява.

Може би просто съм страстен по този въпрос, защото съм от дом с ниски доходи/разрушен дом, но откакто се помня, дори и в началното училище, хората се държат като копелета с мен по този въпрос. През по-голямата част от живота ми ми се подиграваха в училище заради това (наред с други причини, като например това, че се държах някак си странно поради психични проблеми). наистина? само защото не съм разглезено шибано дете? само защото не съм невротипичен? престанете да съдите хората въз основа на черти, свързани с "печеленето на пари". това не води до нищо, а и повечето хора с потенциал така или иначе не го използват. и освен това не би ли било по-добре за икономиката да се опита да реабилитира "безполезните" хора и да ги накара да работят или поне да допринасят по някакъв начин? Всеки, който боготвори богатите хора, е направо мазохист, защото обещавам, че те не се интересуват от нас. не знам защо наблягате толкова много на това колко гадни са наркоманите. мога да ви уверя, че средният туикър е по-реален от средния изпълнителен директор.

Хората като теб, които се държат така, сякаш богатите ще спасят света, се придържат към сляпа, заблудена надежда. това зависи от нас, защото сме единствените хора, на които им пука. предполагам, че като по-бедни хора ние (или поне аз, няма как един беден човек да е толкова категоричен в защитата на богатите) трябва да се държим заедно. има причина много от моите приятели също да са под прага на бедността. Бедните хора са също толкова способни, колкото и богатите, а на мен ми писна от дискриминация. те не са глупави или мързеливи, а цикълът на бедността ги поставя в неизгодно положение. потърсете машина за удавяне. цикълът на бедността е просто финансова версия на това. Трябва да поправим системата и стигмата около по-бедните хора, защото ми е толкова гадно от това, че мфс се държат така, сякаш съм лош човек, мръсен или непременно употребявам наркотици (познавам много бедни хора, които са морални шампиони и не се докосват до наркотици или нещо подобно) само заради икономическия си статус. не можеш да избегнеш икономическото профилиране, дори от правителството, както е показано в отговора на @zfhxI s. наистина отвратително. как можеш да подкрепяш такава нехуманна и неефективна система? ако поне работеше, бих могъл да разбера логиката ви. какъв е смисълът да бъдеш ненужно суров към бедните (и бездомните, и психично болните, и хората с наркотична зависимост, тъй като те често се припокриват)? не получаваш много от това и просто правиш нечий и без това труден живот още по-нещастен. как не поставяш под въпрос последиците от своя мироглед? сериозно, как спиш нощем lol
 
Last edited:

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Не мога да напиша толкова добре написан американски текст като фиделис без големи усилия или дрогиране. Трудно ми е да набирам/коригирам текстовете си, ако не го направя, ще има грозни правописни грешки, а ако не го прочета, ще има по-ниска граматическа четивност. Освен това трябва да се съсредоточа върху подреждането на моето предприятие за търговия с наркотици, възпрепятствано от предатели.

За щастие сега не ми се налага да пиша много, дори и с удоволствие да го искам. Така че съм практичен. Залагам на това, което работи най-добре. Това, което носи най-много пари. Не искам да съм мек и емоционален. Аз съм от привилегирована среда и високо спокойна страна на благосъстоянието. Страна, която сега е опустошена от тежкотоварните имигранти от лоши страни, които изнасилват моята страна като своя площадка за игра. Не е необходим принос на религията или най-широки факти от евгениката, за да се види демоничното влияние за кратко време, което настъпва в една побеляла спокойна страна, която политически е била обозначена като дом на народа. Тя е съсипана от социалдемократично обслужване на паразити и максимален приток/инфаркт на "нещастници, които се нуждаят от помощ, а те ще бъдат благодарни и ще направят всичко възможно да се отблагодарят (като белите украинци бежанци днес)". Свърши ми грижата за всички паразити и идиотски изроди. Социалистическите ви настроения не ме трогват; дете на комунистически бежанци. Ние живеем и умираме. Междувременно можем да се справим добре или да се провалим. Тези, които се провалят, нямат нищо за мен. Отказвам да им помагам. Държавата на правителството (прикрита помощ) може да им помогне.

Нуждаещите се от помощ са предимно глупави, мързеливи, нискостойностни лица най-вече. Ако работят усилено или са умни, ще успеят. Ако са социалисти, анархисти, насилници, примитивисти или дистанцирани хипита, те ще се провалят в обществото на усилията и резултатите. Не навлизам в твърдата истина за социалната евгеника. Просто питам за човека/събитието: колко стойност в пари си струва. Не искам да имам нищо общо с проблемните хора; като повечето наркомани. Искам свят без дефектни хора, които да правят проблеми, които не им се налагат, а да се занимават с фрийрайд. Искам едно развиващо се общество, което да произвежда по-добри условия на живот, да ни възпитава да бъдем техно превъзходни. Паразитите крадат мечтата ни, те изтръгват добрия живот и го замърсяват. Не мога да сътруднича на тази измама. Мразя ги. Чудовищни наркомани крадци психопати бах, нямам сърце за тях, пазя сърцето си за добрите хора, а не за червените крадци в периферията. Залагам на егоизма на елита, който работи. Няма да има синергия с нисшите субекти, войната ще си има победител. Надявам се, че това е КАПИТАЛИЗМЪТ. По дяволите с червените грабители. Нека съм свободен да загина. Нека и вие естествено
 
Last edited:

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Е, не мисля, че мога да променя мнението ви, така че съгласете се да не се съгласявате. просто знайте, че средата, в която сте израснали, е помогнала за формирането на политическите ви възгледи. вие сте били добре осигурени, така че не е имало нужда да се притеснявате за бедните. аз нямах такъв късмет, така че трябваше да се грижа за себе си и понякога за приятелите си, които също не бяха от най-щастливите. мненията ми се формират от опита ми, добър и лош. така или иначе, в крайна сметка това ми даде по-голяма съпричастност към бедните (и други маргинализирани групи), което е нещо, което липсва на много хора, защото те са живели сравнително лесно. когато преживеете финансови трудности, ще разберете. ако наистина прекарвахте време сред бедни хора, мисля, че мненията ви щяха да бъдат драстично различни

Да, плодовете на нашия труд зависят от труда, който полагаме. не отричам това. жънеш това, което си посял. мисля обаче, че е несправедливо някои хора да имат много по-добри изходни позиции от други. сериозно ли мислите, че дете, отгледано от бездомна самотна майка, ще има същите възможности като детето на милиардер? не вярвам да принуждаваме всички да имат еднакъв резултат, това е нереалистично и просто глупаво. Просто вярвам, че хората заслужават равни възможности. различни икономически класи винаги ще съществуват, но разделението не трябва да е толкова драстично. разбира се, някои бедни хора, които познавам, са мързеливи и не полагат никакви усилия да се подобрят, но се осмелявам да кажете тази глупост в лицето на някой, който работи на три места и все още се бори, за да си плати сметките. богатството не се определя от усилията. тези истории за забогатяване, които виждате по новините, не са норма. те са изключение и вероятно са получили финансова подкрепа от стари богаташи, които имат пари за изхвърляне. средностатистическият беден човек, честно казано, е заклещен там, където е, дори и да е усърден, умен и да е направил всичко правилно. трябват му пари, за да ги направи. искам да живея в свят, в който хората под прага на бедността поне имат приличен шанс да живеят комфортен, смислен и пълноценен живот. в системата, която искате, богатите само ще стават по-богати, а бедните само ще стават по-бедни. Ако наистина искате меритокрация, предлагайте подкрепа за по-малко щастливите. ако искате общество, в което хората се оценяват според усилията, които полагат, тогава направете така, че усилията да определят резултата, а не финансовото положение, в което сте се родили, защото мога да ви уверя, че повечето богати хора дори не са направили нищо, за да спечелят това богатство. повечето богати хора са деца от поколение на поколение (някои богати хора са работили за него, но често в началото са били поне от средната класа). сериозно, научете разликата между справедливост и равенство, преди да говорите глупости.

Не съм социалист, само защото не одобрявам ненужната жестокост/целенасоченото невежество. би ли навредило значително на страната, ако предложим на зависимите по-добро здравеопазване? силно се съмнявам. определено няма да навреди на никого, така че какво ни спира? буквално само алчността. същите хора, които одобряват този вид системни пречки, са същите хора, които подкрепят умишленото скриване на ефективното лечение на рака. изследвайте тази работа, тя не може да се опише с думи. и познайте какво, такива неща се случват, когато парите са на първо място. хора като вас (очевидно не сте част от голямата фармацевтична компания, но все още сте самодоволни) отнемат животи само заради някаква хартия. спирате ли някога да мислите за въздействието на мечтаното от вас общество? дори от икономическа гледна точка, няма ли реабилитацията да ПОМОГНЕ за изграждането на света, който искате? ако всички тези потребители се "поправят", те вече няма да са "паразити". сериозно не разбирам как можеш да наричаш други хора паразити с чиста съвест. същото е и с хората, които наричат имигрантите "извънземни". не забравяйте, че зад каквато и дума да ги наричате, стои човек. те също имат свой живот; свои семейства, стремежи, истории и т.н. колко самовглъбен трябва да си, за да не ги смяташ за хора? твоят мироглед е солипсистичен и просто изостанал. нито един от аргументите ти няма смисъл, когато се замислиш. когнитивният дисонанс, който имаш, е резултат от това, че не си преживял истинска борба. твоят ограничен мисловен процес, липсата на емпатия и възмущение само доказват моята гледна точка lmao

никога няма да изградите технологична империя, ако просто отхвърляте хората като безполезни. използвайте тези нови иновации, за да им помогнете, и след като те са на добро място, могат да помогнат в изграждането на света, който искате. изненада, хората се подобряват, когато се лекуват. да, някои хора не искат да се променят, но обещавам, че повечето зависими планират да се излекуват. просто е трудно, защото пристрастяването към наркотиците буквално променя мозъка (заедно с други фактори, на които ще се спра по-късно). това е физическо и психическо заболяване, а не просто избор. обикновено започва с избор, но НИКОГА не свършва с това. ако можеха да се откажат, щяха да го направят, но знаете ли колко е трудно в днешно време. когато здравните грижи и ресурсите за намаляване на вредите за злоупотребяващите с наркотици станат по-разпространени/дестигматизирани, гарантирам, че те ще станат "по-добри хора" (btw пристрастяването към наркотици няма нищо общо с морала. да, някои наркомани вършат гадости, но това не е отражение на тях като хора, а на разстройството, което преживяват. Мисля, че закостенелите идеи за морал са толкова вредни за обществото заради такива неща. наркоманите не са лоши хора, те просто имат нужда от помощ. това твърдение може да се приложи и за много други неща, но ще се откажа от това, преди да съм тръгнал по допирателната)

Никой не казва, че искаме да дадем на потребителите безплатна разходка. просто искаме да подобрим качеството им на живот, което на свой ред ги кара да допринасят повече за обществото. това е печелившо за всички. не предлагам да им даваме милионни грантове. просто искам да ги третираме като хора и да имат възможност да получат помощ, без да бъдат съдени. щом премахнем "препятствията пред скоростта", така да се каже, толкова много хора ще се възползват от тази възможност. Повярвайте ми, повечето зависими искат да се изчистят, дори и да казват, че не искат, защото всички знаем, че активната зависимост завършва на едно от трите места: настаняване в институция, смърт или затвор (да, има високофункционални потребители и аз донякъде се смятам за такъв, но съм наясно, че е само въпрос на време преди зависимостта да премине в нещо неуправляемо. това е като да не се лекуваш, когато имаш депресия. без намеса ще се влоши). никой не иска това за себе си. всеки, който казва, че е съгласен с това, лъже. Въпреки това има толкова много фактори, които пречат на хората да потърсят лечение, като например самата цена на рехабилитацията или осъждането им за това, че са употребявали наркотици (вместо да бъдат похвалени за това, че са се възстановили и са започнали да изтрезняват), потенциалната загуба на приятели/семейство и т.н. спрете да затруднявате злоупотребяващите с наркотици да получат помощ. това буквално само влошава нещата за всички, включително и за богатите. например, след като на повече места се въведат места за безопасна консумация, ще има по-малко наркомани на улицата, които ще понижават стойността на кварталите и бизнеса. когато лечението и ресурсите за безопасна употреба станат по-достъпни и когато хората престанат да гледат на пристрастяването (и дори да получават помощ за него) като на това ужасно, неописуемо нещо, ще има не само спад в употребата на наркотици, но и икономиката ще се подобри. Сигурен съм, че ще има и други ползи, като например това, че тези зависими ще получат справедлив шанс за живот (повечето от тях са под прага на бедността и/или се борят с други психични разстройства, така че използват наркотици, за да се самолекуват. дори и да са статистически в неравностойно положение, те все пак заслужават добър живот точно толкова, колкото и всеки друг, който е готов да положи труд), но не мисля, че ви пука за това.

Изглежда, че съчувстваш само на тези, които могат да ти бъдат от полза, което изобщо не е съчувствие. това е просто егоизъм. ако искаш да говориш, че наркоманите са лоши хора, предлагам ти първо да се погледнеш в огледалото. може и да съм наркоман, но поне уважавам другите и се опитвам да се отнасям с тях любезно. Имам своите съжаления, не съм светец, но съм много щастлив, че не изпитвам омраза и горчивина в името на "прогреса" (който, както казах, не е никакъв прогрес и всъщност доказано вреди на обществото. отбягването на тези хора/отнемането на ресурсите им няма да подобри нещата. това е чиста загуба. ако все още не ми вярвате, има реални доказателства. прочетете горните отговори и направете собствено проучване на португалската нова политика за наркотиците и огромния успех, който тя има)

Надявам се, че поне съм успял да ви дам малко храна за размисъл.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Освен това, ако наистина вярваш, че наркотиците съсипват живота на хората, защо би ги продавал? не можеш да се оплакваш от проблем, от който буквално си част. както казах, когнитивният дисонанс е шибан. мислиш ли изобщо за нещата, които казваш? защото повечето от тях не издържат, когато се замислиш за тях дори за няколко минути

не мисля, че си глупав, просто си умишлено невеж и имаш много права. може би се опитай да пътуваш някога, това е добро начало, за да станеш по-отворен. след като се запознаеш с хора, които не са точно като теб, получаваш по-цялостно разбиране за много различни неща. много теми ще започнат да придобиват смисъл, след като положиш усилия да научиш другите гледни точки. гарантирам, че никога няма да намериш философия, която има смисъл, докато не разгледаш различни. прецени си шибаните възможности

Ако се придържаш към същите идеи, с които си израснал, и не си правиш труда да научиш нещо друго, това е като да носиш очила, докато се опитваш да караш кола. трябва да видиш различни гледни точки, за да формираш последователни аргументи. формирането на мнения въз основа на опита ти е добро, здравословно и естествено, но е възможно да формираш разумни мнения само с широк спектър от опит и много изследвания и размисли. ако се опиташ да направиш това с ограничен опит и нетолерантно мислене, ще изкажеш аргументи като тези lmao

темите, особено тези, които засягат РЕАЛНИ ЧОВЕШКИ ЖИВОТИ като пристрастяването, имат нюанси. тези неща не са само черно-бели. научете се да виждате повече нюанси на сивото
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
"ако действително прекарвахте време сред бедни хора, мисля, че мненията ви щяха да са драстично различни". Аз съм го правил. В най-добрия случай те са безинтересни. Разбира се, че съм великолепен умник в крайности с моралните норми. Тези, които не успяват да покрият минималните критерии за мозъчен човек и дори не плащат за съществуването си, са нищо за мен. Те са жертви на собственото си създаване, те са бедни, глупави, луди, пристрастени, насилствени, лъжливи, често грозни врагове на великолепието на западната цивилизация. В Япония и т.н. са наложени високи стандарти и няма имиграция на боклуци (Япония съжалява, че е допуснала слисаните нигерийци да се заселят). Никаква съпричастност към бедните, не, не, не, не, не, аз се боря с червените, които използват съпричастност. Аз съм хладнокръвно мъжко хипи с каменно сърце.

"смятам, че е несправедливо някои хора да имат много по-добри изходни позиции от други.". Такъв е животът. Нека елитът да дава пример. Нека непригодните да се провалят.

"Различните икономически класи винаги ще съществуват, но разцепленията не бива да са толкова шибано драстични.". Да, трябва. В обществото има училищно образование за всички, в богатите САЩ то е разбира се висша класа. Ако детето е ниско, вероятно и родителите му са такива. Те са неудачници по рождение. Социализмът иска да изкриви истината. Както вие правите с въображението си.

"някой, който работи на 3 места и все още се бори да си плати сметките"... вероятно е глупав човек, с чест обаче.

"искам да живея в свят, в който хората под прага на бедността поне получават приличен шанс да живеят комфортен, смислен и пълноценен живот". Аз не искам това, то ще разпилее ресурсите ни твърде много за твърде малко. Що се отнася до проклетите мюсюлмани, изпитвам нулева съпричастност (и към Израел). Като пример мога да продължа да разказвам за лошите групи хора. Китайците се опитвам да остана позитивен, те със сигурност знаят как да работят на пазарите и напълно доминират в ЧЕЗ по излишък. Африканците, арабите, коренните природни раси, какво има да се харесва (за разлика от тях). Бедните хора = разхитители. Богати" хора=умни победители.

"Ако всички тези потребители се "поправят", тогава те вече няма да са "паразити"." Те са предимно лоши хора по начало. Те могат да се поправят скоро в рехабилитацията до въздържание. Защо не. Това е избор или те са луди. Тогава не може да им се помогне, тръгват си.

"същата му е работата с хората, които наричат имигрантите "извънземни." Това съм аз. Не внасяйте проблемите на провалените държави в западното общество. Те трябва да са благодарни работници. Те искат да живеят като свободни грозни мюсюлмани с минимални усилия. Разменяйте мюсюлмани с наркомани и т.н. Знам, че е така. Това е правилно.

"умишлено укриване на ефективни методи за лечение на рак"? Нямам време да обсъждам слабите хора, които не ми правят нищо (или зло), работя, за да бъда елитен търговец на наркотици с най-добрите лекарства, подобряващи пазара. така че съм необходим и етичен. Не искам да обслужвам пристрастените, защо просто не използват наркотици и не са добри. Аз съм по-добър от дилърите на безстопанствени (боклуци).

Благодаря ви за червеното пръскане. Това е все едно да слушаш лидера на нашата родна лява партия. Не ми харесва това, което войната или робството правят с хората (завладяването на САЩ). Но в крайна сметка го приемам най-вече като прогрес, тъй като сега в световен мащаб управлява силният и умният (западните бели и работещите японци и т.н.). Достатъчно съм бил наранен от нискочели наркомани. Изучавал съм философия, политика и т.н. Не е нужно да преживявам нещо лошо, което мога да науча на безопасно разстояние. Не се променям за палестинците, като съм в Газа. Аз (моето общество) нямам нужда от тях, от неудачниците. И наркомани също. Оставете ги да ви нараняват повече, докато не станете като мен. Сега ще говоря само за печалбата от наркотиците. И химикалките
 

pshcrmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
58
Reaction score
13
Points
8
така че какво мислите за Обединеното кралство, където гъбите са наркотик от клас "А"? o_O
така че, ако имате работещ комплект за отглеждане, някои полиетиленови торбички, скала и за съжаление някой трева върху вас, изглежда като "производство с намерение за доставка", което звучи като няколко години в един от най-сигурните хотели на негово величество ;)
 
Top